Volvo muziejus Švedijoje

Volvo – viena didžiausių pasaulyje, sunkiasvorių sunkvežimių, autobusų ir statybos įrangos gamintojų. Įsigiję pigius lėktuvų bilietus į Gėteburgą, Švediją, nepraleiskite galimybės apsilankyti Volvo muziejuje, pasakojančiame apie Volvo imperijos įkūrėjus, jos istoriją, automobilių variklius ir įvairiausius modelius.

Volvo muziejus: 80-ties metų Volvo istorija

1927 metais išleista pirmoji Volvo automobilio, Volvo ÖV4, gamybos  serija Gėteburge, Hisingen saloje. Nuo tada Volvo išsivystė iš nedidelės vietinės pramonės, į vieną didžiausių pasaulyje sunkiasvorių sunkvežimių, autobusų ir statybos įrangos gamintojų. Šiuo metu kompanijoje dirba daugiau nei 100.000 darbuotojų, Volvo turi gamybos įrenginius 19-oje šalių ir vykdo savo veiklą daugiau nei 180-yje šalių. Turistams, pasinaudojusiems pigių skrydžių pasiūlymais ir atvykusiems į Gėteburgą, Švediją, Volvo kompanija siūlo apsilankymą Volvo imperijos istoriją menančiame muziejuje. 2012 metų balandžio mėnesį Volvo švenčia 85 metų jubiliejų. Šia proga, Volvo muziejus lankytojams siūlo ne tik pažintį su saugiausių automobilių gamintojo istorija, bet ir įvairias parodas bei pramogas, tokias kaip, pavyzdžiui, žaidimai vaikams tikruose automobiliuose.

Volvo muziejaus eksponatai ir parodos

Volvo muziejus didžiuojasi plačia istorine Volvo automobilių kolekcija, įskaitant automobilius, sunkvežimius, autobusus, statybos įrangą, jūrų variklius, aviacinius, ir kitus, “Volvo” kūrinius. Volvo muziejus apima apie 6000 kvadratinių metrų dydžio eksponatų plotą. Muziejuje veikia Volvo Ocean Race / Volvo Golf Experience paroda, o muziejaus parduotuvėje rasite daug Volvo Ocean Race ir kitų suvenyrų – nuo raktų pakabuko su Volvo atributika, iki švarkelio ar žaislų.

Volvo muziejus sukūrė keletą parodų, įskaitant pirmąsias transporto priemones; ÖV4 automobilį, LV40 sunkvežimį ir LV45 autobusą. Čia taip pat pamatysite automobilių prototipus, tarp kurių – eksperimentiniai automobiliai, pavyzdžiui, tokie kaip VESC 240-oji serija, pirmasis elektrinis automobilis, ECT koncepcijos sunkvežimis (“Volvo” aplinkos apsaugos sampratos sunkvežimiai), taip pat ESB koncepcijos autobusai (“Volvo” aplinkos apsaugos sampratos autobusai). Volvo muziejaus naujiena – Volvo autobusų istorijos paroda, kurioje susipažinsite su Volvo Trucks bei Volvo Penta IPS modeliais.

Volvo Penta ekspozicijoje eksponuojama variklių vystymosi eiga – nuo ankstyvųjų užbortinių variklių, iki dabartinio Aquamatic Duoprop ir Volvo Penta IPS (su vidinio našumo sistema). “Volvo Aero”  parodoje eksponuojamas radialinis variklis, pirmasis reaktyvinis variklis, naudotas Švedijos karinių oro pajėgų, ir kiti įdomūs eksponatai.

Be transporto priemonių, Volvo muziejuje taip pat pamatysite Volvo kompanijos steigėjų – Assar Gabrielsson ir Gustaf Larson, darbo lentelę nuo pat pirmųjų kompanijos egzistavimo metų. Plačiau apie Volvo įkūrėjus rašoma oficialioje Volvo interneto svetainėje www.volvogroup.com.

Viena iš parodos dalių vaizdžiai pasakoja, kaip veikia Volvo įmonė, kurios vieni iš pagrindinių tikslų yra aplinkos apsauga ir transporto priemonių valdytojų/keleivių saugumo užtikrinimas. Volvo muziejaus tyrinėjimas prasideda nuo filmo apie Volvo istoriją, kuris tikrai vertas jūsų apsilankymo!

Muziejaus darbo laikas

Volvo muziejus lankytojams įprastai atviras antradieniais-ketvirtadieniais nuo 10 val. ryto iki 5 val. vakaro; šeštadieniais-sekmadieniais nuo 11 val. ryto iki 4 val. vakaro. Apsilankymo kaina suaugusiems – apie 60 sekų, 6-12 metų amžiaus vaikams – apie 25 sekai, vaikams iki 6 metų – įėjimas nemokamas.

Kaip pasiekiamas Volvo muziejus? 

Volvo muziejus pasiekiamas tramvajumi/autobusu. Sėskite į 5, 6 arba 10 tramvajų, Eketrägatan, Hisingen kryptimi. Po to, persėskite į 32 autobusą (vykstantį per Arendalį), link Volvo Torslanda. Išlipkite Arendal Skans autobuso stotelėje. Toliau sekite ženklus į Volvo muziejų, įsikūrusį prie jūros, apie 100 metrų nuo autobusų stotelės.

Jei iki Volvo muziejaus ketinate vykti nuomotu automobiliu, nuo E6, E20, 40 ar 45 kelių, važiuokite link Hisingen ir sukite į 155-ąjį Öckerö/Torslanda kelią. Sekite ženklus į Volvo Arendal ir Volvo muziejų.

Pigūs skrydžiai į Gėteburgą

Pigius lėktuvų bilietus kelionei į Gėteburgą, antrąjį pagal dydį Švedijos miestą, reikšmingą pagrindiniu Švedijos jūrų uostu, siūlo tokios aviakompanijos kaip Finnair, Lufthansa, Scandinavian Airlines, SN Brussels Airlines ir kitos aviakompanijos. Lėktuvai leidžiasi Gėteburgo miesto oro uoste. Nuo oro uosto Nils Ericson terminalo, kursuoja oro uosto autobusai, vykstantys iki Gėteburgo centro – geležinkelių stoties. Kelionė į vieną pusę, suaugusiems kainuoja apie 79 sekus, vaikams nuo 8 iki 17 metų – apie 65 sekus. Netoli oro uosto kursuoja ir visuomeninio transporto Nr. 36 autobusai, stojantys ”Säve flygplats”.