Trys broliai Latvijoje

Trys broliai – Maza Pils gatvėje stovintys seniausi pastatai Rygoje, Latvijoje. Tai puikus viduramžių architektūros pavyzdys. Viename iš pastatų, taip vadinamame Baltajame brolyje, įrengtas Latvijos architektūros muziejus.

Kuo trys broliai susiję su architektūros kaita?

Architektūrinis ansamblis, turintis neoficialų pavadinimą “Trys broliai” (latviškai “Tris Brali”), įsikūręs pačioje Rygos (Latvija) senamiesčio širdyje. Tačiau kodėl šie trys pastatai įgijo trijų brolių pavadinimą? Kiek žinoma, šiuose pastatuose niekada negyveno trys broliai ir juolab, jie nepriklausė trims broliams. Visa pavadinimo paslaptis glūdi tame, kad šie pastatai – tai puikus Rygos Viduramžių gyvenamųjų pastatų pavyzdys, atvaizduojantis, kaip vyko architektūros kaita Rygoje nuo Viduramžių iki Baroko. Trys broliai atstovauja skirtingus Viduramžių gyvenamųjų namų vystymosi etapus. Viduramžiais buvo laikomasi tradicijų, kad vieno amato ar profesijos atstovai gyveno vienoje gatvėje. Trys broliai – Backer (lažybininkų) gatvės liekana, čia gyveno lažybininkai. Trys broliai, stovintys dabartinėje Maza Pils gatvėje ir pažymėti 17, 19 ir 21 numeriais, žymiai senesni nei juos supantys. Priešais juos nebelikę jokios laisvos vietos. Tuo laikmečiu namai buvo statomi siauruose žemės lopinėliuose.  Trys broliai atkurti 1955-1957 metais pagal architekto P. Saulitis dizainą. Baigus darbus, visi šie trys namai buvo sujungti viena siena.

Baltasis, geltonasis ir žaliasis broliai

Seniausias, labiausia atspindintis viduramžių architektūrą pastatas, vadinamas baltuoju broliu, jis buvo pastatytas 15 amžiuje, kai latviai užmezgė ryšius su Olandijos pirkliais. To rezultatas – kai kurių Olandijos Renesanso architektūros bruožų atsiradimas Rygos architektūroje. Šie bruožai juntami ir baltajame brolyje ir tai vienintelis pastatas, išlikęs iš tos epochos. Priešais namą – nedidelė ervė namo verandai su akmeniniais suoliukais ir akmenimis šalia durų. Nuosavybę žymintys ženklai, išraižyti šiuose akmenyse, tarnavo kaip namų adresai.

1994 metais baltajame brolyje įrengtas Latvijos architektūros muziejus. Muziejaus architektų kolekciją sudaro visi Latvijos architektai nuo 1869 metų iki šių dienų. Darbų kolekciją sudaro tūkstančiai piešinių ir planų, kokybiški projektai ir foto-kopijos. Muziejuje taip pat rengiamos parodos.

Vidurinysis, geltonasis brolis pastatytas 1646 metais, ant namo fasado užrašyta jo pastatymo data. Žaliasis brolis – jauniausias, jis buvo pastatytas 18 amžiaus viduryje.

Trijų brolių labirintas

Ne retas turistas, įsigijęs pigius lėktuvų bilietus į Rygą 2010 metų lapkričio pabaigoje, nepraleido progos apsilankyti “Trijų brolių labirinte”. Trijų brolių labirintas – tai šviesos šou, vykęs ant Trijų brolių pastatų fasado. Renginio pavadinimas “Labirintas” buvo paremtas stalo žaidimu. Kiekvienas renginio dalyvis, nepriklausomai nuo jo amžiaus, galėjo dalyvauti meno kūrinio kūrimo procese ir išbandyti laimę ridenant kamuolį per kliūčių ruožus. Labirinto užduotis – išvengti kamuolio įkritimo į angas. Žaidimo pabaigos rezultatas nulėmė tai, kaip Trys broliai buvo apšviesti. Šou metu taip pat grojo skirtingos muzikos iškarpos ir pastatų langai buvo apšviečiami skirtingomis spalvomis.

Kur apsistoti Rygoje?

Trys broliai – tik už 100 metrų nuo puikaus, penkių žvaigždučių Grand Palace viešbučio, esančio pačiame Rygos centre. Grand Palace viešbutis jau ketverius metus iš eilės pirmauja kaip geriausias viešbutis Latvijoje. Grand Palace viešbutis – vienintelis Latvijos viešbutis, įrašytas į Pasaulyje pirmaujančių viešbučių sąrašą. Viešbutis yra visiškai netoli Trijų brolių, Rygos pilies, Rygos katedros, Šv. Jakobo ir Mažosios gildijos salės. Daugiau informacijos apie viešbutį, kambarių rezervaciją bei kainas rasite interneto svetainėje www.booking.com.

Pigūs skrydžiai į Rygą, Latviją

Pigius lėktuvų bilietus skrydžiams į Rygą, Latviją, visuomet pasiūlys tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Finnair. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Rygos oro uoste. Tarptautinis Rygos oro uostas nuo miesto centro nutolęs 13 kilometrų, nuo jo iki miesto centro nuolatos kursuoja 22a ekspres autobusas ir 22 autobusas. Autobuso bilieto kaina iki centro – iki 1 LVL. Miesto centrą galima pasiekti ir taksi, tik kaina šokteli maždaug iki 10 Eurų.