Tulpių šventė Turkijoje

Tulpių šventė, kuri vyksta Stambulo Emigran parke, yra pats gražiausias ir spalvingiausias metų renginys. Šios nuostabios gėlės yra miesto simbolis. Nuo 2007 metų šioje nuostabioje vietoje balandžio mėnesiais vyksta Tulpių šventės. Nepraleiskite progos apsilankyti spalvingame renginyje.

Tulpių šventė Stambule

Kasmetinė Tulpių šventė didžiausiame Turkijos mieste suteikia išskirtinę galimybę pasigrožėti nuostabiomis gėlėmis ir iš jų sukurtomis įvairiaspalvėmis kompozicijomis. Jeigu norite ne tik pamatyti nuostabią gamtą, bet ir įspūdingą tulpių šventę tai planuokite kelionę į Stambulą pavasarį. Šventė vyksta visame mieste, bet pagrindinė šventės vieta – Emirgan parkas, kuris yra net 47,2 hektarų ploto. Ši vieta labiausiai žinoma dėl čia žydinčių nuostabių tulpių. Nepraleiskite progos ir Jūs, įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus, apsilankyti Stambulo Emirgan parke, kuriame galėsite grožėtis tulpėmis ir puikia panorama į Bosforo sąsiaurį.

Tulpių gimtinė

Šios nuostabios gėlės yra Stambulo miesto simbolis. Nors dauguma mano, jog tulpių gimtinė yra Olandija, tačiau jas auginti pradėjo Osmanų imperijos teritorijoje ir tik po kelių metų buvo išvežtos į Europą. Ahmedo III – iojo valdymo laikotarpiu tulpės buvo atvežtos iš Azijos. Osmanų imperijos laikotarpiu buvo išvedamos naujos gėlių rūšys. Jų tulpės yra su aštriais ir plonais žiedlapių kampeliais.

Tulpės mieste

2005 metais Stambule pirmą kartą buvo surengta Tulpių šventė, o nuo 2007 metų jos rengiamos kiekvienų metų balandžio mėnesį. Šiais renginiais Stambulas norėjo priminti tulpių istoriją ir jų svarbą miestui. Šį mėnesį Emirgan parke yra sodinama daugiau negu 100 rūšių įvairių tulpių. Iš jų kuriamos įvairios ekspozicijos. Šventės metu vyksta įvairūs pasirodymai skirti tulpių šventei paminėti. Įprastai renginiai vyksta visą mėnesį ir ne tik Emirgan parke, bet ir visame mieste. Tulpių daigus sodina ne tik miesto paskirti darbuotojai, bet ir gyventojai, kuriems yra išdalinami daigai. Įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus ir į Stambulą atvykę balandžio mėnesį turėsite galimybę dalyvauti tulpių šventėje. Tuo metu visur yra sodinamos tulpės: parkuose, gatvių žaliosiose zonose ir alėjose. Įvairių rūšių ir žydėjimo laikotarpio gėlės pasklinda po visą miesto teritoriją.

Stambulas Tulpių šventės metu pritraukia tūkstančius turistų ir gėlių augintojų. Šio renginio metu Jūs galėsite ne tik grožėtis gėlėmis, bet ir aplankyti tulpių parodas, ir įsigyti retų rūšių daigų. Taip pat galėsite sužinoti daugiau apie šias paprastas, bet nuostabias gėles. Menininkų sukurtos skulptūros iš tulpių sulaukia didelio susidomėjimo.

Naudinga informacija

Nors Tulpių šventė vyksta visame Stambulo mieste, tačiau pagrindinė vieta yra Emirgan parke, kuris yra Sariyer rajone, adresu: Emirgan Mh., Sariyer. Važiuojant iš Taksim aikštės reikia įlipti į 40, 40 T arba 42 T numerio autobusą ir važiuoti iki „Emigran“ sustojimo. Nuo „Sultanachmed“ sustojimo reikia tramvajumi važiuoti iki „Kabatas“ sustojimo, o ten persėsti į 22 arba 22 RE numerio autobusą su kuriuo važiuoti iki „Emigran“ sustojimo. Norėdami dalyvauti rengiamoje Tulpių šventėje turite atvykti tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Stambulą balandžio mėnesį.

Pigūs skrydžiai į Stambulą

Tulpių šventė, vykstanti pavasarį, suteikia išskirtinę galimybę dalyvauti tokiame nuostabiame renginyje. Visa tai galėsite pamatyti atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Turkijos didžiausią miestą Stambulą. Pigius lėktuvo bilietus siūlo aviakompanijos Airbaltic, Lufthansa, Aerosvit Airlines, Aeroflot, Turkish Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stambulą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Stambulo tarptautiniame Atatiurko oro uoste, kuris yra nutolęs nuo miesto centro apie 30 kilometrų. Stambule puikiai išvystytas susisiekimas. Atskridę į tarptautinį Stambulo oro uostą, miesto centrą pasieksite metro, kuris važiuoja nuo pat ankstyvo ryto iki vidurnakčio. Taip pat galite vykti autobusu arba važiuoti taksi.