Tūkstantmečio tiltas Anglijoje

Pirmą kartą atidarytas 2000 metų birželį, vėliau beveik iš karto uždarytas dėl struktūrinių problemų, Londono modernusis Tūkstantmečio tiltas šiuo metu yra mėgstamiausias tarp vietinių gyventojų ir turistų. Deja, per pirmąsias dvi dienas kuomet Tūkstantmečio tiltas buvo atidarytas, tūkstančiai žmonių, perėjusių tiltą pastebėjo, kad Tūkstantmečio tiltas kliba. Dėl šios priežasties tiltas greitai buvo pervadintas kaip „Klibantis Tiltas“ ir tuoj pat uždarytas tvarkymams praėjus vos trims dienoms nuo atidarymo.

Tūkstantmečio tiltas – mėgstamiausias tiltas tarp vietinių ir turistų

Pirmą kartą atidarytas 2000 metų birželį, vėliau beveik iš karto uždarytas dėl struktūrinių problemų, Londono modernusis Tūkstantmečio tiltas šiuo metu yra mėgstamiausias tarp vietinių gyventojų ir turistų. Londono Southwark rajono taryba parėmė konkursą 1996 metais, tam, kad išsirinktų Tūkstantmečio pėsčiųjų tilto dizainerį, kuris kirstų Temzės upę tarp Southwark ir Blackfriars srities tiltų. Tai buvo pirmasis tiltas, nutiestas per Temzės upę po didingojo Tauerio tilto, statyto 1894 metais ir turėjo būti dalis miesto tūkstantmečio šventės.

Tūkstantmečio tilto projektavimas ir statybos

Konkursą laimėjęs, kabantis Tūkstantmečio tiltas, buvo pažymėtas „šviesos ašmeniu“ ir buvo suprojektuotas Arup, Foster and Partners architektų bei Sero Antonio Karo. Pėsčiųjų Tūkstantmečio tiltas yra  metrų ilgio ir turi pritvirtinamuosius kabelius žemiau denio lygio, tam, kad būtų išsaugotas tilto vaizdas iš abiejų pusių. Remiantis tilto dizainu, buvo sukurtas keturių metrų ilgio denis, skirtas pėstiesiems, denio struktūra buvo suprojektuota taip, kad išlaikytų 5000 pėsčiųjų bet kuriuo metu.

Tilto statybos prasidėjo 1998 metų pabaigoje ir buvo baigtas statyti 2000 metų birželį, apie 2 mėnesius atsiliekant nuo grafiko. Visos išlaidos, skirtos tilto pastatymui, sudarė 18,2 milijono paundų, arba apie 30 milijonų eurų.

Lingavimai, svyravimai ir rezonansiniai vibracijos rėžimai

Rezonansiniai vibracijos rėžimai, kylantys dėl vertikaliųjų apkrovų, tokių kaip traukiniai, eismas, pėstieji, ir vėjo apkrova yra gerai suprantami tiltų projektuotojams. Tilto judesiai sukeliami „pozityvaus grįžtamojo“ reiškinio, žinomo kaip sinchroninis šoninis sužadinimas. Natūralūs pėsčiųjų lingavimai sukelia mažus tilto šonų svyravimus, o tai savo ruožtu žmonėms sukelia lingavimą žingsniuojant tiltu; tilto svyravimų amplitudė didėja ir nuolat stipriną lingavimo poveikį. Atvykę pigiais skrydžiais, pasivaikščiokite tiltu, tam, kad pajustumėte natūralų lingavimą, sukeliamą tilto. Tą dieną, kai Tūkstantmečio tiltas buvo atidarytas, jį kirto 90 000 žmonių, kur iki 2000 žmonių jį kirto vienu metu.

„Klibantis tiltas“

Deja, per pirmąsias dvi dienas, kuomet Tūkstantmečio tiltas buvo atidarytas, tūkstančiai žmonių, perėjusių tiltą pastebėjo, kad Tūkstantmečio tiltas kliba. Dėl šios priežasties tiltas greitai buvo pervadintas kaip „Klibantis Tiltas“ ir tuoj pat uždarytas tvarkymams praėjus vos trims dienoms nuo atidarymo. Problema tvarkymų metu buvo visiškai panaikinta, tačiau tie pakeitimai lėmė tilto uždarymą iki 2002 metų vasario mėnesio. Tiltą pabaigti kainavo dar 5 milijonus paundų, tačiau atvykę pigiais skrydžiais, pamatysite, kad jokie reikšmingi virpesiai nebėra juntami.

Hario Poterio gerbėjams

Atvykę pigiais skrydžiais, Hario Poterio gerbėjai galės pereiti per tiltą, kuris buvo „sunaikintas“ mirties valgytojų atakos metu Haris Poteris ir Netikras Princas filme.

Nuvykimas iki Tūkstantmečio tilto

Nuvykti iki Tūkstantmečio tilto patogiausiai nuvyksite metro. Rinkitės Jubilee metro liniją ir išlipkite Southwark stotelėje. Nuvykti galite ir taksi, ar nuomotu automobiliu. Automobilių nuomos punktus rasite visame mieste.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja aviakompanijos Ryanair, Wizzair, Airbaltic, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi GatwickLuton ar Stansted oro uostuose, todėl įsigiję pigius lėktuvų bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis jūsų lėktuvas. Platesnė informacija apie Anglijos oro uostus pateikiama interneto svetainėje  www.england.worldweb.com. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro išvystytas puikiai – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionė traukiniu iki miesto centro trunka nuo 30 minučių iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uostų ir miesto centro kursuoja kas 15 minučių.