Atlanto vandenyno akvariumas Norvegijoje

Palei gražią Tueneset pakrantę, maždaug 3 km į vakarus nuo Alesundo, įsikūręs vienas didžiausių šio Norvegijos miesto traukos objektų – Atlanto vandenyno akvariumas. Šis akvariumas garsėja ne vien Norvegijos sūriųjų vandenų gyventojų įvairove, bet ir tuo, kad yra vienas didžiausių akvariumų-jūrų muziejų Skandinavijoje.

Atlando vandenyno akvariumas – vienas didžiausių Skandinavijoje

Alesundas – nedidelis miestas Norvegijoje, tačiau kartais vadinamas vienu gražiausių miestų šioje šalyje. Viena pagrindinių atrakcijų turistams, atvykusiems į Alesundą tradiciniais ar pigiais skrydžiais – vienas iš didžiausių Skandinavijoje, Atlanto vandenyno akvariumas, norvegų vadinamas “Atlanterhavsparken”.

Atlanto vandenyno parkas ir akvariumas gražiai įsikūrę palei Tueneset pakrantę, maždaug 3 km į vakarus nuo Alesundo. Atlanto vandenyno akvariumas apima 4 000 kvadratinių metrų visuomeninių parodų erdvę  ir 6 000 kvadratinių metrų pakrantės kraštovaizdį. Akvariumo pakrantė – puiki vieta žvejybai, pasivaikščiojimams pėsčiųjų takais, maudynėms ir nardymui. Šalia akvariumo veikia kavinė ir suvenyrų parduotuvė.

Atlanto vandenyno akvariumo traukos objektai

Atlanto vandenyno akvariumas yra didžiausias sūraus vandens akvariumas Šiaurės Europoje ir siūlo galimybę mėgautis susitikimais su  vandenyno gyventojais, kurie gyvena aplinkinių Norvegijos pakrančių vandenyse. Čia pamatysite jūrų velnius, aštuonkojus, omarus ir įvairiausius, net negirdėtų pavadinimų vandens sutvėrimus. Atlanto vandenynas atlieka ir informacinę funkciją, akvariumo stenduose norvegų ir anglų kalbomis aprašomi jo gyventojai ir jų gyvenimo ypatumai. Atlanto vandenyno akvariumas rengia įspūdingus šou (paprastai apie 13 val.), kurių metu narai, nardydami akvariume, iš rankų maitina žuvis. Kasdien, apie 15 val., vaikai atvirame baseine gali padėti maitinti neplėšrias žuvis. Jie taip pat gali prisijungti prie krabų žvejybos pramogos. Atlanto vandenyno akvariumas turi labai gražią našlaičių ruonių šventovę. Lauko zonoje –  žaidimų aikštelė ir baseinas po atviru dangumi. Ir mažiems, ir dideliems, šis akvariumo baseinas po atviru dangumi, palieka didžiulį įspūdį, mat jame karaliauja linksmieji pingvinai. Kasdien, apie 14,30 val. galite stebėti, kaip jie yra maitinami.

Trumpa akvariumo istorija

Pirmasis akvariumas Alesunde buvo įkurtas 1951 metais, o nuo 1967 metų jis buvo perkeltas į Fiskernes Hus žvejų namus, esančius miesto centre. 1970-aisiais metais pradėtos planuoti naujojo akvariumo statybos ir po 20 metų, 1998 metais, Atlanto vandenyno akvariumas oficialiai atidarytas. Akvariumo atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir Norvegijos Karališkoji šeima, tuo pačiu pasveikinusi Alesundo miestą su 125 metų sukaktimi. Labai greitai Atlanto vandenyno akvariumas tapo labai populiarus Alesundo piliečių, aplinkinių rajonų gyventojų, ir žinoma, tūkstančių turistų, aplankančių miestą kasmet, tarpe.

Akvariumo darbo laikas ir kainos

Akvariumas lankytojams, atvykusiems į Alesundą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, atviras pirmadieniais-šeštadieniais nuo 11val. ryto iki 4 val. vakaro, sekmadieniais – nuo 11 val. ryto iki 6 val. vakaro. Pasivaikščiojimas akvariume užtrunka apie valandą. Suaugusiems įėjimas į akvariumą kainuoja apie 140 Kr, vaikams (3-15 metų) – apie 65 Kr, žmonių grupėms taikomos nuolaidos. Plačiau apie kainas ir taikomas nuolaidas, skaitykite oficialioje akvariumo interneto svetainėje www.atlanterhavsparken.no.

Kaip pasiekiamas Atlanto vandenyno akvariumas?

Atlanto vandenyno akvariumas įsikūręs vos kelios minutės automobiliu nuo Alesundo miesto centro. Jei mėgstate pasivaikščiojimus, nuo miesto centro, sekdami ženklus, galite per maždaug 40 minučių kelionės tikslą pasiekti pėsčiomis. Nuo Alesundo miesto centro kursuoja ir 13 autobusas (nuo stotelės tereikia paeiti apie 10 minučių pėsčiomis). Iki parko ir jo akvariumo kas valandą, pirmadieniais – šeštadieniais kursuoja 18 autobusas, vykstantis nuo St. Olavs Plass.

Pigūs skrydžiai į Alesundą

Pigius lėktuvų bilietus į Alesundą, Norvegiją, parduoda tokios aviakompanijos kaip Air Baltic ir Scandinavian Airlines. Lėktuvai leidžiasi Alesundo “Vigra” oro uoste. Nuo oro uosto iki Alesundo miesto centro kursuoja oro uosto autobusas (tvarkaraštis atitinka skrydžių laiką). Autobuso bilieto kaina – apie 80 NOK, kelionė iki miesto centro trunka apie 25 minutes. Nuo oro uosto galite vykti ir taksi, kelionė truks apie 15 minučių, tik kaina šoktelės iki 330 NOK. Jei ketinate išsinuomoti automobilį, kelių maršrutus rasite interneto svetainėje www.avinor.no.