Varnos delfinariumas Bulgarijoje

Varnos delfinariumas, nuolat pilnas lankytojų iš įvairiausių šalių, įsikūręs nuostabioje Varnos Jūros parko šiaurinėje dalyje, iš kurios atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūrą. Čia atvykę išvysite ne tik nuostabius delfinus, bet pamatysite nepakartojamus triukus, šokius ir pačius įspūdingiausius numerius, kuriuos Jums su malonumu parodys šie puikūs gyvūnai. Delfinai čia be galo mylimi. Jiems nuolat stengiamasi sukurti kuo geresnę aplinką, kad jie galėtų jaustis puikiai ir teikti kuo didesnį džiaugsmą lankytojams.

Varnos delfinariumas

Varnos delfinariumas Bulgarijoje (angl. Varna dolphinarium) yra unikalus Varnos objektas, traukiantis turistus iš visų šalių. Jis įsikūręs nuostabioje Varnos Jūros parko šiaurinėje dalyje, iš kurios atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūrą. Varnos delfinariumas  buvo atidarytas 1984 m. rugpjūčio 11 d., ir nuo tada jis tapo tikru Varnos turizmo simboliu. Beveik visi turistai atvykę į Varną tam, kad pasigrožėtų ir laiką praleistų prie Juodosios jūros, būtinai apsilanko Varnos delfinariume. Pigiais ar tradiciniais skrydžiais atvykę į Varną ir apsilankę Varnos delfinariume, patirsite pliūpsnį džiaugsmo ir laimės akimirkų.

Delfinariumo pastatas ir baseinas

Varnos delfinariumas įsikūręs garsaus architekto Simeon Saraliev suprojektuotame pastate. Per pastaruosius ketverius metus delfinariumui modernizuoti buvo skirta daugiau nei 1 mln. eurų. Jame įrengtos itin šiuolaikiškos ir modernios sistemos, kurios sukuria puikų įspūdį ir  idealiai atitinka delfinų gyvenimo sąlygas. Delfinariumas suprojektuotas taip, kad jame sutelpa apie 1200 žmonių. Varnos delfinariumas žavi savo lankytojus dar ir tuo, kad jame yra kavinė, iš kurios per stiklines sienas galima stebėti pritrenkiantį vaizdą – po vandeniu plaukiojančius delfinus.

Varnos delfinariumo baseinas yra įrengtas pagal vadinamus amerikietiškus standartus ir yra pritaikytas jūrų žinduoliams. Pagrindinio baseino gylis 6 metrai, o prie jo prijungtas mažesnis baseinas, kurio gylis 3 metrai. Vanduo į baseiną atiteka iš Juodosios jūros, specialiai tam sukonstruotais vamzdžiais. Vanduo nuolat cirkuliuoja uždarame rate, kuriame jis yra automatiškai dezinfekuojamas, išvalomas ir maitinamas. Baseine telpa net 1200 kubinių metrų vandens.

Delfinai – pagrindinis delfinariumo akcentas

Delfinai, kaip žinia, yra jūrų žinduoliai, glaudžiai susiję su banginiais. Iš viso žinoma apie 36 delfinų rūšys. Pirmieji delfinai Varnos delfinariume atsirado 1984 m. iš Kubos delfinariumo. Jie yra Tursiops truncatus (liet. storanosiai delfinai) genties delfinai, gyvenantys Gvatemalos vandenyse. Pirmasis delfinų treneris buvo Peter Bozeneker. Visais laikais buvo manoma, kad dirbtinėje aplinkoje delfinų gimimai yra labai reti, todėl Varnos delfinariumo darbuotojų komanda deda visas pastangas, kad sudarytų kuo natūralesnes sąlygas delfinams daugintis. Dėl to Varnos delfinariumas drąsiai gali pasigirti, kad jame delfinų gimimų skaičius yra pakankamai normalus.

Šiuo metu Varnos delfinariume yra šeši nuostabūs delfinai. Du iš jų – vyriškos lyties, keturi – moteriškos. Visi jie turi smagius vardus – Kimbo, Doli, Popi, Yoana ir Bimbo. Delfinai dirba šešias dienas per savaitę. Na, o pirmadienis yra jų poilsio ir atsipalaidavimo diena. Delfinai maitinami 5–6 kartus per dieną. Jų maistas – ešeriai, lydekos, šprotai, kalmarai ir delfinų mėgstamiausias delikatesas – silkės.

Atvykę į delfinariumą ir išvydę delfinų pasirodymus jausitės lyg pabuvoję tikrame spektaklyje. Delfinai pasirodymų metu demonstruoja pačius įvairiausius triukus. Treneriai ir visi kiti delfinariumo darbuotojai be galo myli ir rūpinasi šiais gyvūnais, kurie sukuria šventę, teikia džiaugsmą ir jiems ir delfinariumo lankytojams. Delfinai man yra tarsi mano vaikai. Aš be galo juos myliu. Ir jeigu jiems nutinka kas nors blogo, aš jaučiuosi prislėgtas ir be galo dėl to išgyvenu – sako 15 metų Varnos delfinariume dirbantis treneris. Jis juos treniruoja, prižiūri, rūpinasi jais, o matydamas juos nelaimingus, kenčia kartu su jais.

Varnos delfinariumas – naudinga informacija

Varnos delfinariumas yra įsikūręs Varnoje esančiame Приморски парк. Nuo Varnos oro uosto delfinariumas nutolęs vos 11 km., tad be didelio vargo čia atvyksite tiek automobiliu, tiek visuomeniniu transportu.

Varnos delfinariumas lankytojus priima ištisus metus, kiekvieną dieną (išskyrus pirmadienį).

Pigūs skrydžiai į Varną

Į Varnos oro uostą (Летище Варна, VAR) pigius lėktuvo bilietus siūlo Austrian Airlines, Berlin Air, Germanwings, Wizz Air ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Varną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Varnos oro uostas įsikūręs už 8 km nuo Varnos miesto, kurio centrą pasiekti galima maždaug kas 15 min. nuo 5.45 val. ryto iki 23 val. vakaro kursuojančiais miesto autobusais. Plačiau apie Varnos oro uostą ir iš jo į miestą vykstantį transportą galima pasiskaityti oficialioje oro uosto interneto svetainėje www.varna-airport.com.