Tropicario terariumas Suomijoje

Tropicario terariumas – modernus zoologijos sodas, tokiems tropiniams gyvūnams kaip gyvatės ir driežai, tačiau čia išvysite ir vorų, ir krokodilų. Terariumas turi didelę kolekciją nuodingiausių ir didžiausių pasaulio gyvačių, taip pat didžiuojasi nemaža reptilijų kolekcija. Neseniai terariumas pripažintas, kaip viena geriausių vietų visai šeimai Helsinkyje.

Tropicario terariumas

Tropicario terariumas Helsinkyje – tai didžiausias zoologijos sodas Šiaurės Europos šalyse, skirtas tropinių gyvūnų ekspozicijoms. Terariumas lankytojams, atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais, atveria galimybę susipažinti su įvairiausiais tropiniais gyvūnais bei jų mėgstama aplinka, kuri atkurta didžiuliuose moderniuose terariumuose, atitinkančiuose visus šiuolaikinius standartus. Terariumai pritaikyti tiek patogiam gyvūnų gyvenimui, tiek lankytojams, kurie pro didelius stiklus gali stebėti reptilijas, gyvates, vėžlius, vorus, krokodilus ir kitokius gyvūnus. Neretai lankytojams pasiseka išvysti ir sudėtus gyvūnų kiaušinius. Vos prieš metus šis gausiai turistų lankomas terariumas sulaukė vietinio „Best of Helsinki“ apdovanojimo, kaip geriausia Helsinkyje vieta visai šeimai.

Neretai lankytojai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, į kokią nors šalį skundžiasi, jog muziejuose stinga informacijos jiems prieinamomis kalbomis, nes dažniausiai dauguma informacijos pateikiama tik tos šalies kalba. Tačiau dėl to Jums Tropicario terariumu nusivilti tikrai neteks. Informacija apie gyvūnus pateikiama suomių, švedų, rusų bei anglų kalbomis, o į iškilusius klausimus visada maloniai bandys atsakyti terariumo darbuotojai.

Terariumo gyvūnų kolekcija

Ar kada svajojote gyvai pamatyti pavojingiausias ir nuodingiausias gyvates bei reptilijas pasaulyje? Tropicario terariumas turi didelę nuodingųjų gyvačių kolekciją, be to, terariumas gali pasigirti ir didžiausia Šiaurės Europos šalyse didžiųjų gyvačių rūšių kolekcija.

Terariume yra auginama ir pačia nuodingiausia pasaulio gyvate tituluojamas – žemyninis taipanas. Šios gyvatės kilusios iš Autralijos ir žmonėms yra beveik nepavojingos, nepaisant to, kad išskiria itin stiprius neurotoksinus, jos visiškai neagresyvios, netgi gana baikščios ir stengiasi vengti pavojų. Vis dėlto yra paskaičiuota, kad jos išskirtas nuodų kiekis galėtų nužudyti maždaug 100 žmonių. Taip pat čia galima išvysti ir tinklinį pitoną. Laisvėje ši pitonų rūšis išauga maždaug iki penkių metrų, terariumo darbuotojai giriasi ir didžiuojasi išauginę net 6 metrų pitoną. Pažymi, kad ši septynerių metų gyvatė elgiasi gana ramiai, nors ši rūšis gana agresyvi ir nenuspėjama. Vis dėlto pats įspūdingiausias terariumo gyventojas – juodasis varanas. 2010 metais į Helsinkį atvežti šios rūšies varanai, buvo vieninteliai visoje Europoje. Tai viena didžiausių varanų rūšių, paprastai išauganti iki 3 m. Atvykę į šalį tradiciniais ar pigiais skrydžiais, pamatysi itin daug įspūdingų tropinių gyvūnų.

Naudinga informacija

Atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymai, verta žinoti, kad Tropicario terariumas dirba ištisus metus nuo 10 iki 19 valandos, išskyrus dvi Šv. Kalėdų dienas.

Įėjimas į terariumą suaugusiajam kainuoja 12 eurų, vaikams nuo 4 iki 14 metų – 8, studentams bei senjorams – 10, o šeimyninio bilieto kaina – 36 eurai. Visi norintys gali užsisakyti ir profesionalaus gido paslaugas. Paskutiniai bilietai parduodami iki uždarymo likus ne mažiau nei 45 minutėms, tačiau rekomenduojama ateiti bent pora valandų prieš uždarymą.

Kelis kartus per metus organizuojamas naktinis terariumo lankymas, tačiau konkrečios datos visiems metams nėra skelbiamos, tad reikia patiems tikrinti Tropicario naujienas.

Pigūs skrydžiai į Helsinkį

Į Suomijos sostinės Helsinkio tarptautinį oro uostą (Helsinki-Vantaan lentoasema, HEL) pigius lėktuvo bilietus siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Lingus, AirBaltic, Air Berlin, Estonian Air, Finnair ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Helsinkį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas įsikūręs Vantaa savivaldybėje, kuri nuo Helsinkio centro nutolusi maždaug per 17 km. Pigius skrydžius įsigiję turistai Suomijos sostinę iš oro uosto gali pasiekti 615 maršruto autobusu. Kelionė trunka maždaug 30-35 min. Bilietas kainuoja apie 4 eurus. Iki miesto galite vykti ir nuomotu automobiliu ar taksi, už kelionę taksi iki miesto reikia mokėti apie 30-40 eurų.