Disneilendas Prancūzijoje

Magiškoje Karalystėje, ne taip toli – kažkur tarp svajonių išsipildymo – Disnėjaus herojai ir herojės laimingai gyvena pasakose, kurios, laimei, niekada nesibaigia. Disneilendas – tai vieta, kur vaizduotė įgyja savo paskirtį. Jauniems ir seniems, dideliems ir mažiems – tai laimingiausia vieta žemėje! Įsigijus pigius skrydžius į Paryžių, Prancūziją ir atvykus į Disneilendą, čia atkuriami stebuklingojo pasaulio prisiminimai. Įėjus į nors vieną iš Disneilendo parko vietovių, atgyja animacinių istorija, panardindama lankytojus į mėgstamus Disnėjaus filmus ir pasakas su jų herojais.

Disneilendas – stebuklinga vieta Paryžiuje 

Pirmasis Disneilendas – pramogų parkas Anaheim, Amerikoje, pelnė didžiulę sėkmę, todėl 1975 metais, praėjus devyneriems metams nuo Volto Disnėjaus mirties, nuspręsta sukurti Europos Disneilendo parko versiją. Tam pasirinkta Prancūzija, nes kitos šalys, tokios kaip Ispanija, dėl vietos stokos erdvaus parko įrengimui, atkrito. Disneilendas įkurtas 32 kilometrai į Rytus nuo Paryžiaus centro. Parko įrengimas dėl įvairių ginčų ir nesutarimų užtruko kelis dešimtmečius, tačiau galiausiai, 1994 metais, jis tvirtai atsistojo ant kojų ir sulaukė didžiulio turistų antplūdžio, tame tarpe ir keliautojų, įsigijusių pigius lėktuvų bilietus į Paryžių.

Disneilendas siūlo turistams ir apgyvendinimą – šeši teminiai viešbučiai yra vos kelios minutės pėsčiomis nuo parko. Čia siūlomi įvairūs patogumai lankytojams – baseinai, dviračių nuoma, jodinėjimas poniais, teniso ir golfo kortai. Atgaiva turistams, įsigijusiems pigius skrydžius į Paryžių – išskirtinis Viktorijos stiliaus Plaza Garden Restoranas, įvairios specializuotos užeigos ir išsibarstę užkandžių vagonėliai, siūlantys spragėsius, dešrainius ir kitus amerikietiškus užkandžius.

Kokias pramogas siūlo Disneilendas?

Pagrindinė JAV gatvė (Main Street U.S.A) – tai įėjimas į Disneilendo parką. Žingsniuojant Viktorijos laikų stiliaus gatve, laikrodžiai tarsi atsisuka atgal, į 1900-uosius metus. Lankytojai gali pasivėžinti veteranų automobiliais ar arkliais-tramvajais, apsilankyti Liberty teisme ir pamatyti 1886 metų pradžios Laisvės statulą.Taip pat galima Discovery Arcade (lietuviškai “atradimų pasažas”) pamatyti 20 amžiaus didžiuosius išradimus.  Lankytojai čia gali nusiskusti kaip senais laikais barzdaskučio atlje. Nostalgiškos parduotuvėlės su milžiniškais ledinukais, ryškiai spalvotais ledais ir kitomis gėrybių parduotuvėlėmis – mažų ir didelių traukos objektas.

Fantazijų sala (angliškai “Fantasyland”) labiausia turbūt traukia Miegančiosios gražuolės pilimi (“Sleeping Beauty’s Castle” ). Antrame pilies aukšte atvaizduojama “Miegančiosios gražuolės” pasakos istorija, su vitražais ir gobelenais bei  arkiniu rūsiu, kuriame tūno ugnimi besispjaudantis drakonas. Po to lankytojai gali pamatyti Snieguolę ir Septynis nykštukus, kartu su Pinokiu leistis į drąsias keliones, skristi su Piteriu Penu virš naktinio Londono į Niekados salą, klajoti per Alisos keistąjį labirintą, pakilti į orą su plaukiojančiais drambliais, keliauti po pasakų šalį  ar  mėgautis muzikiniu kruizu “Tai mažas pasaulis”. Čia taip pat veikia dosnus restoranas, kuriame galima pasistiprinti nuo britiškų sumuštinių iki Vienos pyrago.

