Akademijos galerija Italijoje

Venecija – vienas iš nuostabiausių ir labiausiai turistų mėgiamų miestų. Į šį Italijos miestą daugelis traukia ne tik tada, kai vyksta visame pasaulyje garsus spalvingasis Venecijos karnavalas, bet ir eilinių atostogų metu. Venecijos miestas pats savaime laikomas savotišku muziejumi, todėl gal net kiek keista, kai turistai į savo maršrutą įtraukia apsilankymą Venecijos Akademijos galerijoje. Antra vertus, tai puiki proga iš arčiau susipažinti su Venecijos meno istorija bei jos iškiliausiais menininkais.

Akademijos galerija – meno šventovė Venecijoje

Venecija – turistų teigimu, vienas nuostabiausių miestų pasaulyje. Atvykstantieji į šį Italijos miestą mėgaujasi Venecijos grožiu ir egzotika, juolab, kad senoji Venecija – tai lyg vientisas meno kūrinys, sulietas iš įspūdingų pilių, didingų tiltų, aikščių, kanalų ir bažnyčių. Šis miestas – tai lyg milžiniškas istorijos, atsispindinčios meno kūriniuose, muziejus. Taigi net savotiškai keista ir beprasmiška atvykus į šį miestą tradiciniais ar pigiais skrydžiais dar keliauti į muziejų. Ir vis dėlto, turistai mielai lankosi viename Venecijos muziejų – Akademijos galerijoje. Akademijos galerija (it. Gallerie dell’ Accademia) – meno galerija Venecijoje, kurioje eksponuojama reikšminga Venecijos ir kitų Italijos dailės mokyklų dailininkų darbų kolekcija nuo XIV a. iki XVIII a.

Istorijos vingiais

Dar viduramžių laikais, kai vyko intensyvi prekyba su Viduržemio jūros šalimis, šis Italijos miestas sukaupė didelius turtus, kurie sėkmingai įtakojo ir meno plėtotę. Susikūrė Venecijos mokykla, kurios tikslas buvo sujungti į bendrą ratą veikiančias atskiras dirbtuves, kad efektyviau tenkinti užsakovų skonį. Neįprastai ilgas ir šios mokyklos gyvavimo periodas – iki pusės tūkstantmečio. Venecijos stiliui būdingi šilti tonai ir jų atspalviai, nuotaikos ir šviesos akcentavimas, todėl visiškai akivaizdu, kodėl kartais išnyksta kontūrai. Didieji Venecijos meistrai, geriausiai reprezentuojantys Venecijos meną – tai Ticianas, Tintoretas, Veronezė, tėvas ir sūnus Tiepolai, o taip pat Belotas ir Gvardis – paskutiniai atstovai, kai netekus politinės autonomijos, nustojo gyvuoti ir Venecijos mokykla.

Akademijos galerija – Venecijos mokyklos darbų atspindys

Akademijos galerija – meno šventovė, kurioje eksponuojami daugelis Venecijos mokyklos darbų. Akademijos galerija įsikūrusi buvusiuose Canonici Lateranensi vienuolyno ir Scuola Grande di Santa Maria della Carità pastatų patalpose prie pat Didžiojo kanalo. Kanalo krantus jungia Akademijos garbei Akademijos vardu pavadintas tiltas (Ponte dell’ Accademia)Akademijos galerija didžiuojasi savo erdvėse eksponuodama žymiausių Venecijos menininkų darbus. Šalia jų taip pat galima pasigėrėti ir flamandų tapytojo Hanso Memlingo meno kūriniu „Jaunuolio portretas“. Atvykę į Veneciją pigiais ar tradiciniais skrydžiais bei apsilankę Akademijos galerijoje, nepraleiskite progos keletą akimirkų praleisti prie galerijos pasidžiavimo – Džovanio Belinio paveikslo „Šventasis pokalbis“, Džordžonės darbo „Audra“ ar pasigėrėti milžinišku Veronezės paveikslu „Kviestiniai pietūs muitininko Levio namuose“ bei Tintoreto drobe „Šv. Morkaus stebuklas“. Be to, Akademijos galerijos ekspozicijoje saugomas ir žymusis Leonardo da Vinčio darbas „Vitruvijaus žmogus“, kuris eksponuojamas tik išskirtiniais atvejais.

Naudinga informacija

Akademijos galerija įsikūrusi adresu: Campo della Carita Dorsoduro Nr. 1050, Venecija. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Venecija, garsėjusi buvusiu svarbiu jūrų uostu bei pirkliais, turi per 150 kanalų. Taip pat Venecija garsėja gondolomis – tačiau tai yra pati brangiausia susisiekimo priemonė mieste, nors, neabejotinai, ir pati romantiškiausia. Kaip alternatyva gondoloms – keltai, taip vadinami „vaporetto“, kuriais taip pat galima nuvykti ir iki Akademijos galerijos Venecijoje. Akademijos galeriją galima pasiekti ir sausuma. Platesnę informaciją apie susisiekimą Venecijos mieste, rasite apsilankę interneto svetainėje: www.travelsignposts.com arba: www.actv.it/en.

Akademijos galerija lankytojų laukia pirmadienį nuo 8.15 iki 14.00 val., o antradienį–sekmadienį meno šventovės durys atvertos nuo 8.15 iki 14.00 val.  Detalesnę informaciją rasite apsilankę adresu: http://www.gallerieaccademia.org/.

Pigūs skrydžiai į Veneciją

Pigius lėktuvų bilietų pasiūlymus turistams, norintiems nebrangiai nuvykti į Veneciją, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Tyrolean Airways, Scandinavian Airlines ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Veneciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Venecijos Marco Polo oro uoste. Oro uostas jungiasi su netoliese esančia Venecijos Santa Lucia geležinkelio stotimi ir Mestre-Venice autobusų stotimi, vykdančia reguliarius keleivių pervežimus. Nuo oro uosto galima vykti ir taksi, išsinuomoti automobilį, ar net pasinaudoti limuzinų paslaugomis. Plačiau apie susisiekimą nuo oro uosto skaitykite oficialioje Marco Polo oro uosto interneto svetainėje www.veniceairport.it.