Amsterdamse Bos parkas Nyderlanduose

Amsterdamse Bos parkas yra didelis miesto parkas. Parkas yra namai daugumos įvairių laukinių gyvūnų ir yra puiki vieta ateiti atsipūsti nuo miesto šurmulio. Čia yra daug sporto ir laisvalaikio pramogų, tame tarpe tvenkinys, kur galima išsinuomoti valtis trumpiems paplaukiojimams. Parke taip pat yra muziejus, kur lankytojai, atvykę čia pigiais ar tradiciniais skrydžiais, gali sužinoti apie vietinę florą ir fauną bei parko istoriją.

Amsterdamse Bos parkas – vieta ne tik laisvalaikiui, bet ir sportui

Amsterdamse Bos parkas – tai yra didžiulis, 1000 hektarų dydžio parkas greta Amsterdamo. Amsterdamo miesto taryba 1923 m. nusprendė sukurti naują parką, kaip sporto ir sveikatingumo veiklos erdvę. Kraštovaizdžio architektų grupė pradėjo savo darbą apsilankę panašiuose parkuose Anglijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje. Būsimo parko planas, o taip pat ir jo pavadinimas pačioje pradžioje buvo Boschplan ir tik 1942 m., parkas gavo savo dabartinį pavadinimą – Amsterdamse Bos. Savo dydžiu jis yra panašus į Bois de Boulogne parką Paryžiuje. Skirtumas tik tas, kad jis yra visiškai dirbtinai sukurtas iš miesto nepanaudotų vejos plotų ir pelkynų. Amsterdamse Bos parkas šiandien yra tikras miškas, turintis net septyniasdešimties metų amžiaus medžių, tačiau kadangi jis buvo planuotas ir įrenginėjamas, jis yra ne tik parkas pasivaikščiojimui, bet ir nuostabi vieta skirta sportui ir laisvalaikiui. Čia kasmet apsilanko beveik 4,5 milijono žmonių.

Ką rasite apsilankę parke?

Pigiais ar tradiciniais skrydžiais atvykę parko lankytojai gali atsipalaiduoti vaikščiodami, važinėdami dviračiu, iškylaudami, irkluodami baidarėmis ar žiemą prisnigus, slidinėdami nuokalne. Be viso to, ji turi kelis didelius vandens telkinius – ilgas dirbtinis irklavimo ežeras, keletas kitų ežerų, plaukimo baseinų, kai kurie iš jų yra maži, idealiai tinkantys vaikams. Didelis parko akcentas yra De Heuvel – tai dirbtinis kalnas su vienu šlaitu, skirtas visoms žiemos sporto rūšims ir pramogoms.

Į parką jūs galite įeiti keliose vietose, tačiau, jeigu eisite per pagrindinį įėjimą, pamatysite du didelius bunkerius abiejose kelio pusėse. Esantis dešinėje yra gražus, didelis statinys, kuriame yra kavinė su didžiule terasa, ypač malonia sėdėti vasarą. Kairėje pusėje yra įrengtas lankytojų centras, administracinės patalpos ir suvenyrų parduotuvė bei nedidelė nuolatinė paroda apie parko istoriją. Pasinaudoję pigiais skrydžiais ir atvykę į šį parką, Jūs turėsite tikrai platesnį pramogų ir sportinių užsiėmimų pasirinkimą skirtingose laukinės gamtos zonose, nei bet kuriame kitame parke.

Iškylavimas

Amsterdamse Bos parkas yra puiki vieta iškylai. Nors atvira ugnis čia draudžiama, tačiau galima naudotis kepimo grotelėmis, tačiau ne mažiau kaip 5 metrų atstumu nuo medžių ir krūmų. Į parką negalima važiuoti automobiliais, tačiau išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, norint atsivežti į iškylos vietą didesnį kiekį įrenginių ir daiktų, galima paprašyti specialaus leidimo lankytojų centre. Neturint šio leidimo, automobilį galima nemokamai palikti gatvėse prie parko.

Teatras po atviru dangumi

1985 m. vasarą, aktorių ir teatro kūrėjų grupė, Amsterdamse Bos parke sukūrė teatrą po atviru dangumi. Pasirodymai vyksta daugiausia vasarą, ir jie yra labai populiarūs. Nėra nieko geriau teatro mylėtojams, kaip matyti Šekspyro pjeses miško viduryje su šimtais kitų žiūrovų. Rekomenduojame pasiimti su savimi antklodę, butelį vyno ir užkandžių, nes vaidinimas gali būti ilgas.  1700 vietų teatro bilietų kaina yra 5 Eur antradienį ir trečiadienį, 10 Eur – kitomis dienomis. Apie vykstančius spektaklius ir jų laiką rasite interneto svetainėje www.bostheater.nl.

Naudinga informacija

Amsterdamse Bos parkas atviras visuomenei ištisus metus. Lankytojų centras, esantis prie pagrindinio įėjimo dirba kasdien nuo 12:00 iki 17:00 val. Ten galėsite gauti visą reikalingą informaciją.

Į Amsterdamse Bos parką nuvykti galima automobiliu, o taip pat ir dviračiu, nes jis yra mažiau nei 4 km nuo Amsterdamo. Yra patogūs dviračių takai abiejose kelio pusėse. Reikia važiuoti per Amstelveenseweg, į pietvakarius nuo miesto ir pirmoje didelėje sankryžoje Amstelveen pasukti į dešinę į parką. Važiuojant autobusu, iš centrinės stoties rinkitės 170 ir 172 linijas, o iš RAI stoties – 66 ir 199 linijas.

Pigūs skrydžiai į Amsterdamą

Pigiais lėktuvo bilietais į Amsterdamą prekiauja Air Baltic, LOT Polish Airlines, Eurolot, Chezch Airlines, Vueling ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Amsterdamą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių avialinijų lėktuvai leidžiasi Amsterdamo (Luchthaven Schiphol, AMS) oro uoste, nuo miesto centro nutolusiame per 10 kilometrų. Iš oro uosto iki miesto centro patogiausia vykti tiesioginiais traukiniais – geležinkelio stotis įsikūrusi greta oro uosto. Traukinių bilietus galima įsigyti specialiuose geltonuose bilietų automatuose. Kelionė iki miesto traukiniu trunka maždaug 15–20 min. Atvykus pigiais skrydžiais, susipažinti su žaviu Amsterdamo centru galima vaikščiojant pėstute, važinėtis išsinuomotais ir mieste itin populiariais dviračiais, galima rinktis ir laivus–autobusus. Plačiau su Amsterdamo transporto sistema galite susipažinti interneto svetainėje www.amsterdam.info.