Registruotas bagažas tai yra tas bagažas, kurį jūs turite užregistruoti prieš eidamį į patikrinimo vartus oro uoste ir kuris keliauja lėktuvo bagažo skyriuje.

Nors daugelis žmonių supranta registruotą bagažą kaip tiesiog didesnių matmenų bagažo vienetą, visgi tai nėra visai tikslu, kadangi registruotas bagažas didesnis ne tik matmenimis, turi įvairių svorio variacijų, tačiau ir daiktai, kuriuos galima vežtis jame šiek tiek skiriasi.
Taip pat, turint omenyje tai, kad tai nėra rankinis bagažas, kurį nuolat galite kontroliuoti ir būti beveik tikri, kad jam nieko nenutiks, registruotas bagažas, keliaujantis lėktuvo bagažo skyriuje yra kur kas didesnėje rizikoje nei rankinis, todėl reikia gerai apgalvoti, ką jame skraidinsite ir kaip pakuosite.
Kiekviena skrydžių bendrovė turi savo registruoto bagažo politiką – jų matmenys, svorį ir vienetų skaičių. Todėl kiek ir ko, kokiose lagaminuose galite gabentis – priklauso nuo konkrečios skrydžių bendroves su kuria skrisite.
„Ryanair“ registruotas bagažas

„Wizzair“ registruotas bagažas

„Airbaltic“ registruotas bagažas

„Norwegian“ registruotas bagažas

Draudžiami daiktai registruotame bagaže
Registruotas bagažas taip pat yra išskirtinis tuo, kad jis gabenamas kitaip – jis nėra nešamas jūsų, jis keliauja lėktuvo salone. Tai reiškia, kad būtent dėl šių priežasčių jo turiniui yra keliami kitokie reikalavimai nei bagažui, kuris skraidinamas lėktuvo salone.
Draudžiama bagaže vežtis bet kokius ginklus, sprogmenis ar net jų imitacijas, sprogstančias, degias, radioaktyvias medžiagas, suspaustas dujas, nuodingas ar galinčias užkrėsti substancijas, rūgštį, specialias ypatingo saugumo rankines, lagaminus, dežutes.

Taip pat, ne tik sulaikyti registruotą bagažą, bet ir atsisakyti jus įlaipinti gali, jeigu jūs savo registruotame bagaže gabenatės grynuosius pinigus, juvelyrinius dirbinius, tauriuosius metalus, brangakmenius ar didelės vertės akmenis, kompiuterius, foto ar video kameras, mobiliuosius telefonus ir kitą technologinę įrangą, savo asmeninius ar verslo oficialius dokumentus, identifikacinius ir kelionės dokumentus, medikamentus, skystus-greitai gendančius produktus, meno dirbinius ar jų dalis.

Daiktų saugumas juos gabenant registruotame bagaže
Labai svarbu ir tai, kad už daiktus esančius registruotame bagaže, oro skrydžių bendrovės dažniausiai neatsako. Kitaip tariant, jeigu gabenami daiktai šiame bagaže bus sugadinti – kreiptis ir kompensuotis žalą iš skrydžių bendrovės greičiausiais nebegalėsite.
Nemažai svarbu ir tai, kad nors už registruotą bagažą yra atsakinga skrydžių bendrovė, visgi nutinka atvejų, kad jis pasimeta. Ir nepaisant daugybės įvairių taisyklių ir oro bendrovių rodomo susirūpinimo, jam dingus visai, labai sunku kompensuotis patirtus nuostolius.