Strahov vienuolynas Čekijoje

Strahov vienuolynas savo ilgą maršrutą per istoriją pradėjo nuo Premonstratensionų – kanauninkų religinio ordino įsteigimo. Vienuolynas nėra vien tik aktyvi piligrimų lankymosi vieta, tai kartu ir vertingas muziejus bei žymi biblioteka, kurioje, atvykę pigiais skrydžiais, išvysite įspūdingą 200 tūkstančių retų knygų kolekciją.

Strahov vienuolynas – ne vien aktyvi piligrimų lankymosi vieta

Strahov vienuolynas (Strahovsky Klaster) savo ilgą maršrutą per istoriją pradėjo nuo Premonstratensionų – kanauninkų religinio ordino įsteigimo, atrasto 1120 metais Šventojo Norberto kaip nepriklausoma katalikų bažnyčios dalis. 1182 metais romantiškojo stiliaus akmeninis Strahovy vienuolynas buvo pastatytas Princo Vladislavo II–ojo, ant senesnių pamatų. Vienuolyno taika buvo sutrikdyta gaisro, kilusio 1258 metais, kuomet bažnyčia buvo beveik visiškai sunaikinta. Rekonstrukcija buvo sekama gotikos stiliumi, bet tai nebuvo paskutinio stiliaus detalės, kadangi prasidėjus baroko epochai – XVIII amžiuje, bažnyčia padailinta baroko stiliaus detalėmis. Tuo pat metu abatija buvo apiplėšta pirmąjį kartą Husitų, krikščionių judėjimo laikotarpiu ir Trisdešimtmečio karo laikotarpiu didžiulio švedų armijos pulko. Paskutinis, bet ne mažiausias smūgis, kurį turėjo atlaikyti abatija, buvo bombardavimas, sukeltas prancūzų 1742 metais. Strahov vienuolynas nėra vien tik aktyvi piligrimų lankymosi vieta, tai kartu ir vertingas muziejus bei žymi biblioteka, kurioje, atvykę pigiais skrydžiais, išvysite įspūdingą 200 tūkstančių retų knygų kolekciją.

Įspūdinga knygų kolekcija ir Teologijos bei Filosofijos salės

Kaip žinoma, dabartiniai Strahov vienuolyne stovintys pastatai buvo sukonstruoti  XVII ir XVIII amžiuje. Įdomiausios vienuolyno dalys, kurias aplankysite atvykę pigiais skrydžiais – Teologijos ir Filosofijos salės.

Teologijos salė buvo pastatyta tarp 1671 ir 1679 metų ir šiuo metu talpina žymiosios Strahov bibliotekos teologijos knygų kolekciją. Jos kolekcija susideda iš daugiau kaip 200 tūkstančių knygų ir apima garsių tapytojų, tokių kaip Kristofeis Plantinas, meno darbus. Teologijos salės lubų freskoms nutapyti prireikė keturių metų. Jo vaizduoja bibliotekininkų procesiją. Be vertingų knygų, salė taip pat talpina XVII–ojo amžiaus geografinius ir astronominius gaublius.

Filosofijos salė buvo pastatyta vienu amžiumi vėliau, tarp 1782 ir 1784 metų. Lubų freskos, vaizduojančios žmonijos istoriją, buvo sukurtos 1794 metais austrų tapytojo Franz Anton Maulbertsch. Dviejų aukštų salė talpina knygas, įsigytas iš senojo Moravijos vienuolyno.

Vienuolynas ir Mocarto vargonai

Strahov vienuolynas turi nuostabią bažnyčia, kurios istorija atsispindi vienuolyne. Originaliai statyta kaip romantizmo stiliaus bazilika, bažnyčia buvo perstatyta gotikiniu stiliumi po to, kuomet buvo sunaikinta gaisto, kilusio 1258 metais. Po dviejų amžių bažnyčia apgrobstyta Husitų ir perstatyta renesanso stiliumi. Po prancūzų karių bombardavimo 1742 metais, bažnyčia atstatyta dar kartą, šį sykį baroko stiliumi. Strahov bažnyčia, kuri taip pat žinoma kaip Dievo Motinos bazilika, yra gausiai dekoruota viduje. 16 metrų aukščio navos skliautas turi freskas, tapytas 1774 metais. Išilgai navos, virš arkados yra dvylika freskų, vaizduojančių Šventojo Norberto gyvenimą. Atvykę pigiais skrydžiais, pamatysite vargonus, kuriais grojo Mocartas savo viešnagės vienuolyne metu 1787 metais.

Nuvykimas iki Strahov vienuolyno

Strahov vienuolynas pasiekiamas keliais būdais. Galite vykti 22 tramvajumi, arba autobusu numeris 143, 149 ar 217. Nesvarbu kuria transporto rūšimi vyksite, lipti reikės Strahovske Nadvori stotelėje.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25–30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu.

Pigiausias būdas pasiekti Prahos centrą – autobusu. Bilietas į vieną pusę Jums kainuos maždaug 32CZK, o ekspreso autobusu – 50CZK. Bilietą įsigyti galite oro uosto viešojo transporto informaciniame kioske arba tiesiai pas vairuotoją, tačiau autobuse bilietas bus brangesnis. Jeigu į oro uostą atvykote naktį, Jums reikia rinktis 510 naktinio autobuso maršrutą, tada vykti į Divoká Šárka sustojimą, o iš ten sėsti į naktinį 51 numerio tramvajų, kuris nuveš Jus į miesto centrą. Nuvykti iš oro uosto į miesto centrą taksi automobiliu kainuoja maždaug 500–600CZK, rekomenduojame iš anksto su vairuotoju dar pasitikslinti kainą. Jeigu Prahoje užsisakėte nakvynę viešbutyje, pasidomėkite ar viešbutis nesiūlo pasiėmimo iš oro uosto paslaugos. Kaina svyruoja nuo 600 iki 1000CZK, tačiau kai kurie viešbučiai šią paslaugą teikia nemokamai.