Tusenfryd atrakcionų parkas Norvegijoje

Norvegijos sostinėje Osle gausu pramogų po atviru dangumi. Viena tokių – Tusenfryd atrakcionų parkas – didžiausias teminis parkas Norvegijoje ir vienas didžiausių visoje Skandinavijoje.

Oslas – nuotykių miestas

Turistai, įsigiję skrydžio bilietus į Norvegijos sostinę Oslą randa daugybę gražių epitetų šiam miestui – Vikingų miestas, fiordų miestas, kultūros, žalių kalvų, įdomių muziejų miestas. Mieste gausu parduotuvių ir įvairiausių restoranų. Osle gausu pramogų po atviru dangumi – čiuožinėjimas pačiūžomis, važiavimas dviračiais, buriavimas, slidinėjimas, plaukimas kanojomis ir kt. Jeigu Jūs jau įsigijote pigius skrydžio bilietus į Norvegijos sostinę būtinai apsilankykite viename iš pramogų parkų. Vienas tokių – Tusenfryd atrakcionų parkas, esantis vos 20km už miesto centro.

Tusenfryd atrakcionų parkas – tūkstantis galimybių viename

Kaip Norvegai mėgsta sakyti apie šį parką : Vienas parkas – tūkstantis galimybių. Šiame parke kiekvienas ras kažką sau: atrakcionai įvairiausio amžiaus lankytojams, linksmi žaidimai, puikios parduotuvėlės. Čia įsikūrusios net 23 kavinės, siūlančios skanų ir nebrangų maistą. Tusenfryd atrakcionų parkas – pats populiariausias pramogų parkas Norvegijoje.

Parkas įsikūręs 20km už Oslo, pietų kryptimi. Į parką lengva patekti, kadangi ties Tusenfryd susikerta du didžiausi ir ilgiausi greitkeliai Norvegijoje – E6 ir E18. Neįmanoma nepastebėti didžiųjų parko atrakcionų – jų viršūnės matosi iš tolo. Parke kasmet apsilanko apie 500000 lankytojų.

Parkas buvo atidarytas 1988m. Tusenfryd atrakcionų parkas buvo statomas 1,5 metų. Tai vienintelis parkas Norvegijoje, kurio lankytojai savo lėšomis prisideda prie atrakcionų parkų verslo šalyje. Parkas taip pat žymus, kaip vieta, kurioje Norvegijoje įdarbinama daugiausia jaunimo.

Šiuo metu parke veikia 31 atrakcionas. Tarp atrakcionų yra didieji kalneliai – medinis Thundercoaster, kurio ilgis 950m, o važiavimo metu išvystomas 100km/h greitis, taip pat didžiausias Skandinavijoje atrakcionas – Speedmonster, kuris per 2 sekundes išvysto greitį nuo 0km/h iki 90km/h – greičiau nei Formulės 1 automobiliai! Važiuojant šiuo atrakcionu nesvarumo būseną pajausite net 7 kartus, o 3 kartus būsite žemyn galva! Būtinai išbandykite ir vieną stačiausių pasaulyje vandens atrakcionų – Supersplash. Mažiausiems parko lankytojams taip pat yra ką veikti: jiems sukurtos atskiros pramogos Barnas Fryd zonoje, kur veikia mažiausi pasaulyje linksmieji kalneliai.

Tusenfryd atrakcionų parkas 2010m. pirmasis Europoje pristatė 3D atrakcioną su 5D įspūdžiais – atrakcione patirsite garso, šviesos ir kitus efektus. Jūs tapsite baisios ir kraupios istorijos dalyviais!

Parko darbo laiką rasite tinklapyje: http://www.tusenfryd.no/eng/Plan-your-visit/Opening-hours-2012.

Parke galite įsigyti “Viskas įskaičiuota” bilietą, į kurio kainą įeina vieta automobiliui, įėjimo bilietas, kuponas į kavinę, vienas važiavimas Skycoaster arba meniška nuotrauka specialioje studijoje, 6 žaidimų kuponai, 2 kuponai įsigyti nuotraukas, kur jūs būsite nufotografuoti nusileidimų metu. Bilieto kaina lankytojams iki 120cm – 595NOK, virš 120cm – 795NOK. Paprastus vienkartinius bilietus galite įsigyti Tusenfryd atrakcionų parko svetainėje http://www.tusenfryd.no/eng.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigius skrydžius į Norvegijos sostinę Oslą siūlo aviakompanijos Norwegian, Ryanair, Airbaltic, Estonian Air, Finnair. Lėktuvai leidžiasi viename iš Oslo oro uostų – Rygge, Sandefjord, Gardermoen.

Tarptautinis Oslo Gardermoen oro uostas yra nutolęs 47km nuo Oslo. Į oro uostą galite patekti traukiniu, autobusu, taksi ar automobiliu. Traukiniu iš miesto centro užtruksite maždaug 20min, autobusu – 40min. Taksi kainos priklauso nuo paros laiko bei keleivių skaičiaus. Jeigu vykstate automobiliu, rinkitės E6 greitkelį, laikykitės Gardermoen krypties.

Sandefjordo Torpo oro uostas nuo Oslo nutolęs apie 110km. Į šį oro uostą taip pat galite nuvykti traukiniu, autobusu, taksi ar automobiliu. Autobusų grafikai yra pritaikyti prie lėktuvų nusileidimo laiko, todėl Jums nereikės ilgai laukti. Jeigu vykstate automobiliu, rinkitės E18 greitkelį Drammen kryptimi.

Rygge oro uostas, kuriame leidžiasi pigius skrydžius siūlančių aviakompanijų lėktuvai nuo Oslo nutolęs 66km. Galite vykti traukiniu, autobusu, taksi ar automobiliu. Traukiniai iš Oslo į Rygge stotį išvyksta kas valandą, nuo stoties į oro uosto terminalą veža nemokamas autobusas. Jeigu vykstate automobiliu laikykitės Gėteborgo krypties E6 greitkeliu.