Gyvename tokiu laiku, kai visuomet skubame: nuolat bėgame, darome po kelis darbus vienu metu ir t.t. Todėl nieko nuostabaus, kad klystame įvairiose gyvenimo situacijose. Ne išimtis yra ir vardų bei pavardžių rašymas perkant bilietus. Dirbdami su lėktuvų bilietų pirkimais, mes  matėme daugybę situacijų, nuo paprasčiausių klavišų suspausdimų iki to, kad žmogus didžiąją dalį savo pavardės parašo klaidingai. Taigi, kas nutiks ir ką daryti, jeigu padarėte klaidas rašydami vardą ar pavardę lėktuvų bilietuose.

Kadangi dažniausiai žmonės padaro nedaug klaidų ir jos apima vienos ar kelių raidžių neteisingą užrašymą (sumaišymą), pirmiausia norime pasakyti, kad jeigu rašydami vardą ir pavardę neteisingai parašėte ne daugiau trijų raidžių – nepanikuokite ir palikite viską kaip yra. Skrydžių bendrovės leidžia padaryti iki trijų klaidų ir tai niekaip nemaišo skrydžiui. Žinoma, jeigu norite, turite laiko netrumpam kontaktavimui – galite kreiptis į bendrovę ir jie jas pataisys nemokamai.

Jeigu padarėte daugiau nei tris klaidas (blogai keisti reikia keturis ar daugiau simbolių) – tuomet jau turite bėdą, nes tokiu atveju jums jas bus būtina taisyti ir tai kainuos. Toks didelis skaičius klaidų ir jų taisymas yra vertinamas kaip keleivio keitimas ir apmokestinamas tokia pat kaina kaip ir keleivio keitimas. Pavyzdžiui, “Ryanair” už tokią paslaugą prašo 60 eurų mokesčio. Taigi, jei Jūsų bilietai kainavo mažiau nei prašo skrydžių bendrovė, būtų protinga apsvarstyti ir gal įsigyti naujus bilietus, jei jie kainuoja mažiau.

Neretai susiduriame ir su tokiomis situacijomis, kai žmonės kreipiasi dėl to, kad „netyčia rašė ne lietuviškomis raidėmis“. Tai ne klaida ir jūs nesuklydote – nes nei skrydžių bendrovės, nei jų bilietais prekiaujantys tarpininkai, perkant bilietus neleidžia rašyti taip vadinamais specialiais, kuriai nors kalbai būdingais simboliais. Visuomet yra naudojama tik taip vadinama „angliška“ abecėlė. Taigi, jei vietoje Šarūno biliete nurodytas SARUNAS – viskas gerai. Tas pats galioja ir kirilicai, kuri keičiama į angliškus rašmenis ir gaunasi kažkas panašaus į SERGEJ.