Pierre Loti kavinė

Pierre Loti kavinė ant kalvos

Pierre Loti kavinė yra ant Eyup rajone esančios kalvos. Iš jos terasos atsiveria nuostabus vaizdas į Auksinio Rago įlanką ir centrinius Stambulo miesto rajonus. Ši XIX amžiaus kavinė yra labai populiari ne tik dėl savo puikios vietos, skanios obuolių arbatos, bet ir dėl to, jog čia lankėsi žymūs žmonės. Nepraleiskite progos ir Jūs, įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus, apsilankyti Stambule esančioje puikioje kavinėje.

Kiparisai

Pierre Loti kavinė yra viena iš žinomiausių visame Stambulo mieste. Norėdami apsilankyti Pierre Loti kavinėje turėsite arba patys lipti takeliu arba kilti funikulieriumi, arba pasinaudoti specialiu keltuvu, kurio trasos ilgis siekia 400 metrų. Tuo pačiu metu galėsite pamatyti nuostabią kalvos gamtą. Pasivaikščiosite po kiparisus ir apžiūrėsite sultono Eyup marmurinį antkapį ir šalia esančias kapines. Turistams siūloma į kalvą pakilti pasinaudojus keltuvu, o atgal leistis pėsčiomis, nes taip Jūs galėsite pamatyti visą kalvos grožį. Kai jau būsite ant kalvos, apsidairykite ir pamatysite, koks nuostabus čia vaizdas. Kavinės lauko terasoje tarp medžių yra nedideli staliukai. Iš visų vietų galima stebėti panoramą į Auksinio Rago įlanką. Maistas šioje kavinėje labai skanus ir kokybiškas aptarnavimas. Neatsisakykite paragauti obuolių arbatos, nes visame Stambulo mieste ji yra skaniausia.

Aziade romanas

Pierre Loti kavinė buvo pavadinta reklaminiais tikslais. Čia lankydavosi jaunas prancūzų kariškis ir rašytojas Lui Mari Žuljen Vio, kurio slapyvardis buvo Pierre Loti. Savininkas jo vardu pavadino kavinę.

1879 metais Pierre Loti, būdamas Stambule, išleidžia savo pirmąjį romaną – Aziade, kurio dėka jis tapo žymus. Tai pusiau biografinė knyga apie kariškio ir jaunos turkų merginos meilės istoriją. Jis pasižymėjo tuo, jog sukūrė naują literatūros žanrą – kolonijos romaną. Įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus ir į atvykę Stambulą būtinai apsilankykite Pierre Loti mėgstamoje kavinėje.

Naudinga informacija

Pierre Loti kavinė yra adresu: Gumussuyu Karyagdi Sokak 5 Eyup Merkez Mah. Važiuojant iš „Sultanahmed“ sustojimo reikia važiuoti greituoju tramvajumi iki „Emininou“ sustojimo, pereiti gatvę ir arba plaukti laivu iš čia esančios prieplaukos, arba važiuoti 99 A numerio autobusu iki „Eyup Iskelesi“ sustojimo. Taip pat galite vykti ir 33 ES numerio autobusu iki „Zalpasha“ sustojimo. Jeigu važiuosite iš Taksim aikštės, tai Jums reikia įlipti į 55 ET arba 55 T numerio autobusą ir važiuoti iki „Zalpasha“ sustojimo, o toliau eiti pėsčiomis arba pakilti funikulieriumi, kurio sustojimas yra prie pat Eyup mečetės. Jeigu nenorite važiuoti viešuoju miesto transportu, tai galite vykti taksi. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Stambulą Pierre Loti kavinėje galėsite lankytis kiekvieną dieną nuo 8.30 val. iki 24 val.

Pigūs skrydžiai į Stambulą 

Pierre Loti kavinė esanti ant kalvos garantuoja Jums nepamirštamus įspūdžius ir gerai praleistą laiką. Visa tai galite padaryti atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Turkijos didžiausią miestą Stambulą. Pigius lėktuvo bilietus siūlo aviakompanijos Airbaltic, Lufthansa, Aerosvit Airlines, Aeroflot, Turkish Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stambulą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Stambulo tarptautiniame Atatiurko oro uoste, kuris yra nutolęs nuo miesto centro apie 30 kilometrų. Stambule puikiai išvystytas susisiekimas. Atskridę į tarptautinį Stambulo oro uostą, miesto centrą pasieksite metro, kuris važiuoja nuo pat ankstyvo ryto iki vidurnakčio. Taip pat galite vykti autobusu arba važiuoti taksi.