Airbus gamykla Prancūzijoje

Pietų Prancūzijoje įsikūrusioje Airbus gamykloje galėsite pamatyti, kaip vyksta lėktuvo dalių gamyba ir konstrukcija. Čia sužinosite įdomių faktų apie orlaiviams keliamus saugumo reikalavimus, jų testavimą, o taip pat išvysite didžiausią pasaulyje lėktuvą – A380.

Airbus gamykla Prancūzijoje

Skrydžio mėgėjo ar bet kurio aviacija besidominčio žmogaus svajonė iš arti pamatyti, kaip yra kuriami plieniniai dangaus paukščiai – lėktuvai. Tokią galimybę suteikia Tulūzoje esanti Airbus gamykla.

Airbus – didžiausias pasaulyje keleivinių orlaivių gamintojas, atėmęs prieš tai buvusio rinkos lyderio pozicijas iš kompanijos Boeing. Airbus yra pagrindinis darbdavys, kuriam kasmet dirba apie 11500 darbuotojų, 4500 iš jų – centrinėje Airbus gamykloje Tulūzoje.

Airbus gamykloje rengiamo turo metu susipažinsite su didžiausiu pasaulyje lėktuvu A380. 2007m. spalio mėnesį Singapūro avialinijos tapo pirmosiomis, skraidinusiomis šiuo oro milžinu. Airbus gamykla, kurioje surenkami orlaiviai yra tokio aukščio, kaip triumfo arka, kadangi nemaža dalis lėktuvo detalių į Tulūzą atkeliauja jau surinktos.

Airbus gamyklos darbuotojai dirba šešias dienas per savaitę, skirtingomis pamainomis. Visoje patalpoje yra palaikoma tolygi temperatūra. Darbuotojai čia važinėjasi mėlynais dviračiais – angaras tokio dydžio, kad pėščiomis sugaištum daug laiko, kol jį pereitum.

Pastatyti lėktuvą nuo nulio užtrunka maždaug 2-3 metus. Airbus gamykloje sujungiamas orlaivio priekis, centras ir galas, vėliau primontuojami sparnai, uodega bei varikliai. Čia atliekami ir hidraulinės sitemos, elektronikos, kuro padavimo testavimai. Airbus gamykloje lėktuvai yra išbandomi tiek ant žemės, tiek ir ore. Pirmuosius skrydžius atlieka pilotai-inžinieriai. Airbus gamykla turi užtikrinti saugumo reikalavimus, pagal kuriuos, nelaimės atveju keleiviai turi evakuotis iš orlaiviui ne ilgiau kaip per 90 sekundžių.

Ypatinga kelionė iš Bordo į Tulūzą

Kai kurios Airbus orlaivio A380 dalys yra gaminamos Ispanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, o milžiniški lėktuvo sparnai – Jungtinėje karalystėje. Visos šios dalys yra surenkamos į vientisą orlaivį Airbus gamykloje, tačiau prieš tai jos turi įveikti ilgą kelionę. Pirmiausia lėktuvo sparnai laivais iš Jungtinės Karalystės yra gabenami į Bordo miestą Prancūzijoje. Tada jie yra kraunami ant specialių krovininių automobilių ir per tris naktis pasiekia Tulūzą. Mašinos pakeliui stoja specialiose didžiulėse stovėjimo aikštelėse (galite susiplanuoti kelionę ir pamatyti, kaip lėktuvo sparnai atrodo iš arti).

Naudinga informacija apie Airbus gamyklą

Airbus gamykla įsikūrusi netoliese Tulūzos-Blagnac oro uosto. Automobiliu vykite A61/A62 greitkeliais, ir laikykitės Parc Aéronautique Colomiers krypties.

Ne mažiau nei 45 dienos prieš atvykimą būtina užsiregistruoti svetainėje www.taxiway.fr arba telefonu 00 33 (0)5 61 18 06 01. Eksursijos kaina priklauso nuo to, kokį Airbus modelį norėsite apžiūrėti. Pigiausia – A330/A340 Clement Ader programa: vaikams iki 6 metų įėjimas nemokamas, nuo 6 iki 18 metų – 8 eurai, suaugusiesiems – 9.50 euro. Programos metu iš oro uosto nukeliausite į Beluga orlaivio platformą. Turo metu taip susipažinsite su A330 ir A340 modeliais. Kita programa – Jean-Luc Legardere, kurios metu susipažinsite su didžiausiu Airbus pagamintu lėktuvu A380. Taip pat galėsite pamatyti ir pirmąjį Konkordo modelį, kuris buvo naudojamas 1973-1985 metais ir juo skraidė itin svarbūs asmenys, kaip pavyzdžiui Prancūzijos prezidentas.

Fotografavimas Airbus gamykloje yra griežtai draudžiamas, be to, atvykę turėsite pateikti asmens tapatybės dokumentą su nuotrauka.

Pigūs skrydžiai į Tulūzą

Pigius skrydžius į Pietų Prancūzijos miestą Tulūzą siūlo aviakompanijos Aer Lingus, Air France, SN Brussels Airlines, British Airways, Easyjet, Lufthansa. Lėktuvai leidžiasi Tulūzos-Blagnac oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie 7km. Į miesto centrą kas 20 minučių kursuoja specialūs autobusai, kurie stoja prie C salės. Autobusu kelionėje užtruksite maždaug 20 minučių. Šie autobusai taip pat stoja Compans Caffarelli ir Jeanne d’Arc (jeigu Jums reikia B linijos metro), Jean Jaurès (jeigu Jums reikia A ar B linijos metro) sustojimuose  ir Tulūzos Matabiau geležinkelio stotyje. Taksi iki miesto centro kainuoja maždaug 22 eurus. Iš pigius skrydžius aptarnaujačio Tulūzos oro uosto du kartus per dieną kursuoja autobusai į Andora, kurioje nėra oro uosto.