Viktoro Emanuelio II galerija Italijoje

Jeigu mėgstate apsipirkinėti žymių dizainerių parduotuvėse užsukite į Viktoro Emanuelio II galeriją Milane. Čia Jūsų lauks tokie firminiai ženklai kaip Prada, Gucci, Massimo Dutti, Swarowski ir kt. Galerijoje galėsite papietauti istorinėse Milano kavinukėse, o taip pasigrožėti šio daugiau nei 100 metų gyvuojančio pasažo architektūra.

Viktoro Emanuelio II galerija Milane

Milanas – skanios kavos, gražios architektūros, finansų, pramonės ir žinoma mados sostinė. Turistai įsigiję pigius skrydžio bilietus į antrąjį pagal dydį Italijos miestą apžiūrėję istorines vietas nepamiršta užsukti ir į garsių firmų parduotuves. Jeigu norite įsigyti prabangių firminių drabužių arba tiesiog pasižvalgyti, kaip kuria garsiausi pasaulio dizaineriai būtinai užsukite į ypatingą tiek savo architektūra, tiek čia esančiomis parduotuvėmis bei kavinėmis, tiek ir atmosfera vietą. Tai Duomo katedros pašonėje esanti Viktoro Emanuelio II galerija.

Pati galerija – tai kryžiaus formos susikertantys pasažai dengtu stikliniu stogu, kuris tiksliai atkartoja Šv. Petro bažnyčios kupolą. Galerijai suteiktas pirmojo Italijos karaliaus vardas – Viktoro Emanuelio II galerija. Pasažą 1861 metais suprojektavo architektas Giusepė Mengoni, o pastatas buvo pastatytas tarp 1865 ir 1877m. Viktoro Emanuelio II galerija yra uždengta stiklo kupolu, kurį laiko metalo rėmas. Toks statymo būdas buvo itin populiarus XIX amžiuje, kuomet buvo pastatytos tokios galerijos kaip Burlingtono pasažas Londone, Šv. Huberto pasažas Briuselyje, Umberto I galerija Neapolyje. Centrinė Viktoro Emanuelio II galerijos dalis yra aštuonkampė. Milane pastatyta Viktoro Emanuelio II galerija buvo didesnė nei jos pirmtakės. Šios galerijos suprojektavimas padėjo pamatus tolimesniam prekybos pasažų, dengtų stikliniais stogais statybai visoje Europoje.

Centrinėje galerijos dalyje esančioje mozaikoje pavaizduotas Turino herbo bulius. Pasak legendos, jeigu užlipsite ant jo dešiniu kulnu ir apsisuksite tris kartus aplink save, Jums nusišypsos sėkmė. Tačiau realybėje dėl gausaus turistų kiekio mozaikai jau padaryta žala. Viktoro Emanuelio II galerija jungia du žinomiausius Milano objektus – Duomo katedrą bei La scala teatrą. Tačiau pati galerija yra taip pat vertinga ir plačiai žinoma tarp turistų.

Viktoro Emanuelio II galerija vietinių yra dažnai vadinama il salotto di Milano – viso Milano traukos centru. Čia įsikūrę daugybė parduotuvių, kavinių. Italai dažnai čia skiria verslo susitikimų ir pasimatymų vietas.

Daugiau nei 130 metų gyvuojantis pasažas tapo namais žymiausiems dizainerių vardams. Čia rasite Pradą, Massimo Dutti, Swarowski, Gucci, Louis Vuitton ir kt. prekinius ženklus. Keturių aukštų galerijoje galėsite įsigyti knygų, antikvarinių dirbinių, papuošalų, paveikslų. Čia pat galėsite ir papietauti – Viktoro Emanuellio II galerijoje gausu kavinių, kuriose kadaise laiką leisdavo Verdis ir Pučinis: italams istorinė Biffi kavinė – pirmoji kavinė Italijoje įsivedusi elektrinį apšvietimą, Savini restoranas, kuriame pietaudavo elegantiškiausi miesto aukštuomenės atstovai. Turistai, kurie taupo ir negali daug pinigų išleisti prabangiems valgiams taip pat ras, kuo pasistiprinti – čia įsikūręs MacDonalds greitojo maisto restoranas.

Pigūs skrydžiai į Milaną

Pigius skrydžius į Milaną siūlo aviakompanijos Airbaltic, Ryanair, LOT Polish Airlines, Scandinavian Airlines, Lufthansa, SN Brussels Airlines. Lėktuvai leidžiasi viename iš dviejų Milano oro uostų – Linate arba Malpensa 1 bei Malpensa 2. Visą informaciją apie oro uostus rasite tinklapyje http://www.seamilano.eu/landing/index_en.html. Iš Linate oro uosto, kuris nuo miesto centro nutolęs vos 7km kursuoja ekspreso autobusai. Centrą pasieksite ir ATM autobusų linijos 73 ir X73 autobusais. Malpensa oro uostą su miesto centru jungia traukinių bei ekspreso autobusų linijos. Nuo miesto centro Milano Malpensa oro uostas nutolęs 48km šiaurės vakarų kryptimi. Tarp terminalų Malpensa 1 ir Malpensa 2 dvidešimt keturias valandas per parą kursuoja nemokami autobusai. Dienos metu autobusai išvyksta kas 7 minutes, nakties metu (nuo 22.45val – iki 5.15val.) – kas trisdešimt minučių. Taigi, jeigu įsigijote pigius skrydžio bilietus į Italijos mados sostinę Milaną, nepraleiskite galimybės pamatyti įspūdingojo architektūrinio šedevro – Viktoro Emanuelio II galerijos.