Tropikų muziejus Nyderlanduose

Tropikų muziejus įsteigtas 1864 m. netoli miesto centro. Jame saugoma kitų šalių istorija, kultūra bei gyvenimai. Šio muziejaus kiekvienas eksponatas yra kaip kelionė per paslaptingas ir egzotines teritorijas. Jis idomus ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, nes Tropikų muziejuje yra įrengta ir vaikams skirta paroda.

Tropikų muziejus – kitų šalių kultūrų, gyvenimų bei istorijų saugykla

Tropikų muziejus – tai vienas iš Amsterdamo paslėptų lobių. Kai jį įsteigė 1864 m., jo kolekcija buvo daugiau kaip retenybių kabinetas, nei, šiuolaikine prasme tariant, muziejus. Tropikų muziejus įsikūręs netoli miesto centro gražiame sename pastate Rytų Amsterdame. Šis muziejus labiau traukia tuos pigiais skrydžiais atvykusius lankytojus, kuriems įdomios kitos kultūros, kitų šalių gyvenimai ir tolimų kraštų istorijos. Muziejaus paroda yra moderni, įspūdinga įvairiuose lygmenyse ir įkvepianti. Be to, šis muziejus turėtų patikti ir vaikams, nes tai lyg kelionė į egzotiškas šalis.

Kultūriniai mainai

Šiandien Tropikų muziejus yra kultūrų mokslinių tyrimų instituto dalis. Instituto pagrindinis uždavinys yra bendradarbiauti su kitomis šalimis keičiantis informacija apie jų kultūras ir pateikti šias žinias Olandijos visuomenei, ypač jauniems žmonėms.

Šiuo metu muziejus padeda 14 tolimų šalių panašioms institucijoms kaupti savo kolekcijas ir pateikti jas savo šalies gyventojams. Ši pagalba gaunama iš visų įmanomų šaltinių: ją teikia vyriausybė, privačios organizacijos ir milijonai kitų žmonių.

Paroda suskirstyta į atskirus eksponatus

Vizitas po Tropikų muziejų prasideda antrame aukšte, į kurį pakylama su dideliu liftu. Paroda suskirstyta pagal žemynus: prasideda nuo Pietų Amerikos ir tęsiasi per Afriką, Aziją ir Antilų salas, kol kelionė baigiasi pirmame aukšte. Be to, pirmame aukšte, yra įkurta atskira Tropikų muziejaus dalis, skirta vaikams, todėl atvykę į Amsterdamą pigiais ar tradiciniais skrydžiais, į muziejų ateikite kartu su jais. Visas Tropikų muziejus padalintas į daug mažesnių eksponatų – kiekvienas iš jų unikalus ir modernus, pateikiamas naudojant šviesos, garso, net kvapo elementus ir gražiai dekoruojamas. Eksponuojami objektai turi unikalią istorinę ir estetinę vertę. Kiekvienas eksponatas yra kaip kelionė per paslaptingas ir egzotines teritorijas.

Kiekvieną mėnesį kuratoriai pasirenka keletą objektų iš milžiniškos muziejaus kolekcijos ir pateikia juos ypatingu būdu. Pasakoja visą istoriją ir atseka jų maršrutą, iki tų objektų atvykimo į muziejaus kolekciją. Lankytojams, ieškantiems atitinkamų objektų, yra pateikiama speciali informacinė kortelė.

Kaip patekti į Tropikų muziejų

Einant pėstute nuo Waterlooplein aikštės palei Plantage Middenlaan gatvę  kelionė užtruks apie 10 min. Tikslą pasiekti galite ir visuomeniniu transportu. Vykstant su tramvajais 9 arba 14 iš centrinės stoties (išlipimas sustojime Alexanderplein); tramvajumi Nr. 10 (sustojimas Alexanderplein) arba autobusu Nr. 22, iš kurio išlipti turite stotelėje Eerste van de Swindenstraat. Na, ir žinoma, iki Tropikų muziejaus nuvykti galite automobiliu. Juo važiuokite nuo miesto centro Waterlooplein aikštės palei Plantage Middenlaan gatvę, pravažiuojant Artis zoologijos sodą (Jūsų kairėje) ir kirskite du tiltus nutiestus per kanalą. Ten priešais save ir pamatysite Tropikų muziejų. Automobilį galite palikti netoliese esančiose gatvėse, tačiau stovėjimo laikas ribotas.

Naudinga informacija

Muziejuje apsilankyti galima antradieniais–sekmadieniais nuo 10:00 iki 17:00 val. Pirmadieniais būna uždaryta, išskyrus per valstybės ir mokyklos šventes.  Taip pat nedarbo dienos yra sausio 1 d., balandžio 30 d., gegužės 5 d. ir gruodžio 25 d. Atvykę į Amsterdamą pigiais ar tradiciniais skrydžiais prieš vizitą į Tropikų muziejų, patartina pasitikslinti darbo laiką bei paskaityti kitą reikiamą informaciją internetinėje svetainėje www.tropenmuseum.nl.

Bilietų kainos suaugusiems ir vaikams nuo 13 m. – 10 Eur, vaikams iki 13 m., o taip pat ir vyresnio amžiaus žmonėms (nuo 65 m.) bei studentams – 6 Eur. Muziejuje yra parduotuvė, kurioje parduoda įdomių objektų iš kitų kraštų, tokių kaip gražios originalios afrikietiškos kaukės. Į parduotuvę galima patekti tik įsigijus bilietus į muziejų.

Pigūs skrydžiai į Amsterdamą

Pigiais lėktuvo bilietais į Amsterdamą prekiauja Air Baltic, LOT Polish Airlines, Eurolot, Chezch Airlines, Vueling ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Amsterdamą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių avialinijų lėktuvai leidžiasi Amsterdamo (Luchthaven Schiphol, AMS) oro uoste, nuo miesto centro nutolusiame per 10 kilometrų. Iš oro uosto iki miesto centro patogiausia vykti tiesioginiais traukiniais – geležinkelio stotis įsikūrusi greta oro uosto. Traukinių bilietus galima įsigyti specialiuose geltonuose bilietų automatuose. Kelionė iki miesto traukiniu trunka maždaug 15–20 min. Atvykus pigiais skrydžiais, susipažinti su žaviu Amsterdamo centru galima vaikščiojant pėstute, važinėtis išsinuomotais ir mieste itin populiariais dviračiais, galima rinktis ir laivus–autobusus. Plačiau su Amsterdamo transporto sistema galite susipažinti interneto svetainėje www.amsterdam.info.