Uolos bažnyčia Suomijoje

Uolos bažnyčia, suomių vadinama Temppeliaukio Kirkko – tai jaudinantis šiuolaikinės architektūros kūrinys Helsinkyje, Suomijoje. 1969 metais sukurta bažnyčia yra visiškai po žeme, o jos sienos – iš natūralios uolos. Dėl neapdorotų uolienų paviršių, bažnyčioje sukuriama gera akustika, todėl Uolos bažnyčia dažnai yra naudojama kaip muzikinių įrašų ir koncertų vieta. Tai viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų Helsinkyje.

Temppeliaukio Kirkko, arba kitaip – Uolos bažnyčia 

Uolos bažnyčia, suomių vadinama Temppeliaukio Kirkko – tai jaudinantis šiuolaikinės architektūros kūrinys Helsinkyje, Suomijoje. 1969 metais sukurta bažnyčia yra visiškai po žeme, o jos kupolo formos stogas sukurtas iš vario. Uolos bažnyčia buvo suprojektuota brolių architektų Timo ir Tuomo Suomalainen. Statybos prasidėjo 1968 metais ir po metų, kaip jau minėta, 1969 metais buvo baigtos. Architektai bažnyčios statyboms pasirinko uolėtą atodangą, kylančią apie 40 pėdų virš gatvės lygio, ir uolos viduje susprogdino sienas, kad įrengti bažnyčios vidų. Temppeliaukio bažnyčia dabar dažniausiai žinoma pavadinimu Uolos bažnyčia (angliškai “The Rock Church”). Ji yra viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų Helsinkyje ir dažnai pilna lankytojų, atvykusių tiek tradiciniais, tiek pigiais lėktuvo bilietais.

Kokia ta Uolos bažnyčia?

Požeminė Uolos bažnyčia – tai masyvus natūralaus granito pastatas, stovintis gyvenamųjų pastatų kvartalo aikštės viduryje. Nuo žemės paviršiaus, jos forma primena senovinius kapus Airijoje. Tiesa, jos struktūra yra vos matoma iš išorės, į akis krenta tik varinis kupolas, išnyrantis iš uolos. Pažvelgus iš viršaus, bažnyčios forma primena skraidančią lėkštę, nutūpusią ant žemės paviršiaus.

Uolos bažnyčios interjeras buvo iškastas ir sukurtas iš akmens, į bažnyčios vidų natūrali šviesa patenka per įstiklintą kupolą. Jauki ir unikali bažnyčia dėl savo puikios akustikos dažnai naudojama kaip koncertų vieta. Garso kokybę užtikrina beveik neapdoroti uolienų paviršiai. Būtent dėl geros akustikos, Uolos bažnyčia dažnai yra naudojama ir kaip muzikinių įrašų vieta. Prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus į Helsinkį, pasitikrinkite ir Uolos bažnyčioje organizuojamų renginių sąrašą, kurį rasite interneto svetainėje www.visithelsinki.fi.

Uolos bažnyčia yra viena iš populiariausių turistinių vietų Helsinkio mieste, apie pusę milijono žmonių ją aplanko kasmet. Uolos bažnyčia, įsikūrusi miesto centre, prisideda prie aikštės savitumo išlaikymo ir yra pagrindinis aikštės akcentas. Tai mėgstamiausia architektūros specialistų ir neeilinės architektūros aistruolių vieta. Uolos bažnyčios baldai buvo taip pat suprojektuoti architektų. 43 vamzdžių vargonus sukūrė meistras Veikko Virtanen. Įdomus faktas, kad bažnyčioje nėra varpo, vietoje jų joje per garsiakalbius grojamas varpų skambėjimo įrašas, kurį sukūrė kompozitorius Taneli Kuusisto.

Kaip pasiekiama Uolos bažnyčia?

Iki Temppeliaukio Kirkko bažnyčios, tradiciniais ar pigiais skrydžiais atvykę į Helsinkį, Suomiją, galite nuvykti autobusu. Laimei, susisiekimas viešuoju transportu čia puikus. Informaciją apie viešąjį transportą rasite interneto svetainėje www.hel.fi. Tikslus bažnyčios adresas yra: Lutherinkatu 3, FI-00100, Helsinkis, Suomija. Telefonai pasiteiravimui: +358 9 2340 6320 arba +358 9 2340 6300.

Uolos bažnyčia ją norintiems pamatyti lankytojams yra atvira kasdien, nuo 10 val. ryto iki 5 val. vakaro. Sekmadieniais bažnyčioje nuo 2 val. dienos vyksta liuteronų pamaldos anglų kalba, kai turėsite puikią progą pasiklausyti vargonų. Įėjimas į šią bažnyčią yra nemokamas!

Pigūs skrydžiai į Helsinkį

Į Suomijos sostinės Helsinkio tarptautinį oro uostą (Helsinki-Vantaan lentoasemaHEL) pigius lėktuvo bilietus siūlo  tokios aviakompanijos kaip Aer Lingus, AirBaltic, Air Berlin, Estonian Air, Finnair ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Helsinkį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas įsikūręs Vantaa savivaldybėje, kuri nuo Helsinkio centro nutolusi maždaug per 17 km. Pigius skrydžius įsigiję turistai Suomijos sostinę iš oro uosto gali pasiekti 615 maršruto autobusu. Kelionė trunka maždaug 30-35 min. Bilietas kainuoja apie 4 eurus. Iki miesto galite vykti ir nuomotu automobiliu ar taksi, už kelionę taksi iki miesto reikia mokėti apie 30-40 eurų.