Labai dažnai pasitaiko atveju, kai iš anksto suplanavus skrydį, kas nors ima ir pasikeičia. Nors pigus skrydžiai yra pigiau už keliones įprastomis oro linijomis, tačiau vis tiek neretai į bilietus suinvestuota suma būna išties didelė. Todėl daugeliui žmonių rūpi galimybė atšaukti savo užsakytą skrydį.

Deja, tačiau bendra taisyklė galiojanti pigiems skrydžiams yra ta, kad jie nėra atšaukiami.  Nors kai kurios bendrovės formaliai leidžia atšaukti bilietus, tačiau dažniausiai yra taikomas atšaukimo mokestis, kuris praktiškai visuomet yra didesnis už bilietų kainą, o ir tais atvejais kai bilietas viršija keitimo mokesčio kainą – grąžinama tik mažoji bilietų kainos dalis. Tai viena iš pigių skrydžių bendrovių galimybių sutaupyti, nes jos neturi rizikuoti tuo, kad keleiviams pasikeis planai ar jie persigalvos ir jiems reikės grąžinti pinigus arba perkelti į brangesnį skrydį.

„Ryanair“ bilietų atšaukimas

Skrydžių bendrovės „Ryanair“ bilietai yra neatšaukiami, išskyrus keleivio arba jo šeimos nario mirties ar ligos atvejus.

„Wizzair“ bilietų atšaukimas

Pigių skrydžių bendrovė „Wizzair“ leidžia atšaukti bilietus, tačiau už atšaukimą taiko mokestį. Mokestis yra taikomas kiekvienam keleiviui, kiekvienam skrydžiui. Atšaukimo mokestis priklauso nuo to, kada keleivis nusprendžia atšaukti savo skrydį:

Jeigu skrydis atšaukiamas likus daugiau nei 14 dienų iki skrydžio, tuomet yra taikomas 65 eurų mokestis vienam keleiviui, vienam skrydžiui.

Jeigu skrydis yra atšaukiamas likus mažiau nei 14 dienų iki skrydžio, tuomet yra taikomas 83 eurų mokestis vienam keleiviui, vienam skrydžiui.

Likus 3 ar mažiau valandų iki skrydžio – jo atšaukti negalima.

Pavyzdžiai:

Skrydis atšaukiamas likus daugiau nei 14 dienų reisu Vilnius – Londonas vienam keleiviui – atšaukimo kaina – 65 eurai.

Skrydis atšaukiamas likus daugiau nei 14 dienų reisu Vilnius – Oslas – Vilnius dviems keleiviams – atšaukimo kaina – 260 eurų (du skrydžiai, du keleiviai po 65 eurus)

Skrydis atšaukiamas likus mažiau nei 14 dienų reisu Vilnius – Barselona vienam keleiviui – atšaukimo kaina – 83 eurai.

Skrydis atšaukiamas likus mažiau nei 14 dienų reisu Vilnius – Paryžius – Vilnius vienam keleiviui – atšaukimo kaina – 166 eurai.

„Air Baltic“ bilietų atšaukimas

Kadangi tai svetainė apie pigius skrydžius, šioje vietoje pateikiame informacija tik apie pigių skrydžių bilietų tipus (green ir green plus) – ieškantis informacijos kitokio tipo bilietams, turėtų paieškoti papildomos informacijos.

Pigūs Airbaltic bilietai (green ir green plus) yra neatšaukiami, o pinigai už bilietus negrąžinami. Tačiau “Airbaltic” keleiviams, kurie informuoja apie atšaukimą, grąžina oro uosto mokesčius.

„Norwegian“ bilietų atšaukimas

Norwegian bilietai gali būti atšaukti tik praėjus ne daugiau nei keturioms valandoms po bilietų rezervacijos. Vėliau bilietų užsakymas nėra atšaukiamas.

„easyJet“ bilietų atšaukimas

„easyJet“ bilietai gali būti atšaukti per 24 valandas nuo užsakymo. Praėjus 24 valandoms – bilieto atšaukti nebegalima.