Unter den Linden bulvaras Vokietijoje

Unter den Linden – tai viena gražiausių gatvių visame Berlyne. Ir nors tai, ką šiomis dienomis atvykę pamatysite, yra didžiųjų pokario rekonstrukcijų rezultatas, bulvaras vistiek stebina turistus savo pastatų estetika ir puikiu bendru vaizdu. Bulvare įrengta ir pėsčiųjų zona, kuria galėsite ramiai pasivaikščioti netrukdomi automobilių.

Unter den Linden bulvaras

Unter den Linden bulvaras – tai itin elegantiška gatvė pačioje senojo Berlyno širdyje. Jis tęsiasi nuo Brandenburgo vartų iki Schlossbrücke tilto. Unter den Linden bulvare taip pat įsikūrusios ir įvairios institucijos – Humboldt Universitetas, Nacionalinė opera, Neue Wache memorialas bei senasis Arsenalas (Zeughaus), kuris yra pats seniausias pastatas visame Unter den Linden bulvare. Tad šis Unter den Linden bulvaras yra viena lankomiausių vietų, kurias į savo maršrutą įtraukia pigiais skrydžiais į Berlyną atvykstantys turistai.

Bulvaro istorija

Originaliai Unter den Linden bulvaras buvo skirtas arkliams. Nuo 1573-iųjų metų jis vedė iš miesto rūmų Charlottenburg rūmus. Tačiau 18-ojo amžiaus pradžioje atlikus rekonstrukciją tai tapo vienu gražiausių ir pompastiškiausių gatvių visame Berlyne, kuri pasižymėjo itin naujoviška architektūra.

Bėgant laikui Unter den Linden bulvare būvo pastatyti Operos namai, princo Heinricho rūmai (juose dabar įsikūręs Humboldt universitetas), Karūnuotojo princo rūmai (Kronprinzenpalais) bei Princesių rūmai (Prinzessinnenpalais). Tobulinant visą bulvaro koncepciją, itin pasitarnavo architektas Karl Friedrich Schinkel, kuris sujungė visus skirtingų stilių pastatus į vieningą ir estetišką vaizdą.

Pokario metai

Praūžus Antrajam pasauliniam karui, Unter den Linden bulvaras tapo tiesiog griuvėsių krūva, išskyrus miesto pilį. Tačiau 1950-aisiais metais Centrinio Komiteto generalinis sekretorius Walter Ullbricht nusprendė susprogdinti ir miesto pilį – neva ji simbolizavo prūsišką absoliutizmą. Kiti išlikę pastatau buvo paeiliui rekonstruojami, tačiau tikrasis rekonstrukcijos laikotarpis prasidėjo tik 1958-aisiais metais.

Toje vietoje, kur anuomet stovėjo miesto pilis, iškilo Respublikos rūmai, kurie buvo uždaryti po Vokietijos susivienijimo. Po kiek laiko buvo išaiškinta, kad pastatas užterštas asbestu, tad teko jį nugriauti. Nuo tada, kai griuvo Berlyno siena, dauguma pastatų buvo atnaujinti arba perstatyti, tad atvykę į Berlyną pigiais ar tradiciniais skrydžiais, šiandien išvysite tik gerokai rekonstruotus pastatus.

Naudinga informacija

Unter den Linden bulvaras lengvai pasiekiamas viešuoju transportu. Jį pasieksite 100, 200 ir TXL (keliauja tiesiai iš Tegel oro uosto) maršrutų autobusais. Taip pat greitaisiais traukiniais S1 ir S2 iki Bradenburger Tor stotelės, ar S3, S5, S7, S9, S75 maršrutais iki Friedrichstraße stotelės. Keliaudami metro išlipkite stotelėje Stadtmitte (U2 maršrutas) arba Französische Straße (U6 maršrutas). Atvykę pigiais skrydžiais į Vokietijos sostinę Berlyną ir pasivaikščioję Unter den Linden bulvaru, būtinai užsukite į Vokietijos Gugenheimo muziejuje (Deutsche Guggenheim).

Pigūs skrydžiai į Berlyną

Į Berlyno Schönefeld oro uostą (Flughafen Berlin-Schönefeld, SXF) pigius skrydžius siūlo Aer Lingus, EasyJet, Germanwings, Ryanair ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Berlyną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas nuo Berlyno centro nutolęs apie 18 km. Iš oro uosto į miestą galima nusigauti traukiniu, autobusu arba specialiu oro uosto autobusiuku. Kelionė pastarąja transporto transporto priemone iki Berlyno Potsdamo aikštės trunka apie 25 min. ir kainuoja 6 eurus. Pigius bilietus įsigijusiems ir vėlai naktį į Berlyną atvykusiems žmonėms rekomenduojama naudotis traukiniu S9, vykti iki Ostkreuz stoties, o ten persėsti į traukinius S3, S7 arba S75.

Į Berlyno Tegel oro uostą (Flughafen Belin-Tegel, TXL) pigius lėktuvo bilietus siūlo Air Berlin, Air Baltic, Austrian Airlines, Czech Airlines, Finnair, Vueling aviakompanijos. Oro uostas yra visai šalia miesto, nuo centro nutolęs tik apie 8 km. Iš oro uosto į centrą kursuoja autobusai 109, X9 ir TXL, bilietas kainuoja apie 2-2,5 euro. Už kelionę į centrą taksi automobiliu gali tekti sumokėti 15-30 eurų.