Trinity koledžas Airijoje

Trinity koledžas Dubline, Airijoje, įkurtas 1592 metais – tai vienas iš trijų geriausių universitetų Airijoje. Jis didžiuojasi ne tik didingais pastatais, nusidriekusiais per dideles aikštes, bet ir savo biblioteka, kurioje sukaupta milžiniška knygų kolekcija, tame tarpe ir senų bei retų knygų. Bibliotekoje taip pat turėsite galimybę išvysti vieną iš trijų nuo viduramžių laikų išlikusių arfų. Nenuostabu, kad arfa yra tapusi Airijos nacionaliniu simboliu, dažnai atvaizduojamu ant Airijos euro monetų.

Trinity koledžas – seniausias Airijos universitetas

Trinity koledžas, oficialiai žinomas kaip Šventosios ir nedalomos trejybės karalienės Elžbietos koledžas netoli Dublino, yra vienintelė Airijos universiteto sudedamoji dalis. Trinity koledžas buvo įkurtas 1592 metais kaip naujojo universiteto „motina“, sekant Oksfordo ir Kembridžo universitetų modelių pavyzdžiu, bet, skirtingai nuo jų, tik vienintelis koledžas kada nors buvo atidarytas. Trinity koledžas yra vienas iš septynių seniausių Britanijos ir Airijos universitetų, o taip pat Airijos seniausias universitetas.

Trinity koledžas buvo sukurtas už Dublino miesto ribų – vietoje Augustinų vienuolyno pastatų, iš dalies siekiant įtvirtinti Airijos Tudorų dinastijos monarchiją, ir jis buvo vertinamas kaip universitetas, kuriame dominavo protestantai. Romos katalikams nuo 1793 metų taip pat buvo leista lankyti šį koledžą, tačiau tam tikri apribojimai jų narystei išliko iki pat 1873 metų (profesorių ir studentų stipendijos buvo skiriamos tik protestantams). Iki 1970 metų Airijos katalikų bažnyčia savo šalininkams buvo uždraudusi įstoti į Trinity koledžą be atskiro vyskupo leidimo. Moterys pilnaverčiais universiteto studentais tapo tik nuo 1904 metų.

Trinity koledžo struktūra

Trinity koledžas šiandien yra apsuptas Dublino miesto ir įsikūręs College Green srityje, priešais buvusius Airijos parlamento rūmus. Koledžas užima 190.000 m2 bendrą plotą ir daugelis jo pastatų stūkso didelėse aikštėse. Akademiškai, Trinity koledžas yra padalintas į tris fakultetus, sudarytus iš 24 mokyklų, kuriose studentai gali siekti tiek bakalauro, tiek magistro laipsnių. 2011 metais Trinity koledžas Times žurnale geriausių pasaulio universitetų sąraše buvo nominuotas 117 vieta. Trinity koledžas yra laikomas vienu iš trijų geriausių universitetų Airijoje.

Trinity koledžo biblioteka

Tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Dubliną atvykę turistai turi galimybę ne tik apžiūrėti Trinity koledžo pastatus, bet ir apsilankyti jo bibliotekoje. Trinity koledžo biblioteka yra didžiausia mokslinių tyrimų biblioteka Airijoje. Ši biblioteka kasmet papildoma daugiau nei 100.000 naujų knygų, tad tik pamanykit, kokią didelę knygų kolekciją ji yra sukaupusi. Šiuo metu bibliotekoje yra maždaug penki milijonai knygų, įskaitant 30.000 reikšmingų rankraščių kolekcijų, žemėlapių ir muzikos kūrinių natų. Šešios bibliotekos patalpos yra skirtos studentų bendram naudojimui. Trinity koledžo senoji biblioteka yra viena iš labiausiai tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Dubliną atvykstančių turistų lankytinų vietų, kurioje sukaupta itin retų ir senų knygų kolekcija, tame tarpe ir senoji Kells knyga – didžiausias bibliotekos turtas. 18-ajame amžiuje Trinity koledžas dovanų gavo Briano Boru arfą – vieną iš trijų iš viduramžių laikų išlikusių arfų – Airijos nacionalinį simbolį, dažnai atvaizduojamą ant Airijos euro monetų.

Kaip pasiekiamas Trinity koledžas? 

Trinity koledžas Dublino mieste, Airijoje, labai patogiai pasiekiamas autobusais. Iki jo galite vykti šiais maršrutais: Nr.11 – nuo Wadelai parko iki Sandyford Industrial Estate; Nr. 32x – nuo Malahide iki UCD Belfield; Nr. 41x – nuo UCD Belfield iki Swords; Nr. 51x – nuo Dunawley iki UCD Belfield; Nr. 67x – nuo Celbridge iki UCD Belfield. Plačiau apie susisiekimą skaitykite interneto svetainėje www.dublinbus.ie/en.

Pigūs skrydžiai į Dubliną

Pigius lėktuvo bilietus į Airijos sostinę Dubliną palankiausia įsigyti iš Ryanair, Aer Lingus, Scandinavian Airlines, Lufhansa ir kitų aviakompanijų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Dubliną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi populiariausiame Airijoje Dublino oro uoste (Dublin Airport, DUB), nuo miesto centro nutolusiame apie 10 km. Pasiekti Dubliną iš oro uosto galima viešuoju miesto transportu – autobusais, taip pat taksi arba išsinuomotu automobiliu. Plačiau apie Dublino oro uostą – oficialioje jo interneto svetainėje www.dublinairport.com.