Rankinis bagažas tai tas bagažo vienetas, kurį jūs galite pasiimti su savimi į lėktuvo saloną. Šio bagažo nereikia registruoti, nereikia atiduoti ir nereikia jo laukti atskridus į kelionės vietą.

Rankinis bagažas paprastai turi nustatytus matmenis ir svorį, kurių negalima viršyti, nes teks sumokėti papildomą mokestį.

Įprastai visi pigių skrydžių bendrovės yra nustačiusios dešimties (10 kg.) kilogramų svorio limitą rankiniam bagažui, tačiau, nors ir retai, būna ir kitokių maksimalių svorių. Pavyzdžiui, „Airbaltic“ į savo saloną leidžia neštis iki 8 kilogramų. Todėl, visuomet tikrinkite savo skrydžio maksimalų leistiną svorį rankiniam bagažui.

Nors ne per daug smarkiai skiriasi, tačiau maksimalūs bagažo matmenys skirtingose skrydžių bendrovėse taip pat skiriasi, todėl būtinai tikrinkite informaciją. Ar rankinis bagažas atitinka matmenis, tikrina oro uostų darbuotojai, kurie gali paprašyti patalpinti jūsų bagažą į specialią dėžę. Įprastai to prašoma, kai darbuotojams vizualiai atrodo, kad bagažas gali viršyti leistinus matmenis.

„Ryanair“ rankinio bagažo matmenys
„Wizzair“ rankinio bagažo matmenys
„Airbaltic“ rankinio bagažo matmenys
„Norwegian“ rankinio bagažo matmenys

Dažnai žmonėms kyla klausimas – ar galima vežtis tašes ar skaičiuojamos rankenos ir pan. Tai svarbu žinoti, kad nei forma, nei dar kas nors nėra svarbu, išskyrus tai, kad bagažas tilptų į minėtą karkasą. Taigi, jeigu bagažo rankenos yra išsikišę ir bagažas klius – bus konstatuotas matmenų viršijimas.

Skysčiai rankiniame bagaže
Draudžiami daiktai rankiniame bagaže