Wollaton rūmai ir parkas Anglijoje

Wollaton rūmai Notingeme, Anglijoje, pastatyti tarp 1580 ir 1588 metų, yra laikomi miesto šedevru. Rūmų vidus yra tokios pat patrauklios išvaizdos kaip ir jų išorė, pasižyminti pasakišku anglų renesanso stiliaus dizainu. Rūmuose veikia gamtos istorijos muziejus, o parke organizuojamos įvairios ekskursijos pėsčiomis, ar segvėjais, iš arti susipažįstant su laukine gamta ir gyvūnija.

Wollaton rūmai ir parkas – architektūros šedevras

Wollaton rūmai Notingeme, Anglijoje, buvo suprojektuoti Robert Smythson ir pastatyti sero Francis Willoughby, tarp 1580 ir 1588 metų. Pastatas pastatytas anglų renesanso stiliumi, jo centrinis bokštas ir gretimi bokšteliai yra laikomi architektūros šedevru. 1801 metais seras Jeffery Wyattville jį renovavo – pastato vidus yra tokios pat patrauklios išvaizdos kaip ir jo išorė, pasižyminti pasakišku dizainu. Wollaton rūmai ir parkas atnaujinti 2007 m., renovacija kainavo apie 9 milijonus £.

Gamtos istorijos muziejus

Nuo tada, kai 1926 metais Wollaton rūmai ir parkas buvo atidaryti plačiajai visuomenei, juose veikė ir veikia miesto gamtos istorijos muziejus. Muziejuje eksponuojami vieni iš geriausių trijų ketvirčių milijono geologijos, botanikos ir zoologijos kolekcijų eksponatai.

Gamtos ryšių galerijoje nagrinėjamas gamtos pasaulio ryšys  su pasauliu ir pačiu savimi. Viena iš pagrindinių temų galerijoje yra išnykimas, tad kolekcijų eksponatus sudaro išnykusios arba nykstančios rūšys. Tarp eksponatų pamatysite Passenger balandį ir neskraidančią papūgą iš Naujosios Zelandijos, vadinamą Kakapo. Naujausi eksponatai galerijoje – didžioji skruzdėda ir retas gauruotasis tinginys. Kiti populiarūs eksponatai – orangutango griaudžiai ir Humboldt pingvinas, kartu su daugeliu kitų žinduolių, paukščių, roplių, žuvųs, vabzdžių ir fosilijų.

Paukščių galerija atkurta taip, kaip 1932 metais atrodė viso pasaulio paukščiai. Vabzdžių galerijoje – daug egzempliorių vabzdžių nuo pačių mažiausių, iki didžiausių. Mineralų galerijoje demonstruojama 5000 mineralų ir akmenų rūšių, įskaitant smulkiuosius mineralus, surinktus Anglijos šiaurėje 20-ojo amžiaus pradžioje, bei 19-ojo amžiaus akmenis, atkeliavusius iš Kornvalio ir Devono. Afrikos galerijoje pamatysite garsiąją George gorilą ir  ne mažiau įspūdingą žirafą.

Parkas

Įsigiję pigius lėktuvo bilietus į Notingemą, liksite sužavėti ir Wollaton parku. Parkas apima penkis šimtus akrų įspūdingų sodų ir pievų, kurios yra laukinių gyvūnų prieglauda, įskaitant didelius būrius elnių, kurie laisvai klajoja po pievas. Parke dažnai organizuojamos teminės ekskursijos pėsčiomis, prieš vykdami į rūmus ir parką, pasitikrinkite jų internetinėje svetainėje www.nottinghamcity.gov.uk, kokie artėja renginiai, arba kokie renginiai vyksta ištisus metus.

Paskutiniais mėnesių sekmadieniais, tam tikromis valandomis, parke organizuojamos ekskursijos segvėjais. Instruktoriai 5 minutes apmoko, kaip naudotis šiomis transporto priemonėmis, o po to seka maždaug 30 minučių pažintis su parku. Ši pažintinė ekskursija segvėjumi kainuoja apie 10  £ vienam asmeniui.

Wollaton rūmai ir parkas ypatingi dar ir tuo, kad juose  yra sukurti nepriekaištingais laikomi formalieji sodai – puiki vieta prisėsti ir atsipalaiduoti. Čia taip pat galite aplankyti Camellia rūmus, seniausią ketaus šiltnamį Europoje. Wollaton paslapčių sode – mažasis botanikos sodas, kurį 1980 metais sukūrė Notingemo miesto savanoriai. Šis patrauklus sodas tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Notingemą atvykusiems turistams atviras nuo balandžio iki rugsėjo, sekmadieniais, nuo 14 iki 16 val. Čia taip pat parduodami augalai, už kuriuos gautos lėšos skiriamos kitų augalų išlaikymui.

Wollaton rūmai ir parkas: informacija lankytojams

Wollaton rūmai ir parkas lankytojams atviri nuo kovo iki spalio – 11:00 – 17:00 val. ir nuo Lapkričio iki vasario – 11:00 – 16:00 val. Paskutiniai lankytojai įleidžiami pusvalandį iki užsidarymo. Tiesa, parkas lankytojams atviras kiek ilgiau nei rūmai – iki 20-21 val. Lankymasis rūmuose ir parke yra nemokamas, mokama tik už automobilių parkavimą, jei atvyksite automobiliu. Iki parko galima vykti ir vietiniais autobusais, kurių maršrutai teikiami interneto svetainėje www.travelineeastmidlands.co.uk.

Pigūs skrydžiai į Notingemą

Pigius lėktuvo bilietus į Notingemą, Angliją, galite įsigyti iš tokių kompanijų kaip Lufthansa, LOT Polish Airlines, Scandinavian Airlines ir kitų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Notingemą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Notingemo oro uostas nuo miesto centro nutolę apie 5,6 kilometro, kurį galite pasiekti mini autobusais, taksi ar nuomotu automobiliu.