Geležinkelis (angliškai “Railroad”) – geriausias būdas įgauti bendrą įspūdį apie Disneilendą. Stebuklinga kelionė traukiniu, varomu garo varikliu vyksta pro Grand Canyon dioramą  į Frontierland ir fantazijų salos stotį, prieš grįžtant per atradimų salą į Pagrindinę JAV gatvę.

Tarp nuotykių, kuriuos siūlo Nuotykių sala (angliškai “Adventureland”) – Šveicarijos Robinzonų šeima ir jų trobelė, požeminis pasivažinėjimas Karibų piratų urvu, kabantys tiltai virš šniokščiančių krioklių, Kapitono Hook piratų laivas ir mirties kilpa 360 laipsnių kampu. Čia vėlgi galima pasivaišinti atitinkamai pateikiamais Afrikos patiekalais ir Karibų jūros gėrybėmis.

Frontier saloje klaikiojo Phantom Manor namo šeimininkas nekantriai laukia parodyti savo lankytojams aplinką. Po to galima imtis kelionės prie upių tolimuosiuose vakaruose, pasivėžinti karieta ar plaukioti indiškomis kanojomis.  Nameliai – rančos čia primena Laukinių Vakarų dienas, o gretimose  parduotuvėlėse pardavinėjami džinsai, kaubojų skrybėlės ir Indiški papuošalai. Tada lankytojai gali važinėtis Big Thunder kalno siaurais tarpekliais ir atgauti jėgas dideliame amerikiečių valgių Lucky Nugget salūne.

Disneilendas didžiuojasi ir savo Volto Disnėjaus studijos parku, kuriame gausu atrakcijų ir įvairių šou. Čia galima susitikti su pamiltais animacinių filmukų herojais ir sužinoti, koks gi tas jausmas būti žvaigžde. O 2012 metais, Disneilendas švenčia 20-ies metų jubiliejų ir numatoma  įspūdinga šventė su daug renginių ir įvairių šou! Tik dabar, šios sukakties proga pigius skrydžius į Paryžių įsigijusiems turistams lankymasis Disneilende gali kainuoti 15% pigiau – iš anksto įsigyjant išankstinius lankymosi   bilietus! Apie šį pasiūlymą ir kitas bilietų kainas skaitykite oficialioje parko interneto svetainėje – visit.disneylandparis.co.uk.

Kaip pasiekiamas Disneilendas? 

Užburiantis ir stebuklingas Disneilendas pasiekiamas labai lengvai, galima rinktis viešąjį transportą – tiesioginius Eurostar traukinius nuo London St Pancras International, Ebbsfleet International ir Ashford International stočių, atvykstant į Marne-la-Vallée/Chessy stotį – tiesiai priešais parko vartus, kurie vos už 2 minučių kelio pėsčiomis.

RER miesto traukiniai taip pat kursuoja iki Disneilendo iš Paryžiaus centro visą dieną, maždaug 15 minučių intervalais. Išvykimo stotelės – Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon ir  Nation, pasirenkama RER A (Red) linija, išlipimo stotelės pavadinimas – Marne-la-Vallée — Chessy. Kelionės traukiniu iki Disneilendo parko kainuoja apie 7 Eur. Plačiau apie susisiekimą traukiniais iki Disneileno, interneto svetainėje www.visit.disneylandparis.co.uk.

Pigūs skrydžiai į Paryžių

Pigių skrydžių pasiūlymus į Prancūzijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Wizzair, Ryanair ir kt. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Paryžiaus oro uostų (Charles de Gaulle, Orly, Beauvais-Tille, Le Bourget), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.