Uosto tiltas Australijoje

Sidnėjaus uosto tiltas yra didelis plieninis skliauto formos tiltas, jungiantis centrinę miesto dalį su gyvenamaisiais rajonais šiaurėje. Kadangi uosto tiltas yra didžiulis ir gražioje vietoje, jis tapo vienu iš Australijos garsiausių ir žymiausių orientyrų. Nuo uosto tilto atsiveria puikūs ir geriausi miesto vaizdai. Galima pamatyti Operos rūmus ir uostą.

Uosto tiltas

Sidnėjaus uosto tiltas yra didelis plieninis skliauto formos tiltas, jungiantis centrinę miesto dalį su gyvenamaisiais rajonais šiaurėje. Kadangi uosto tiltas yra didžiulis ir gražioje vietoje, jis tapo vienu iš Australijos garsiausių ir žymiausių orientyrų.

Uosto tilto planai buvo padaryti jau XIX amžiuje ir 1900 metais paraiškos buvo priimtos. Nei viena iš 24 paraiškų nebuvo priimta dėl jų netinkamumo ir tilto statymo projektas buvo atidėtas iki 1922 metų, kai Naujasis Pietų Velso visuomeninių darbų skyrius, prižiūrimas vyriausiojo inžinieriaus John J. J. Bradfield, paruošė bendrą naujo uosto tilto statymo projektą. Šį kartą patrauklaus dizaino pasaulinio masto projektas buvo pateiktas Dorman ir Long, anglų firmos.

Uosto tiltas turėjo būti didžiulis, su keturiomis atramomis ir jungiantis abu krantus. Tilto statyba prasidėjo 1924 metais, o 1929 metų pabaigoje buvo pradėta arkos statyba. Pirmiausia kiekviename krante buvo pastatytos 503 metrų pločio tilto atramos. Uosto tiltas buvo statomas aštuonis metus ir 1400 metais buvo atidarytas. Tilto statyba kainavo 13, 5 milijonų dolerių. Buvo nemažai ir visuomeninių išlaidų: nutiesta Bradfield magistralė, vedanti link tilto, nugriauta nemažai pastatų, kad būtų galima statyti tiltą, ten gyvenančios šeimos buvo perkeltos kitur.

Nuo uosto tilto atsiveria puikūs ir geriausi miesto vaizdai. Galima pamatyti Operos rūmus ir uostą. Iš Cumberland gatvės laipteliais galima užlipti ant uosto tilto pėsčiųjų tako, nuo kurio atsiveria vaizdas į rytus. Nuo 68 metrų aukščio platformos galima pamatyti Sidnėjaus miesto vaizdą 360 laipsnių kampu.

Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, Jūs galėsite pasinaudoti įspūdingiausiu būdu aplankyti uosto tiltą, tai yra populiariuoju Bridge Climb – trijų su puse valandų kelionė, iš kurių dvi valandos pėsčiomis į arkos viršūnę, kuri yra 134 metrų aukštyje virš jūros lygio. Dėl saugumo naudojamos atsargumo priemonės, tokios kaip kopimo įranga ir alkoholio kraujyje nustatymas. Jei kraujyje randama alkoholio, nėra suteikiama galimybė naudotis Bridge Climb ir pasiekti uosto tilto arkos viršūnę. Grupė sudaroma iš keturiolikos žmonių ir yra lydima profesionalaus vadovo. Kopimas organizuojamas tiek dieną, tiek naktį. Su savimi negalima turėti fotoaparato ir filmavimo kameros, tačiau vadovas visada padaro grupės nuotrauką, kurią galima įsigyti kaip suvenyrą.

Naudinga informacija

Atvykę į Sidnėjų, uosto tiltą rasite Cumberland gatvėje. Prie Sidnėjaus uosto tilto galite atvykti metro arba autobusais. Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, taip pat galite aplankyti netoli tilto esančius Operos rūmus, Karališkąjį botanikos sodą, Sidnėjaus bokštą ir kitas žymias bei įdomias lankytinas vietas.

Pigūs skrydžiai į Sidnėjų

Lėktuvų bilietus į Australijos miestą Sidnėjų siūlo aviakompanijos British Airways, Air Canada, Qantas, United Airlines, Virgin Atlantic Airlines, EVA Air ir kt. Šių aviakompanijų internetinėse svetainėse galite rasti įvairių pigių skrydžių bilietų akcijų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Sidnėjų palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Sidnėjaus oro uoste Kingsford Smith (IATA: SYD). Su miesto centru oro uostas yra sujungtas gerai išvystyta viešojo transporto sistema. Tarptautinių maršrutų traukinių stotis yra įsikūrusi po tarptautinių skrydžių terminalu, tuo tarpu vietinių traukinių stotis yra po automobilių parkavimo aikštele tarp 2 ir 3 terminalo. Visiems keleiviams reikia mokėti specialų 11.80 dolerių „vartų mokestį“, prie kurio vėliau prisumuojama bilieto kaina, priklausomai nuo maršruto ilgio. Sidnėjaus autobusų 400 maršrutas kursuoja iš Burwood į Bondi Junction geležinkelio stotį, stodamas tarptautiniuose ir vietiniuose oro uosto terminaluose. Maršrutas jungia oro uostą su rytinių priemiesčių, Inner West ir St George zonomis. Iš oro uosto į miesto centrą vykstantiems automobiliu reikia rinktis M1 greitkelį.