Labradoro rūmai Ispanijoje

Labradoro rūmai (Casa del Labrador) – paskutinis prašmatnus ilgus metus Ispaniją valdžiusios Burbonų dinastijos statinys, turintis karališkosios rezidencijos statusą ir kruopščiai prižiūrimas valstybės. Jie stūkso apie 50 km nuo šalies sostinės Madrido nutolusiame Aranchueso mieste, kuriame yra ir vieni iš puošniausių Ispanijoje karališkieji Aranchueso rūmai.

Labradoro rūmai – puošni pilaitė

Labradoro rūmai (Casa del Labrador) – paskutinis prašmatnus ilgus metus Ispaniją valdžiusios Burbonų dinastijos statinys, turintis karališkosios rezidencijos statusą ir kruopščiai prižiūrimas valstybės. Jie stūkso apie 50 km nuo šalies sostinės Madrido nutolusiame Aranchueso mieste, kuriame yra ir vieni iš puošniausių Ispanijoje karališkieji Aranchueso rūmai. Taigi, pigūs lėktuvo bilietai į Madridą ir trumpa kelionė į Aranchuesą garantuoja, kad vienu šūviu nušausite du išties įspūdingus zuikius – išvysite dvi prašmatnias karalių rezidencijas!

Aranchueso karališkieji rūmai pradėti statyti šalį valdžiusio Pilypo II iniciatyva, o po kelių šimtmečių į šiaurės rytus nuo jų pradėjo kilti ir Labradoro rūmai. Jie pastatyti kaimo sodybos vietoje, nuo kurios ir kilo rūmų pavadinimas. Šią vietą medžiodamas apie 1790-uosius atrado karalius Karolis IV. Labradoro rūmų-pilaitės statybos truko maždaug dešimtmetį – 1792-1803 m. Trijų aukštų neoklasicistinio stiliaus statiniui ypatingos elegancijos suteikia rokoko dekoras, Labradoro rūmai turi kiemą bei juos supančius žavius sodus, vadinamus Princo sodais. Labradoro rūmų viduje stebina prabanga, svečiai gali išvysti autentiškus XIX a. pradžios baldus, pasigrožėti vertingais meno kūriniais. Savo puošnumu labiausiai pakeri karalienės Marijos Luizos apartamentai bei Platinos kambarys.

Siekiant išsaugoti Labradoro rūmų puošybos elementus, jie keletą kartų buvo kapitaliai renovuoti. 1964 ir 1968 m. restauruota Labradoro rūmų išorė, o 1998 m. pradėta dešimtmetį trukusi vidaus renovacija, po kurios spindintys rūmai vėl laukia į Aranchuesą iš šalies sostinės Madrido bei pigiais skrydžiais atvykstančių turistų.

Ispanijos istorijos dalis

Labradoro rūmai tiesiogiai susiję su svarbiais Ispanijos istorijos momentais. Karalienė Marija Luiza prabangiuose rūmų apartamentuose susitikdavo su savo mylimuoju, šalies vyriausybei vadovavusiu ministru Manueliu Godoy. Pastarajam asmeniui sudarius sąjungą su Prancūzija, Ispanija dalyvavo daugelyje mūšių prieš Didžiąją Britaniją bei Portugaliją ir jų metu patyrė skaudžių pralaimėjimų. Šalis tapo priklausoma nuo Prancūzijos, todėl 1808 m. pavasarį kilo nepasitenkinimas Godoy vyriausybe. Aranchuese kilo maištas, atsitatydinti buvo priverstas karalius Karolis IV, o frankofilu pramintas Godoy buvo pašalintas iš pareigų ir turėjo palikti Labradoro pilį.

Darbo laikas ir bilietų kainos

Pigius lėktuvo bilietus įsigiję ir į Ispaniją atskridę turistai, Labradoro rūmus vasaros sezono metu (balandžio 1 – rugsėjo 30 d.) gali aplankyti 10-18 val., o žiemos sezono metu – 10-17 val. Rūmai veikia be pietų pertraukos, išeiginė diena – pirmadienis bei pagrindinės metų šventės. Bilietas suaugusiąjam asmeniui kainuoja 5 eurus, o bilietas su nuolaida – 2,5 euro.

Atvykimas į Aranchuesą

Pigių skrydžių mėgėjai už 50 km esantį Aranchueso miestą iš Madrido gali pasiekti autobusais, kasdien ir dažnai kursuojančiais iš Pietinės autobusų stoties (Estancion Sur). Taip pat iš Atocha traukinių stoties galima vykti traukinio linija C-3. Vykstantys automobiliu turėtų pasirinkti automagistralę A-IV, o iš jos išsukti į plentą M-305.

Pigūs skrydžiai į Madridą

Į Madrido Barajas oro uostą (Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas, MAD) pigius skrydžius siūlo EasyJet, Ryanair, Wizzair, Vueling, Aer Lingus, Finnair, LOT Polish Airlines, Cheh Airlines aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Madridą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Iš 12 km nuo Madrido centro nutolusio oro uosto veža autobusai ir metro. Autobusai dieną kursuoja kas 15, o naktį – kas 35 minutes. Bilieto kaina – 2 eurai. Iš terminalų T2 ir T4  miestą galima pasiekti su metro traukiniu. Bilieto kaina – apie 3 eurus.