Blekpulio bokštas Anglijoje

Įkvėptas Eifelio bokšto Paryžiuje, Blekpulio bokštas, iškilęs į 158.12 metrų aukštį ir pelnęs aukščiausio lygio įvertinimą, yra viena pagrindinių turistų atrakcijų Blekpulio mieste. Lankytojai bokšto apžvalgos aikštelėje gali mėgautis miesto panoraminiais vaizdais, pobūvių salėje pasiklausyti magiškos vargonų muzikos, žiūrėti 4D kino filmus, smagiai leisti laiką bokšto cirke, ar apsilankyti požemiuose.

Blekpulio bokštas – įkvėptas Paryžiaus Eifelio bokšto

Blekpulio bokštas Blekpulyje, Anglijoje, kuris buvo atidarytas visuomenei 1894 metais, yra viena pagrindinių turistų, atvykusių tradiciniais ar pigiais skrydžiais, atrakcijų šiame mieste. Įkvėptas Eifelio bokšto Paryžiuje, Blekpulio bokštas, iškilęs į 158.12 metrų aukštį ir pelnęs aukščiausio lygio įvertinimą, yra tapęs Didžiųjų Pasaulio bokštų federacijos nariu. Bokštas sukurtas iš 2,493 tonų plieno ir 93 tonų ketaus, o pastato pagrindas – iš 985 tonų plieno ir 259 tonų ketaus. Bendra bokšto ir jo pastatų projektavimo bei statybų kaina siekė apie 290,000 £ . Statyboms sunaudota penki milijonai plytų, 2500 tonų geležies ir 93 tonų  lieto plieno. Blekpulio bokštas sukonstruotas taip, kad jei kada nors jis vis tik virstų, tai tik į jūrą. Skirtingai nuo Eifelio bokšto, Blekpulio bokštas nėra savarankiška struktūra. Jo pagrindas yra paslėptas bokšto pastate, kuris užima 5,050 kvadratinių metrų plotą.

Blekpulio bokšto atrakcijos

Blekpulio bokštas turi penkis pagrindinius traukos centrus: bokšto viršūnę, pobūvių salę, cirką, “Jungle Jims” ir Blekpulio požemius. Bilietus į bokštą patariama įsigyti iš anksto, kadangi lankymasis bokšte yra labai populiarus, todėl bilietai greitai išparduodami.

Blekpulio akis – tai bokšto apžvalgos aikštelė, iškilusi į 380 pėdų aukštį, kuri pasiekiama liftu arba 536 laiptais, bet tik su darbuotojo priežiūra. Nors apžvalgos aikštelė skirta ne silpnos širdies lankytojams, čia atsiveria nuostabus vaizdas į Blekpulio prieplaukas ir jūrą. 2011 metais buvo atlikti didžiuliai atnaujinimo darbai: sukurtas tvirtos konstrukcijos apžvalgos aikštelės stiklas, atnaujintas ir perdažytas interjeras, sutvirtintos konstrukcijos, įkurtas 4D kinas, nuostabiai apšviestas bokšto viršus ir pradėta siūlyti visiškai nauja – požemių pramoga.

Pobūvių salė buvo suprojektuota Franko Matcham ir atidaryta 1899 metais. Salės grindų išmatavimai yra 120 pėdų ant 10 pėdų, jos sukurtos iš 30,602 raudonmedžio, ąžuolo ir riešutmedžio medienos. Pobūvių salėje įrengti Wurlitzer vargonai, kurie apima daugiau kaip 600 garsų, todėl jiems grojant, sukuriamas orkestro įspūdis. Vasaros metu, pobūvių salė tampa įvairių pramogų centru, kur rengiami įvairūs renginiai, pavyzdžiui, Billy Pearce humoro šou ir kiti.

Blekpulio bokštas daug lankytojų, atvykusių į Blekpulį tradiciniais ar pigiais skrydžiais, pritraukia ir “Circus Rocks with Mooky” cirku. Čia lankytojus linksmina cirko artistai iš viso pasaulio (Mooky klounas, komediantai ir kt.), kurių pasirodymai akompanuojami cirko trupės gyvai grojama muzika. Cirko vadovas Laci Endresz apieškojo visus žemynus ir atgabeno į apdovanojimus pelniusį Blekpulio bokšto cirką daug tarptautinių atlikėjų. Cirko pasirodymo finalas jus gerokai nustebins, bet jį turite aplankyti, pamatyti ir įsitikinti tuo patys!

Bokšto viršūnėje įrengta 4D kino salė, o bokšto apačioje, vietoje buvusio akvariumo – sukurti Blekpulio požemiai, kuriuose apsilankę, susipažinsite su kraują stingdančia miesto istorija. Čia turėsite galimybę pasivėžinti traukinuku, stebėti įvairius šou su efektais ir jus linksmins gyvi atlikėjai! Ar jūs esate pakankamai drąsūs, įveikti Blekpulio požemius?

Susisiekimas su Blekpulio bokštu

Blekpulio traukinių stotis yra vos kelios minutės pėsčiomis nuo Blekpulio bokšto. Iki bokšto galite vykti ir autobusu arba tramvajumi, autobusų tvarkaraščius rasite interneto svetainėje www.blackpooltransport.com, o tramvajų maršrutus ir tvarkaraščius svetainėje www.thetrams.co.uk.

Pigūs skrydžiai į Blekpulį

Pigius lėktuvo bilietų pasiūlymus į Blekpulį, Angliją, jums gali pasiūlyti tokios aviakompanijos kaip Czech Airlines, Eurolot, Scandinavian Airlines ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Blekpulį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Blekpulio oro uoste (angliškai “Blackpool Airport”)nuo oro uosto miesto centras pasiekiamas 5 autobusu, taksi arba nuomotu automobiliu. Plačiau apie susisiekimą skaitykite interneto svetainėje www.blackpool-airport-guide.co.uk.