Koperniko mokslo centras Lenkijoje

Koperniko mokslo centras – tai vienas moderniausių šiandieninių muziejų. Jame galite patys išbandyti įvairius mokslinius eksperimentus, taip pat susipažinti su astronomija ar natūraliuoju mokslu – patys galite tapti mokslo dalimi. Į centro kompleksą įeina ir įvairios dirbtuvės bei parkas, kuriame vyksta įvairūs eksperimentai. Tai vienintelis muziejus Lenkijoje, prie kurio įėjimo visuomet nusidriekusios eilės, o valanda ar dvi – tiesiog per mažai viskam apžiūrėti. Tad atvykę į Varšuvą būtinai turite apsilankyti Koperniko mokslo centre.

Koperniko mokslo centras pasižymi inovatyvumu

Koperniko mokslo centras (Centrum Nauki Kopernik) – tai mokslo muziejus, įsikūręs ant Vyslos upės kranto. Jame veikia apie 450 interaktyvių parodų, kuriose lankytojai gali patys išbandyti įvairius mokslinius objektus. Tai didžiausias mokslo centras Lenkijoje ir inovatyviausias visoje Europoje. Nors Koperniko mokslo centras atsidarė vos 2010 metų lapkritį, tačiau 2012 metų rugsėjį jį jau buvo aplankę 2 milijonai lankytojų. Planuodami kelionę į Varšuvą pigiais skrydžiais taip pat galite apsvarstyti ir galimybę apsilankyti teminiuose renginiuose – organizuojami specialūs vasaros ar žiemos projektai. Atvykusiems su mažais vaikais taip pat galima sudalyvauti mokslo dirbtuvėse, skirtose 5-8 metų vaikams.

Mokslo centro kompleksas

Koperniko mokslo centras yra ne vienas pastatas – tai visas kompleksas. Į jį įeina dviejų aukštų, 15 000 kvadratinių metrų ploto pastatas, skirtas pastovioms ir trumpalaikėms parodoms, laboratorijoms ir dirbtuvėms, konferencijų centrui, ofisui bei sodeliui, kuris įkurtas ant pastato stogo. Šiame pastate taip pat rasite ir maitinimo zoną, tad net ir užtrukę jame ilgą laiką tikrai neliksite išalkę. Į kompleksą taip pat įeina garažas bei patalpa žemės dirbtuvėms. Vizualizacinis planetariumas įsikūręs riedulio formos pastate, jame taip pat veikia ir observatorija. O šiuos pastatus supa Atradimų parkas, kuriame taip pat veikia lauko eksperimentų centras bei laiko galerijos. Į muziejų atvykus pigiais skrydžiais, patariame aplankyti visus komplekse įsikūrusius pastatus bei parodas.

Koperniko planetariumas

Koperniko dangus – tai būtent astronomijai skirta mokslo centro dalis. Tai modernus planetariumas, kuriame galima išvysti daugybę nuotraukų bei filmuotos medžiagos apie žvaigždes ir dangų. Demonstruojamose juostose galima susipažinti su populiariausiomis mokslo temomis, tokiomis kaip astronomija, natūralusis mokslas ar etnografija. Vaizdinė medžiaga demonstruojama sferiniame ekrane, o garsas lankytoją supa iš visų pusių. Šis vizualizacijos būdas sustiprina lankytojo potyrius.

Naudinga informacija

Koperniko mokslo centras yra įsikūręs netoli Varšuvos centro, tad atvykę į Lenkijos sostinę pigiais skrydžiais, problemų į jį keliaujant neturėsite. Muziejus įsikūręs Vyslos pakrantėje, adresu Wybrzeże Kościuszkowskie 20,  Varšuva. Nuo centrinės metro stotelės pavadinimu Centrum paėjėti turėsite vos kilometrą.

Koperniko mokslo centras pirmadieniais lankytojų nepriima, o nuo antradienio iki penktadienio dirba nuo 9:00 iki 18:00 (bilietai baigiami pardavinėti 17:00). Savaitgalį muziejus dirba nuo 10:00 iki 19:00 (bilietais prekiaujama tik iki 18:00). Bilieto kaina suaugusiems – 22 zlotai, studentams – 16 zlotų, moksleiviams – 13 zlotų, o vaikai iki 2 metų yra įleidžiami nemokamai. Taip pat specialios kainos taikomos grupėms bei metiniams muziejaus bilietams. Šis mokslo centras pasižymi itin ilgomis eilėmis prie įėjimo, tad geriausia į jį atvykti dar prieš darbo pradžią – taip išvengsite spūsčių ir ilgo laukimo. Taip pat patartina šiam muziejui paskirti bent pusdienį, nes jame begalė įvairių mokslinių objektų, kuriems laiko siūlome negailėti.

Pigūs skrydžiai į Varšuvą

Į Lenkijos sostinės Varšuvos Šopeno tarptautinį oro uostą (Lotnisko Chopina w Warszawie, WAW) pigius skrydžius siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Aerosvit Airlines, Czech Airlines, Finnair, LOT Polish Airlines, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Varšuvą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Nors oro uostas yra įsikūręs maždaug 10 km nuo miesto centro, jį patogu pasiekti viešuoju transportu. Iš oro uosto į centrą kasdien vyksta 175 ir 188 maršruto miesto autobusai, bei N32 maršruto naktinis autobusas. Taip pat į Varšuvą vyksta ir 148 numeriu pažymėti autobusai, kurie nors ir neveža į miesto centrą, tačiau jais patogu pasiekti rytinę ar pietinę miesto dalį. Vienkartinis bilietas kainuoja 3,60 zlotų (taip pat galioja nuolaidos studentams, su kuriomis bilietas kainuoja tik pusę kainos) tiek dieniniams autobusams, tiek naktiniams. Taip pat į oro uostą patogu atvykti ir traukiniu iš centrinės traukinių stoties (Warszawa Centralna).