Džiuljetos namas Italijoje

Viena iš romantiškiausių Veronos vietų – Via Cappello gatvėje stovintis Džiuljetos namas, itališkai vadinamas Casa di Giulietta. Miesto legenda byloja, kad šiame name gyveno Viljamo Šekspyro sukurta herojė Džiuljeta. Nors mokslininkai atmetė idėją, kad tai Džiuljetos namas, jis tapto viena pagrindinių lankytinų vietų Italijoje, kasmet sulaukiančia apie 1,2 milijonų turistų.

Džiuljetos namas meilės mieste

Verona visame pasaulyje garsėja kaip meilės miestas, žavintis turistus savo senamiesčiu – siauromis gatvelėmis, viduramžiais susiformavusiomis aikštėmis, puoštomis kolonomis ir fontanais. Viena iš romantiškiausių Veronos vietų yra Via Cappello gatvėje stovintis Džiuljetos namas, itališkai vadinamas Casa di Giulietta. Pastatas, kuris priklausė Cappello (Kapelų) šeimai, tradiciškai tapatinamų su Capulets (Kapulečiais), pagimdė legendą, kad šiame name galbūt gyveno Viljamo Šekspyro sukurta herojė Džiuljeta. Nors mokslininkai jau seniai atmetė idėją, kad tai Džiuljetos namas (jei ji apskritai egzistavo), tai nesutrukdė Džiuljetos namui tapti viena pagrindinių lankytinų vietų Italijoje, kasmet sulaukiančia apie 1,2 milijonų turistų.

Įsigiję pigius lėktuvo bilietus į Veroną ir apsilankę Džiuljetos name, jo vidinio kiemo arkos kertiniame akmenyje galėsite pamatyti vis dar išlikusį šeimos herbą. Pats Džiuljetos namas, pastatytas 13 amžiuje, buvo renovuotas 1930 metais: langai, gotikinės durys ir garsusis balkonas. Pastato vidiniame kieme stovi didelė bronzinė Džiuljetos statula, kurią sukūrė Nereo Costantini. Nors tradicija patrinti statulos krūtinės dešinę pusę yra miglota, tikima, kad tai neša sėkmę meilėje. Išorinės vidinio kiemo sienos išmargintos grafiti užrašais (įvairiomis kalbomis), paprastai reiškiančiais “Myliu”. Sienos periodiškai yra nuvalomos, tačiau neilgai trunka, kad jos lankytojų būtų vėl išmarginamos meilės prisipažinimais. Namo viduje –  16 ir 17 amžių baldai, paveikslai  ir freskos, susijusios su Romeo ir Džuljetos istorija bei Renesanso Veronos keramika. SDžiuljetos namo viduje yra ir nedidelis muziejus. Netoli nuo namų – Džiuljetos kapas, itališkai vadinamas La Tomba di Giulietta.

Laiškai Džiuljetai

Džiuljetos namas “nusėtas” ne vien grafiti užrašais, bet ir įsimylėjėlių laiškais. Laiškai, adresuoti Džuljetai, atsakomi Veronos savanorių komandos, kuri gauna apie 15000 laiškų per metus. Į laiškus savanoriai atsakinėja maždaug nuo 1940-ųjų metų, kai vienas iš Džiuljetos namo prižiūrėtojų buvo įkvėptas Džordžo Cukor 1936 -aisiais metais pasirodžiusio kino filmo ”Romeo ir Džuljeta”. Jis ėmė atsakinėti į laiškus, kurie kaupėsi pastato sienose metų metus. “Laiško Džiuljetai” sąvoka tapo ir siužeto įrankiu romantiniame kino filme “Laiškas Džiuljetai”, nufilmuotame 2010 metais, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Amanda Seyfried ir Chris Egan.

“Kol mirtis mus išskirs”

Džiuljetos namas, kur pasak legendos, Romeo stovėdamas po Džiuljetos balkonu paprašė merginos rankos, netrukus turėtų tapti jungtuvių ceremonijos vieta. Santuokos ceremonijos turėtų vykti arba pačiame name, arba po garsiuoju balkonu, kur įsimylėjėliai galės vienas kitam ištarti “Kol mirtis mus išskirs”. Tokiu būdu Verona, kurioje gyveno garsiosios Viljamo Šekspyro tragedijos “Romeo ir Džiuljeta” du nelaimingi įsimylėjėliai, nori sustiprinti romantiško miesto įvaizdį. Tačiau romantikams, svajojantiems susituokti būtent čia, gali tekti sumokėti nuo 600 iki 1000 EUR, priklausomai nuo to, ar jie seni Veronos gyventojai, ar čia gyvenantys ne Europos Sąjungos šalių piliečiai (dėl reikalingų parengti didesnio kiekio dokumentų).

Kaip pasiekiamas Džiuljetos namas?

Džiuljetos namas lankytojams, atvykusiems į Veroną tradiciniais ar pigiais skrydžiais, atviras antradieniais-sekmadieniais nuo 8.30 val. ryto iki 7.30 valvakaro, pirmadieniais – nuo 1.30 val dienos iki 7.30 vakaro. Įėjimas į pastato vidų kainuoja apie 4 EUR (lankymasis kieme – nemokamas).

Džiuljetos namas yra pačiame Veronos miesto centre, adresu: Cappello 23. Sekite rodykles, vedančias į Piazza delle Erbe, ir kai pamatysite lentelę su užrašu virš pastato arkos, iš karto atpažinsite Džiuljetos namą dėl jo kieme besiburiuojančių žmonių.

Pigūs skrydžiai į Veroną

Pigius lėktuvo bilietų pasiūlymus į Italijos miestą Veroną teikia tokios aviakompanijos kaip Lufthansa, Air baltic, Tyrolean Airways ir kitos. Lėktuvai leidžiasi veronos Valerio Catullo oro uoste. Nuo oro uosto iki miesto centro galima vykti Trenitalia traukiniu, platesnė informacija www.trenitalia.it, kas 20 minučių kursuojančiais Aerobus autobusais, taksi arba nuomotu automobiliu (A4 arba A22 greitkeliais).