Zoologijos sodas Čekijoje

Atvykę į Čekijos sostinę, dėl čia esančių istorinių paminklų gausos tikriausiai net nesusimastėtė užsukti į Prahos zoologijos sodą, tačiau ši vieta išties verta dėmėsio. 2007 metais kelionių žurnalas Forbes pripažino Prahos zoologijos sodą vienų geriausiu pasaulyje. Čia susipažinsite net su 5000 gyvūnų ir galėsite juos pamaitinti.

Zoologijos sodas Prahoje

Pigius skrydžio bilietus į Čekijos sotinę Prahą įsigiję turistai turi pamatyti tiek daug šio miesto istorinių vietų, kad net nesusimasto užsukti į čia esantį zoologijos sodą. Tačiau Prahos zoologijos sodas išties vertas dėmesio. Tai labiausiai lankomas zoologijos sodas visoje Čekijoje su maždaug 1,3 milijono lankytojų per metus. Zoologijos sodas įsikūręs šiek tiek už miesto centro, tačiau yra lengvai pasiekiamas viešuoju transportu. Čia maždaug 69 hektarų teritorijoje rasite daugiau nei 5000 gyvūnų. Sodas prasideda derlingame upės slėnyje, o tada kyla stačiu uolėtu kalnu į viršų, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai.

Per 4-5 viešnagės valandas turėtumėte spėti apžiūrėti visa zoologijos sodą. Čia rasite pingvinus, flamingus, bezdžiones, zebrus, meškas, jūrų liūtus, tigrus, liūtus ir dramblius Markhor ir Ibex – gyvenančius prie pat kalno ir daugelį kitų gyvūnų. Žirafos taip pat turi savo nuosavą slėnį. 2007 metais Forbes kelionių žurnalas skyrė Prahos zoologijos sodui 7 vietą geriausių pasaulio zoologijos sodų sąraše.

Vaikai zoologijos sode galės ne tik susipažinti su įvairiais gyvūnais, bet ir pajodinėti poniu, nusileisti specialia čiuožykla, į olą pasikelti  vienviečiais keltuvais, paskanauti ledų ir netgi pamaitinti sodo gyventojus (žemėlapyje rasite informaciją apie gyvūnų maitinimo valandas).

Naudinga informacija apie Prahos zoologijos sodą

Prahos zoologijos sodas lankytojus priema ištisus metus. Kovo mėnesį muziejus veikia nuo 9 iki 17val., balandžio, gegužės, rugsėjo, spalio mėnesiais nuo 9 iki 18val., lapkritį – vasarį nuo 9 iki 16val., gruodžio 24d. ir 31d. nuo 9 iki 14val.

Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 150Kč, vaikams, studentams, pensininkams – 100Kč. Šeimos bilietas dviems suaugusiesiems ir dviem vaikams kainuoja 450Kč. Būtinai pasiimkite parko žemėlapį, nors informacija jame čekiškai, tačiau gyvūnų buvimo vietos pavaizduotos paveiksliukais, todėl net ir nekalbėdami vietine kalba suprasite, kur Jūs norite eiti.

Į zoologijos sodą galite atvykti 112 numerio autobusu iš Holesovice metro stoties. Vasaros metu sodą taip pat pasieksite ir vandens transportu. Pasivaikščiodami per Stromovka parką taip pat peščiomis pasieksite zoologijos sodą. Į sodą yra trys įėjimai: pagrindinis, prie kurio stoja 112 autobusas, antrasis – prie upės (čia rasite didelę stovėjimo aikštelę), trečiasis – veikiantis tik savaitgaliais greta ‘Afrikos namo”.

Prahos zoologijos sode rasite keletą kavinių ir restoranų, kuriuose galėsite pasistiprinti.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25-30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Visą informaciją apie oro uostą rasite tinklapyje www.prg.aero.  Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomuojamu automobiliu. Pigiausias būdas pasiekti Prahos centrą – autobusu. Bilietas į vieną pusę Jums kainuos maždaug 32CZk, o ekspreso autobusu – 50CZK. Bilietą įsigyti galite oro uosto viešojo transporto informaciniame kioske arba tiesiai pas vairuotoją, tačiau autobuse bilietas bus brangesnis. Jeigu į oro uostą atvykote naktį, Jums reikia rinktis 510 naktinio autobuso maršutą, tada vykti į Divoká Šárka sustojimą, o iš ten sėsti į naktinį 51 numerio tramvajų, kuris nuvež Jus į miesto centrą. Nuvykti iš oro uosto į miesto centrą taksi automobiliu kainuoja maždaug 500-600CZK, rekomenduojame iš anksto su vairuotoju dar pasitikslinti kainą. Jeigu Prahoje užsisakėte nakvynę viešbutyje, pasidomėkite ar viešbutis nesiūlo pasiemimo iš oro uosto paslaugos. Kaina svyruoja nuo 600 iki 1000CZK, tačiau kai kurie viešbučiai šią paslaugą teikia nemokamai.