Labai dažnai žmonėms keičiasi planai – ar pasikeičia darbe kas nors arba norisi skristi kitu laiku, nes, pavyzdžiui kainos viešbučių tuo metu geresnės. Nepaisant priežasčių, keleiviai išties dažnai nori keisti savo skrydžių datas, todėl su tuo ir kyla nepaprastai daug klausimų.

Turbūt dažniausiai žmonės domisi ar jie apskritai gali keisti kelionės datą kai skrenda pigiais skrydžiais. Ir atsakymas čia yra labai trumpas ir aiškus – taip, pigių skrydžių datas keisti galima.

Tačiau būtina paminėti ir tai, kad toks veiksmas yra brangus ir jeigu bilietai, pavyzdžiui, kainavo mažiau nei 50 eurų – dažniausiai geriau yra ieškoti naujo bilieto.

Taip yra todėl, kad datų keitimo mokestis yra nemažas. Jis visose pigių skrydžių bendrovėse yra sudaromas tokiu pačiu principu -keitimo mokestis ir skirtumo tarp bilietų kainos apmokėjimas.

Keitimo mokestis yra standartinis ir oro vežėjo nustatytas mokestis, kurio dydis priklauso nuo oro vežėjo ir yra skaičiuojamas vienam keleiviui vienam skrydžiui. Kiekvieno vežėjo keitimo mokesčiai skiriasi – pavyzdžiui, pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ šiuo metu taiko 45 eurų mokestį už keitimą. Antra pagal populiarumą bendrovė Lietuvoje „Wizzair“ keitimo mokestį taiko priklausomai nuo skrydžio krypties ir jis svyruoja nuo 32 iki 42 eurų vienam skrydžiui vienam asmeniui.

Skirtumas tarp bilietų kainos yra skaičiuojamas taip – iš naujų datų kainos yra atimama jau sumokėta kaina už bilietus. Pavyzdžiui, jei už pirminius bilietus mokėjote 50 eurų, o skrydžio naujomis datomis kaina yra 100 eurų, jums be keitimo mokesčio reikia sumokėti dar 50 eurų. Svarbu atminti, kad jeigu skrydis yra pigesnis nei pirminis – sutaupytos lėšos jums nesiskaičiuoja.

Taigi, sudėjus šiuos du skaičius ir gaunama galutinė keitimo kaina. Dar kartą atkreipiame dėmesį, kad mokestis taikomas kiekvienam keleiviui ir kiekvienam skrydžiui maršrute.

Pavyzdys: Senaja data turėjo skristi vienas žmogus, tik į vieną pusę su kompanija „Ryanair“ – jo bilieto kaina buvo 50 eurų. BIlietų naujomis datomis kaina yra 70 eurų, vadinasi, žmogui už keitimą reikės sumokėti 65 eurus (keitimo mokestis – 45 eurai, skirtumo tarp bilietų kainos padengimas – 20 eurų).

Pavyzdys 2: Senaja data turėjo skristi draugų kompanija į abi puses iš keturių žmonių. Kiekvienam jų bilietas atsėjo 50 eurų. Naujom datoms bilietų kaina yra 100 eurų vienam žmogui. Vadinasi, šiems keleiviams bilietų keitimas kainuos 560 eurų (4 bilietų į abi puses (du skrydžiai) keitimo mokestis – 360 eurų, skirtumo tarp bilietų kainų padengimas – 200 eurų).

Pavyzdys 3: Senaja data turėjo skristi vienas asmuo, kuris už bilietus sumokėjo 100 eurų. Nauja data bilieto kaina – 50 eurų. Vadinasi, keitimo mokestis sudarys 45 eurus (bilietai yra pigesni, todėl mokamas tik keitimo mokestis).