Junibacheno muziejus Švedijoje

Junibacheno muziejus skirtas visai šeimai, o ypač tiems, kuriems nesvetimas vaikystės pasaulis. Muziejus šiek tiek primena Disneylandą, tačiau šiame muziejuje atkurta vienos garsiausių vaikų rašytojos pasaulyje – Astridos Lindgren kūryba. Tai interaktyvus muziejus, todėl čia galėsite viską paliesti, užeiti į Pepės Ilgakojinės Vilą Vilaitę bei pašokinėti ant lovos. Tikriausiai ne veltui tai vienas lankomiausių muziejų visoje Švedijoje.

Junibacheno muziejus – atgal į vaikystę

Ar dar nepamiršote vaikystės? Nuotykių, eibių, perskaitytų knygų ir jų personažų? Jei jie dar gyvi jūsų atmintyje – Junibacheną Jums tiesiog būtina aplankyti atvykus į Stokholmą. Ne veltui tai 5-as pagal populiarumą turistų, atvykusių tradiciniais ar pigiais skrydžiais, lankomas objektas. Neretai Junibacheno muziejus pristatomas kaip muziejus vaikams,  nors labiau derėtų sakyti, kad tai amžinos vaikystės muziejus. Turbūt įdomu, kuo ypatingas šis muziejus?

Tai interaktyvus muziejus, skirtas bene garsiausios pasaulyje vaikų literatūros rašytojos – Astridos Lindgren kūrybai. Turbūt dauguma esate skaitę „Pepę Ilgakojinę“ ar „Karlsoną, kuris gyveno ant stogo“ bei daugelį kitų autorės knygų, todėl muziejuje tikrai nesijausite pasimetę – iš karto atpažinsite geltonąją Vilą Vilaitę, Pepės arklį bei beždžionėlę – poną Nilsoną. Junibacheno muziejus materializavo daugelį A. Lindgren  knygų epizodų, čia atpažinsite ir Junibacheno miestelį iš knygos „Mūsų visų Madikė“ ir garsias scenas iš knygų „Mijo, mano Mijo“ ar „Brolių Liūtaširdžių“. Muziejuje galima pasivažinėti specialiu traukinuku ir iš naujo susipažinti su garsiausiais A. Lindgren pasakojimais. Pasakojimai vyksta net keliomis užsienio kalbomis – mandarinų, rusų, anglų, vokiečių, italų, estų ir japonų.

Junibacheno muziejuje dėmesys skiriamas ne tik A. Lindgren, bet kitiems garsiems Švedijos vaikų literatūros rašytojams. Čia galite išvysti Tuvės Janson muminukus bei garsaus šiuolaikinio rašytojo Sveno Nordkvisto kūrybos realizacijas. Muziejuje nuolat rengiamos ir laikinosios parodos, kuriose galima susipažinti su įvairiais kitais vaikų knygų kūrėjais bei jų darbais.

Šiame nepaprastame muziejuje viską galima paliesti, pačiupinėti, apsivilkti garsiausių A. Lindgren herojų drabužius, užeiti į Vilą Vilaitę bei pašokinėti ant Pepės Ilgakojinės lovos. Todėl Junibacheno muziejus palieka įspūdžių visiems, o ypač mažiausiesiems.

Junibacheno muziejų oficialiai atidarė Švedijos karališkoji šeima 1996 m. Muziejus yra įsikūręs Stokholmo centre, Djurgården saloje, kuri garsėja lankytinų objektų gausa. Junibacheno Muziejus, iš dalies panašus į garsųjį Disneylandą, greitai patraukė vietinių gyventojų bei turistų, atvykusių tradiciniais ar pigiais skrydžiais, dėmesį. Muziejuje taip pat yra didžiausias vaikų literatūros knygynas bei teatras, kuriame rodomi spektakliai vaikams bei visiems, kurie neabejingi vaikystės pasauliui. Daugumą dekoracijų muziejui sukūrė ta pati knygų iliustratorė, kuri kuria piešinėlius naujai leidžiamoms A. Lindgren knygoms.

Junibachno muziejus – pramoga visai šeimai

Muziejuje veiklos gali rasti visų amžiaus grupių atstovai. Turistai, atvykę tradiciniais ar pasinaudoję pigių skrydžių pasiūlymais, su vaikais čia gali praleisti gerą pusdienį bei kartu pailsėti nuo mažųjų. Vaikai čia tikrai ras ką veikti bei ką pamatyti, čia yra net kelios žaidimų aikštelės ir daug kitos veiklos, o jų tėveliai, kuriems galbūt šis magiškas pasakų pasaulis nėra itin įdomus, gali atsikvėpti muziejuje esančioje kavinėje, pro kurią atsiveria graži salos panorama.

Naudinga informacija

Turistams, atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojusiems pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad Junibacheno muziejus dirba be poilsio dienų, taigi nuo pirmadienio iki sekmadienio lankytojų, atvykusių tradiciniais ar pigiais skrydžiais, laukia nuo 10 iki 17 val. Bilietas suaugusiajam kainuoja 125 Švedijos kronas, studentams, senjorams bei vaikams – 110 kronų.

Pigūs skrydžiai į Stokholmą

Pigių skrydžių į Švedijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių skrydžių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Estonian Air, Ryanair ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stokholmą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Stokholmo oro uostų (Arlanda, Bromma, Skavsta, Vasteras), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.