Pincian kalva Italijoje

Pincian kalva – viena iš septynių žymių Romos kalvų, buvo pirmasis Romos visuomenės sodas. Anksčiau ši teritorija buvo okupuota vynuogynų kiemų ir sodų, kurie priklausė netoli esančiam vienuolynui ir Pinci e degli Acili vilai. Senovės Romoje Pincian kalva buvo žinoma kaip Collis Hortulorum – Hortulorum kalva. Kadangi Pincian kalva buvo paskendusi soduose, tai ji ir buvo laikoma sodų kalva. Atvykę pigiais skrydžiais, šiandien čia galėsite grožėtis išlikusiu parku, užburiančiu nuostabiu vaizdu į Popolo aikštę.

Pincian kalva – anksčiau vadinta sodų kalva

Pincian kalva – viena iš septynių žymių Romos kalvų, anksčiau buvo pirmasis Romos visuomenės sodas. Kalvos teritorija buvo okupuota vynuogynų kiemų ir sodų, kurie priklausė netoli esančiam vienuolynui ir Pinci e degli Acili vilai. Senovės Romoje Pincian kalva buvo žinoma kaip Collis Hortulorum – Hortulorum kalva. Pincian kalva plyti į šiaurę nuo Quirinal kalvos su vaizdu į Campus Martius teritoriją. Kadangi Pincian kalva buvo paskendusi soduose, tai ji ir buvo laikoma sodų kalva. Atvykę pigiais skrydžiais šiandien, čia galėsite grožėtis išlikusiu parku, stebinančiu nuostabiu vaizdu į Popolo aikštę. IV amžiuje kalva priklausė Pincii šeimai, būtent nuo to ir kilo kalvos pavadinimas.

Sodai ir vilos

Keletas svarbių senovės Romos šeimų turėjo vilas ir sodus, pastatytus ir pasodintus ant Pincian kalvos pietų pusės šlaitų. Pagrindiniai keturi sodai buvo Lucullani sodas, įkurtas Romos respublikos politiko Lucullus, Sallustiani sodas, pasodintas Romos istoriko Sallust, Pompeiani ir Aciliorum sodai. Seniau Pincian kalva buvo žinoma kaip sodų kalva – Hortulorum kalva. Kalva apima ir nuostabią Borghese Pinciana vilą, pradėtą statyti architekto Flaminio Ponzio ir baigtą jo asistento Giovanni Vasanzio. Vila buvo naudojama kaip priemiesčio vakarėlių vila, o šiandien atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais, čia grožėsitės Flaminio Ponzio meno kūrinių kolekcija.

Sodo paminklai ir obelisko perkėlimai

Vidury pagrindinės Pincian sodo gatvės stovi Antinoo obeliskas, buvęs labai mėgiamas Imperatoriaus Hadriano, kuris nuskendo Nilo upėje 130 metais. Obeliskas atrastas XVI amžiuje, vynuogių kieme, šalia Maggiore vartų. Tai buvo Antinoo kapavietė, kurioje šalia Circus Varianus stadiono obeliskas stovėjo kaip dekoracija. 1632 metais obeliskas perkeltas iš pradinės vietos į Barberini rūmų sodą. 1773 metais jis buvo pristatytas popiežiui Klemensui XIV, kuris turėjo jį perkelti į Vatikano pušies kiemelį. 1822 metasi popiežius Pijus VII nusprendė Antinoo obeliską perkelti į naująjį Pincio sodą. Visoje parko teritorijoje, atvykę pigiais skrydžiais rasite 228 skulptūras, kurios statytos švenčių metu visomis epochomis. Atvykę pigiais skrydžiais turėtumėte pastebėti du fontanus – Vandens laikrodžio fontaną, statytą 1870 metais ir Mozės fontaną. Šalia Aurelian sienos stovi Enrico Toti paminklas, Romos herojų korpusas, projektuotas A. Dazzi architekto 1918 metais. Atvykę pigiais skrydžiais, „visada žalių medžių“ nišoje rasite ir G. Valadier – Pincio sodo autoriaus paminklą.

Aukščiausiame kalvos taške stovintis namelis

Aukščiausiame Pincian kalvos taške pastatyta taip vadinama Casina del Valadier – Valadier namai. Namai pavadinti architekto, kuris projektavo sodą tobulu neo–klasikiniu stiliumi, garbei. Namas buvo sumanytas kaip kavinukė sodo teritorijoje. Didžiąją dalį savo gyvavimo namas tarnavo kaip madingas restoranas, kuriame švęsdavo garsios asmenybės.

Nuvykimas iki Pincian kalvos

Pincian kalva greičiausiai pasiekiama metro. Termini stotelėje sėskite į metro, važiuojantį A metro linija ir išlipkite stotelėje Sapgna.

Pigūs skrydžiai į Romą

Pigius lėktuvo bilietus į Italijos sostinę Romą palankiausia įsigyti iš Ryanair ir Wizzair aviakompanijų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Romą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai įprastai leidžiasi pagrindiniame Fiumicino (Aeroporto Leonardo da Vinci di Fiumicino, FCO) oro uoste. Taip pat galite nusileisti ir Ciampino (Aeroporto di Roma-Ciampino, CIA) oro uoste, kuriuo dažniau naudojasi kiek brangesnius bilietus parduodančios aviakompanijos. Plačiau apie pagrindinius Romos oro uostus ir susisiekimą nuo ir iki jų rasite interneto svetainėje www.rome-airport.net.