Tūkstantmečio aikštė Anglijoje

Tūkstantmečio aikštė – didelė miesto aikštė Lydse, Vakarų Jorkšyre, Anglijoje. Tai pavyzdinis Lydso 2000-ųjų metų projektas, kuris ribojasi su daugeliu Lydso miesto orientyrų, įskaitant rotušę, miesto muziejų, kavines ir barus. Tūkstantmečio aikštė tapo Lydso miesto renginių centru.

Tūkstantmečio aikštė

Tūkstantmečio aikštė (angliškai “Millenium Square”) Lydse – viena gražiausių miesto aikščių Anglijoje. Aikštė patraukli ne tik pilietiniais pastatais, bet ir naktiniais klubais bei užeigomis. Tūkstantmečio aikštė – keletos didelių meno darbų ir Nelsono Mandelos sodų namai. 2000 metų gruodį atidaryta aikštė apima mažesnę – centrinę aikštę,  kuri ribojasi su Cookridge gatve, naujaisiais sodais ir fontanu. Aikštės pakraštyje – naujausias Carriageworks teatras.

Tūkstantmečio aikštė susilaukė Nelsono Mandelos vizitų, Meatloaf ir HMS Ark Royal. Aikštėje masiniams renginiams įrengiama scena, dideli ekranai – televizijos renginiams, ledo arena – čiuožinėjimui pačiūžomis.

Tūkstantmečio aikštė 360º kampu

Stovint Tūkstantmečio aikštėje ir sukantis pagal laikrodžio rodyklę, architektūros mėgėjams akis užkliūna už Lydso miesto rotušės. Tai šviesus, balto akmens pastatas su paauksuotomis pelėdomis ir laikrodžiais, bei gražiu įėjimu su romėnų kolonomis. Pastato viduje – keletas nuostabių kambarių, tokių kaip pokylių salė ir riešutmedžiu, ąžuolu išdailintos erdvės.

Dairantis po aikštę toliau – modernus Cuthbert Brodrick Wetherspoon baras. Jame  galima paragauti įvairaus tikrojo alaus, tame tarpe nestipraus šviesiojo alaus, sidro ir kitų gėrimų, patenkinančių bet kokį skonį. Jei jaučiatės išalkę, tai puiki vieta pavalgyti – įveikti puikų kario kepsnį ar steiką su traškučiais. Baro lauko terasoje, galima sėdėti ir stebėti Tūkstantmečio aikštės gyvenimą, ar  įrengtuose televizijos ekranuose žiūrėti sportą ir naujienas. Baras taip pat siūlo “WiFi” prieigą, tad galite pasitikrinti savo elektroninį paštą.

Šalia Cuthbert Brodrick Wetherspoon baro – keistos formos statinys, panašus į pailgą regbio kamuolį ir Lydso miesto muziejus, įsikūręs buvusiame mechanikos institute. Jame organizuojamos parodos, interaktyvūs žaidimai, pokalbiai ir paskaitos. Muziejaus “Žemės parodoje”, pasakojama planetos istorija, nagrinėjamos senovės civilizacijos, istorija ir architektūra.

Įsigiję pigius lėktuvų bilietus į Lydsą ir apsilankę Tūkstantmečio aikštėje, būtinai užsukite į Revoliucijos pastatą, įsikūrusį buvusiame spaudos pastate. Jame veikia trys barai, siūlantys įvairiausių skonių degtinę, nuo įprastų skonių, pavyzdžiui, aviečių, obuolių, bananų ir persikų, iki egzotiškų, pavyzdžiui, gimtadienio pyragas, rabarbarų, Parmos žibuoklių ir net kramtomosios gumos. Lauko zonoje puikią atmosferą sukuria čia grojantys didžėjai.

Jei esate itališko maisto mėgėjai, apsilankykite “Casa Mia Millenium”, žvelgiančią į Tūkstantmečio aikštės Nelsono Mandelos sodus.  Čia daug galimybių skaniai pavalgyti gryname ore, šalia kunkuliuojančių baseinų ir fontanų. Picos, makaronų patiekalai fantastiški ir su pačiais įvairiausias padažais!

Tūkstantmečio aikštė garsėja savo Nelsono Mandelos sodais, kur po sočių pietų galima smagiai pasivaikščioti. Šis mažas, jaukus parkas skirtas Nelsono Mandelos garbei, jame vyrauja Didžiosios Britanijos ir Pietų Afrikos augalai. Parke rasite Antonia Stowe meno kūrinį, kunkuliuojančius fontanus, tvenkinius, žavius akmeninius laiptelius ir suoliukus ramiam poilsiui.

Tūkstantmečio aikštė garsėja kavinėmis ir barais, tad lankydamiesi joje, nepraeikite pro Great George gatvėje esantį airišką barą (pub’ą) O’Neill, jame didelė Airijos gėrimų, pavyzdžiui, ”Guinness”, Magner kriaušių sidro, airiško viskio įvairovė. O’Neill bare skamba gyva muzika, vyksta karaoke renginiai ir šokiai.

Tūkstantmečio aikštė turistus traukia ne vien tik kavinėmis ir barais, joje vyksta  Kalėdinės mugės, žiemą veikia čiuožykla, vasarą vyksta džiazo festivaliai ir įvairūs koncertai. Tūkstantmečio aikštė šurmuliuoja kiaurus metus, tad atvykus į Lydsą, viešnagė tikrai neprailgs.

Kaip pasiekiama Tūkstantmečio aikštė?

Lydso Tūkstantmečio aikštė driekiasi miesto centre, priešais Lydso ligoninę. Netoliese – geležinkelio stotis, automobilių stovėjimo aikštelės. Nuo Lydso geležinkelių stoties kursuoja nemokami miesto autobusai.  Daugiau informacijos apie susisiekimą rasite apsilankę interneto svetainėje www.wymetro.com.

Pigūs skrydžiai į Lydsą

Tradicinius ir pigius skrydžius į Lydso miestą Vakarų Jorkšyre, Anglijoje, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Estonian Air, Lufthansa, Čekų avialinijos, Skandinavijos avialinijos ir kitos aviakompanijos. Lėktuvai leidžiasi Lydso tarptautiniame Bradford oro uoste, esančiame tarp Bradford ir Harrogate. Nuo oro uosto lengvas susisiekimas viešuoju transportu. Čia platus susisiekimas autobusais, kursuojančiais nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro (tame tarpe ir savaitgaliais), traukiniu ir nuomotu automobiliu. Plačiau apie susisiekimą nuo Bradford oro uosto skaitykite interneto svetainėje www.wymetro.com.