Universum mokslo centras Švedijoje

Universum mokslo centras yra puiki vieta smagiai ir turiningai praleisti dieną ar dvi. Čia jūs ne tik daug sužinosite apie mokslą bei naujoves, bet ir patirsite, kad mokslas gali būti labai linksmas ir įdomus dalykas. Universum mokslo centras primena didžiulį muziejų ir zoologijos sodą kartu, kuriame gausu interaktyvių parodų bei su mokslu susijusių žaidimų.

Universum mokslo centras – sužinok apie pasaulį ir patirk nuotykių

Universum mokslo centras yra didžiausias Skandinavijoje centras, kurio siekis – populiarinti mokslą. Jis skirtas visiems trokštantiems sužinoti apie mokslo pasaulį bei įdomiausius atradimus. Nors pavadinimas skamba itin rimtai, tačiau norintiems aplankyti centrą jokių specialių žinių nereikia. Centre visa informacija pateikiama nesudėtingai ir įdomiai – taip, kad mokslo pasauliu suviliotų net mažiausius lankytojus. Interaktyvus ir turiningas  Universum‘as, atidarytas 2001 metais, iš karto tapo viena lankomiausių Gėteburgo vietų, ypač pamėgta tradiciniais ar pigiais skrydžiais atvykstančių turistų.

Universum mokslo centras yra įsikūręs didžiuliame 7 aukštų pastate ir apima beveik 8000 kvadratinių metrų plotą. Universum mokslo centras yra padalytas į devynias sekcijas, kuriose galima susipažinti su skirtingų mokslo sričių objektais, tyrimais bei įdomiausiais faktais. Nemažą dalį centro užima gyvūnijos pasaulis, jam skirtos net 4 skirtingos sekcijos. „Vandenyno zonoje“ lankytojai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, milžiniškuose akvariumuose gali stebėti nepakartojamą jūrų siaubūnų – ryklių – gyvenimą, taip pat sužinoti, kuo ypatingos rajos ir kiti vandenynų gyventojai. Sekcija „Mirtinos grožybės“ siūlo pažvelgti į pačius pavojingiausius ir nuodingiausius mūsų planetos gyvūnus – reptilijas. „Tropiniuose miškuose“ galėsite sužinoti, kuo ypatingi žemės plaučiais vadinami atogrąžų miškai, kodėl taip svarbu išsaugoti šią įvairiomis gyvūnų bei augalų rūšimis turtingą ekosistemą. „Vandens gyvenimas“ siūlo susipažinti su Skandinavijos upių bei jų pakrančių gyvenimu, kuris knibždėte knibžda gyvybe!

Daugumai lankytojų nepaprastai didžiulį įspūdį palieka „Nusikaltimų laboratorija“, kurioje ne tik daug galite sužinoti apie nusikaltimų tyrimus, naujausius mokslo laimėjimus, bet ir šį tą patys išbandyti! Galite pasidaryti savo pirštų atspaudus ir juos palyginti su kitais, pabandyti pereiti per lazerinę apsaugos sistemą neįjungę aliarmo, išbandyti save ir draugus melo detektoriumi bei patirti galybę kitų nepamirštamų akimirkų.

„Kosmoso“ sekcijoje lankytojams siūloma patyrinėti astronautų gyvenimą kosminėse stotyse: apsilankyti raketą imituojančioje realaus dydžio kapsulėje, pasimatuoti astronautų pirštines, apžiūrėti labai keistus tualetus, sužinoti, kaip astronautai miegodami niekur nenuskrieja  ir daug kitų mažai kam žinomų dalykų.

Universum mokslo centras puiki vieta visiems trokštantiems ne tik daugiau sužinoti apie mokslą, tyrimus, bet daug įrenginių, technologijų pamatyti ir išbandyti patiems. Kartu, tai vieta ir tiems, kurie dar nepamiršto vaikystės pasaulio ir noriai leidžiasi į įvairius nuotykius bei žaidimus. Čia jų netrūksta!

Naudinga informacija keliautojams

Turistams, atvykstantiems tradiciniais ar pigiais skrydžiais, verta žinoti, kad Universum mokslo centras dirba ištisus metus be poilsio dienų nuo 10 iki 18 val. Įėjimas suaugusiajam kainuoja 165 kronas, o vaikams nuo 3 – 110 kr., vaikams iki 3 metų ir lankytojams, įsigijusiems Gėtenburgo miesto kortelę, skirtą turistų, atvykstančių tradiciniais ar pigiais skrydžiais, reikmėms, įėjimas nemokamas.

Viešasis Gėteburgo transportas

Gėtenburgo viešojo transporto sistema yra gerai išvystyta, todėl juo naudodamiesi lengvai pasieksite pasirinktas lankytinas vietas. Po miestą kursuoja autobusai, tramvajai bei traukiniai. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, galėsite pasirinkti vieną iš Jums labiausiai tinkančių  bilietų rūšių. Vienkartinis bilietas kainuoja 24 kronas, o vienos dienos bilieto kaina siekia 75 kr. Daugiau apie viešąjį Gėteburgo transportą galite sužinoti apsilankę oficialioje miesto visuomeninio transporto svetainėje.

Pigūs skrydžiai į Gėteburgą

Pigius lėktuvų bilietus kelionei į Gėteburgą, antrą pagal dydį Švedijos miestą, didelę reikšmę turintį dėl jame esančio jūrų uosto, siūlo tokios aviakompanijos kaip Finnair, Lufthansa, Scandinavian Airlines, SN Brussels Airlines ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Gėteburgą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Gėteburgo miesto oro uoste. Nuo oro uosto Nils Ericson terminalo kursuoja oro uosto autobusai, vykstantys iki Gėteburgo centro bei geležinkelių stoties. Kelionė į vieną pusę, suaugusiems kainuoja apie 79 kronas, vaikams nuo 8 iki 17 metų – apie 65 kronas. Netoli oro uosto kursuoja ir visuomeninio transporto Nr. 36 autobusai, stojantys „Säve flygplats“ stotelėje.