Zenobia laivas Kipre

Istorija pasakoja, kad Zenobia laivas, kurio nuolaužos guli Viduržemio jūros dugne, vos dešimt minučių nuo Larnakos pakrantės, buvo pastatytas ir užregistruotas kaip galintis gabenti iki 140 keleivių. Jis nuskendo savo pirmojo reiso Viduržemio jūroje metu ir guli jūros dugne, maždaug 42 metrų gylyje. Šiandien laivas yra tapęs populiaria pramoga – viena patraukliausių nardymo vietovių ne tik Larnakoje, bet ir visame pasaulyje.

Zenobia laivas Viduržemio jūros dugne

Istorija pasakoja, kad Zenobia laivas, kurio nuolaužos guli Viduržemio jūros dugne, Kipre, buvo pastatytas ir užregistruotas kaip galintis gabenti iki 140 keleivių. Jis nuskendo savo pirmojo reiso Viduržemio jūroje metu, 1980 metų liepos 7 dieną,  šeštadienį, maždaug apie 2:30 valandą nakties, Larnakos žvejybos uoste. Sudužęs Zenobia laivas dabar guli maždaug 42 metrų gylyje.

Kodėl nuskendo Zenobia laivas, vis dar išlieka intriguojanti paslaptis, tačiau manoma, kad jo nuskendimas susijęs su laivo kompiuterio klaidomis ir Artimųjų Rytų saugumo pajėgomis. Populiariausia teorija teigia, kad laivo nuskendimas susijęs su kompiuterine balasto sistema, dėl kurios kaltės įsivėlė klaida, nurodant maršrutą į Larnaką. Priežiūros komanda buvo išsiųsta į laivą išspręsti problemą ir atrodė, kad sėkmingai pavyko išspręsti klaidą, tačiau vėliau vakare paaiškėjo, kad Kapitonas klaidingai išsiuntė juos atgal į žemę. Kaip buvo vėliau įrodyta, tai buvo lemtinga klaida, nes naktį Zenobia laivas nuskendo kartu su savo kroviniu į amžinojo poilsio vietą… Vietos gyventojų teigimu, iš draudimo kompanijos išmoka niekada taip ir nebuvo išmokėta, o ir oficialus tyrimas, kodėl laivas nuskendo, taip pat niekada nebuvo nei paskelbtas, nei atliktas – Zenobia laivo nuskendimas ir toliau išlieka neįminta mįsle.

Zenobia laivo duomenys

Zenobia laivo registracijos numeris: 7806087, pastatytas 1979 metais, Malmėje, Švedijoje. Bendras įspūdingo laivo dydis buvo 172,02 metrų (560 pėdų), plotis – 23,04 metrų (75 pėdų), grimzlė siekė 13,01 metrų (43 pėdų), o bendrasis tonažas buvo 12.000 tonų. Maksimalus greitis siekė 21,5 mazgų.

Zenobia laivas yra nuskendęs vos 10 minučių atstumu nuo Larnakos, maždaug 42 metrų gylyje ir jo matomumas nardant siekia apie 20 metrų (65 pėdų). Šiandien Zenobia laivas yra viena iš populiariausių tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Larnaką atvykusių turistų pramogų. Daugelis nardymo kompanijų siūlo nardymo pramogą iki laivo nuolaužų. Nardymo pramogų kainos prasideda maždaug nuo 60 eurų. Kaip nardymo vietovė,  Zenobia laivas iki 16 metrų gylio labiausiai tinkamas pradedantiesiems narams, giliau patariama nerti tik kvalifikuotiems narams.

Zenobia laivas – viena patraukliausių nardymo vietovių Larnakoje

Zenobia laivas yra vienas iš labiausiai žinomų sudužusių laivų, o taip pat ir labiausiai mėgiamas narų objektas ne tik Viduržemio jūroje, bet ir visame pasaulyje. Zenobia laivas yra be jokios abejonės pats populiariausias nuskendęs laivas visame Kipre ir dėl jo trumpo atstumo nuo kranto, patenka tarp “Top 10 laivų nuolaužų” pasaulyje. Be to, neįtikėtina jūrų gyvūnija ir patogus nardymo gylis ne retą turistą suvilioja išbandyti nėrimą link Zenobia laivo. Keletos iš nardymo pramogą link Zenobia laivo siūlančių kompanijų kontaktus rasite interneto svetainėje  www.proscubadiver.net ir www.dgrdiving.com.

Pigūs skrydžiai į Larnaką

Pigius lėktuvo bilietus į Kipro miestą Larnaką siūlo aviakompanijos Lufthansa, Czech Airlines, LOT Polish Airlines, Aeroflot, Air Berlin, Austrian Airlines, Ryanair, Easyjet, Monarch, Wizzair. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Larnaką palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi didžiausiame Kipre Larnakos (IATA: LCA) Tarptautiniame oro uoste. Visą informaciją apie oro uostą bei skrydžius rasite tinklapyje www.larnaca-airport.info. Iš oro uosto 24 valandas per parą kursuoja taksi automobiliai (sustojimą rasite priešais pagrindinį įėjimą į Larnakos oro uostą). Taksi kainos yra surašytos specialioje lentoje oro uosto atvykimo atvykimo salėje. Saloje susisiekimas vyksta nuomuojamais automobiliais arba autobusais. Autobusų grafikus ir maršrutus rasite nuorodoje www.cyprusbybus.com. Kai kurie viešbučiai siūlo nemokamą pervežimą iš oro uosto, todėl pasiteiraukite apie šią paslaugą savo viešbučio registratūroje.