Velingtono arka Anglijoje

Velingtono arka, taip pat žinoma kaip Konstitucijos arka, ar Žaliojo parko arka, yra triumfo arka. Įsikūrusi karališkojo Londono širdyje į pietus nuo Haidės parko ir vakariniame Žaliojo parko kampe, Velingtono arka buvo pastatyta 1830 metais kaip kampanija, kuria buvo siekiama pagerinti karališkuosius parkus. Šiai dienai Velingtono arka yra žymus lankymo objektas tiek tarp vietinių gyventojų, tiek tarp turistų. Atvykę pigiais skrydžiais galėsite mėgautis nuostabiais Londono Karališkųjų Parkų ir Parlamento rūmų vaizdais iš balkonų, esančių žemiau įspūdingos bronzinės skulptūros.

Velingtono arka – Taikos angelas ant „Kvadrigos“

Velingtono arka, taip pat žinoma kaip Konstitucijos arka ar Žaliojo parko arka, yra triumfo arka. Įsikūrusi karališkojo Londono širdyje į pietus nuo Haidės parko ir vakariniame Žaliojo parko kampe, Velingtono arka buvo pastatyta 1830 metais kaip kampanija, kuria buvo siekiama pagerinti karališkuosius parkus. Sumanyta kaip pergalės arka, skelbianti Napaleono Bonaparto pralaimėjimą Hercogui Velingtonui Vaterlo mūšyje 1815 metais, Velingtono arka yra didžiausia Europoje bronzinė skulptūra, vaizduojanti Taikos Angelą, nusileidžiantį ant karo „Kvadrigos“ – keturiais arkliais pakinkytos karietos. Šiai dienai Velingtono arka yra žymus lankymo objektas tiek tarp vietinių gyventojų, tiek tarp turistų. Atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais, galėsite mėgautis nuostabiais Londono Karališkųjų Parkų ir Parlamento rūmų vaizdais iš balkonų, esančių žemiau įspūdingos bronzinės skulptūros. Taip pat apsilankysite nedideliame muziejuje, esančiame pačioje arkoje.

Vartai į centrinį Londoną

1825 metais karalius Džordžas IV, norėdamas sukurti žymų paminklą, kuris atspindėtų britų pergalės Napaleono karuose, įsakė pastatyti Velingtono arką, kuria suprojektavo architektas Decimus Burton. Velingtono arka buvo pastatyta tarp 1826 ir 1830 metų ir iš pradžių buvo žinoma kaip Žaliojo parko arka, o vėliau – kaip Konstitucijos arka. Arka stovi į pietus nuo Haidės parko ir tarnavo kaip vartai link Bekingemo rūmų, taigi, taip pat kaip įėjimas tiems, kurie atvyksta į centrinį Londoną iš vakarų pusės. Iš pradžių prie arkos stovėjo Apsley namai – namai, kuriuose gyveno pirmasis Hercogas Velingtonas, o šiuo metu ten įsikūręs nedidelis muziejus, kuriame pavaizduotas visas hercogo gyvenimas ir darbas. Dėl kelių plėtros, XIX amžiaus pabaigoje Velingtono arka perkelta į tą vietą, kurioje stovi dabar.

„Kvadriga“

Iš pradžių arkos viršuje puikavosi pirmojo Velingtono Hercogo – Sero Arturo Veleslio, statula. Tačiau statula, suprojektuota Metjaus Kouto Vijato ir pastatyta ant arkos 1846 metais, buvo smarkiai kritikuojama. Karalienė pranešime pavadino ją „arka, į kurią bjauru pažiūrėti“. 1912 metais statula perkelta į Aldershot miestą. Hellingly kaimo lordas Michelhamas, turtingas bankininkas, pasiūlė finansuoti naują skulptūrą, kad pakeisti Veleslio statulą. Suprojektuota architekto Adriano Džonso, skulptūra skirta pagerbti karalių Edvardą VII yra toji, kurią pamatysite atvykę pigiais skrydžiais: milžiniška bronzinė skulptūra rodanti „kvadrigą“, vaizduojančią taikos angelą, kuris nusileidžia į karo karietą, vedamą mažo berniuko. Vyriausias Lordo Michelhamo sūnus Hermanas Sternas buvo berniuko modelis.

Keletas arkos paskirčių

Velingtono arka yra tuščiavidurė, taigi bėgant metams, ji turėjo keletą paskirčių. Iki 1992 metų joje buvo įsikūrusi antra mažiausia Londono policijos nuovada. Šiuo metu, joje įrengtas trijų aukštų muziejus, kuris šviečia lankytojus arkos istorija. Arkoje taip pat yra balkonas, kuriame atvykę pigiais skrydžiais, galėsite grožėtis artimiausiais vaizdais. Kadangi arka buvo perkelta tam, kad pristabdytų eismą augančiame Londono mieste, ji kartais būna pamiršta turistų, lankančių miestą tarp didelio eismo gatvių.

Nuvykimas iki Velingtono arkos

Iki Velingtono arkos galite vykti metro PiccadillyVictoria ir Jubilee metro linijomis. Taip pat galite važiuoti taksi. Velingtono arka įsikūrusi tarp Žaliojo ir Haidės parkų. Daugiau informacijos apie metro grafikus rasite tinklapyje www.allinlondon.co.uk.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja aviakompanijos Ryanair, Wizzair, Airbaltic, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi GatwickLuton ar Stansted oro uostuose, todėl įsigiję pigius lėktuvų bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis jūsų lėktuvas. Platesnė informacija apie Anglijos oro uostus pateikiama interneto svetainėje  www.england.worldweb.com. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro išvystytas puikiai – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionė traukiniu iki miesto centro trunka nuo 30 minučių iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uostų ir miesto centro kursuoja kas 15 minučių.