Vestminsterio katedra Anglijoje

Londono Vestminsterio katedra yra katalikų bendruomenės bažnyčia, dedikuota „Vertingiausiam Jėzaus Kristaus Kraujui“. Sukurta Bizantijos laikų stiliuje, Vestminsterio katedra atrodo miglotai egzotiška su keliais kupolais ir sferiniais bokštais. Katedros plytos dryžuotos terakota ir balta spalvomis ir būtent dėl to ji atrodo kaip tortas iš vaiko fantazijų. Katedroje nėra organizuojamos ekskursijos su gidais. Tačiau pliusas tas, kad įėjimas į bažnyčia yra nemokamas. Be to, yra keletas aspektų, kurių atvykę pigiais skrydžiais nenorėsite praleisti.

Miglotai egzotiška Vestminsterio katedra

Londono Vestminsterio katedra yra katalikų bendruomenės bažnyčia, dedikuota „Most Precious Blood of Jesus Christ“ – „Vertingiausiam Jėzaus Kristaus Kraujui“. Sukurta Bizantijos laikų stiliuje, Vestminsterio katedra atrodo miglotai egzotiška su keliais kupolais ir sferiniais bokštais. Katedros plytos dryžuotos terakota ir balta spalvomis ir būtent dėl to ji atrodo kaip tortas iš vaiko fantazijų. Nors Vestminsterio katedra yra giliai Viktorijos gatvėje, tarp kavinukių  ir parduotuvių, taigi atvykę pigiais skrydžiais ir atradę ją, būsite laimingi, kad įdėjote pastangų į paiešką. Ženkite vidun ir išgirsite švelnų, vaiduoklišką katedros choro toną. Atvykę pigiais skrydžiais čia rasite atpalaiduojančią šventyklą, esančią atokiau nuo miesto šurmulio ir triukšmo. Trys tamsios spalvos kupolai veda prie puošnaus altoriaus, stovinčio ilgo ir siauro kambario gale.

Simbolinis Karalienės Elizabetos apsilankymo momentas

Vestminsterio katedra pirmą kartą atdaryta 1903 metais. Katedros žemę įsigijo kardinolas Maningas 1884 metais. Ši teritorija anksčiau buvo Tothill srities pataisos kalėjimas. Katedrą suprojektavo architektas Džonas Francis Bentlis. 1977 metais bažnyčią aplankė Karalienė Elizabeta II–oji. Tai buvo simbolinis momentas, kadangi tai buvo pirmas kartas, kai Didžiosios Britanijos monarchas lankėsi katalikų bažnyčioje nuo reformacijos laikų. Vestminsterio katedra yra santykinai maža garbinimo vieta lyginant su Šventojo Pauliaus Katedra. Tai yra Romos katalikų katedra, kuri stovi nežymiai nuo pagrindinio kelio, kuris eina per Vestminsterio miestą.

Nėra organizuojamos ekskursijos su gidais

Vestminsterio katedra nėra tokia įžymi turistų lankymo vieta kaip Švento Pauliaus Katedra Vestminsterio abatijoje. Tai reiškia, jog katedroje nėra organizuojamos ekskursijos su gidais. Tačiau pliusas tas, kad įėjimas į bažnyčia yra nemokamas. Be to, yra keletas aspektų, kurių atvykę pigiais skrydžiais nenorėsite praleisti.

Vestminsterio katedroje yra įkurta 64 metrų aukščio bokšto apžvalgos galerija, kurioje galėsite pasigrožėti didingais Londono vaizdais, bei pažvelgti į miesto šurmulį iš aukštai.

Vienas iš dalykų, dėl kurio Vestminsterio katedra yra įžymi – tai atliekama aukšto lygio muzika. Vestminsterio katedros choras yra pripažintas kaip vienas iš geriausių chorų tarptautiniu mastu. Jie žinomi dėl kasdienių Dieviškosios Tarybos švenčių ir iškilmingų mišių. Atvykus pigiais skrydžiais, jums nereikės mokėti norint pamatyti choro pasirodymą, tiesiog užsukite į bažnyčią. Taip pat galėsite pamatyt kitus muzikinius renginius, tokius kaip vargonų rečitaliai.

Vestminsterio katedros mišios yra įspūdingos apeigos. Mišios kalbamos ne tik anglų, bet ir lotynų kalbomis. Kiekvieną dieną ištisus metus katedros mišios yra atviros visuomenei.

Nuvykimas iki Vestminsterio katedros

Iki Vestminsterio katedros nuvykti galima keliais būdais. Artimiausia traukinių stotelė yra Victoria. Autobusais, kurių Nr. 11, 24, 148, 507 ir 211 sustoja priešais Katedros aikštę Viktorijos gatvėje. Vykstant metro rinkitės VictoriaDistrict & Circle ir St James‘s Park metro linijas. Galite vykti ir taksi ar nuomotu automobiliu.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja aviakompanijos Ryanair, Wizzair, Airbaltic, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi GatwickLuton ar Stansted oro uostuose, todėl įsigiję pigius lėktuvų bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis jūsų lėktuvas. Platesnė informacija apie Anglijos oro uostus pateikiama interneto svetainėje  www.england.worldweb.com. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro išvystytas puikiai – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionė traukiniu iki miesto centro trunka nuo 30 minučių iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uostų ir miesto centro kursuoja kas 15 minučių.