Trevi fontanas

Trevi fontanas – gražiausias baroko stiliaus statinys Romoje

Trevi fontanas (Fontana di Trevi) yra garsiausias ir tikriausiai gražiausias fontanas visoje Romoje. Šis įspūdingas paminklas pastatytas 1762 metais, Trevio aikštėje, Kirinalio (Quirinale) rajone. Fontano architektas – Džiuzepė Paninis. 1998 metais fontanas buvo restauruojamas: sutrupėjęs mūras ir įtrūkimai užtaisyti aukštos kvalifikacijos meistrų, o pačiame fontane įrengti recirkuliaciniai siurbliai. 26 metrų aukščio ir 20 metrų pločio Trevi fontanas yra didžiausias baroko stiliaus fontanas mieste ir vienas garsiausių fontanų visame pasaulyje. Trevi fontanas yra adekvataus statinio – Vandens mergelės, statytos 19 amžiuje pr. Kr., galinėje dalyje. Jis atplukdo vandenį iš Salonų versmių (apie 20 kilometrų už Romos) ir skirsto jį fontanams, esantiems istoriniame Romos centre.

Dviejų architektų šedevras

Baroko epochos metu konkursai dėl pastatų ir fontanų dizaino tapo labai madingi. 1730 metais popiežius Klemensas XII suorganizavo konkursą, kurio metu buvo sprendžiama kuris iš architektų Nikola Salvi, ar Aleksandras Galilė projektuos fontaną. Pralaimėjo Nikola Salvi, tačiau Romiečiai užprotestavo, kadangi Aleksandras Galilė buvo iš Florencijos. Galiausiai komisiniai buvo atiduoti Salviui. Darbai prasidėjo 1732 metais, tačiau 1751 metais, kuomet fontano statybos buvo tik įpusėjusios, mirė Salvi. Trevi fontanas buvo baigtas 1762 metais, architekto Džiuzepės Paninio.

Trevi fontano dizainas

Atvykę pigiais skrydžiais, pamatysite, jog Trevi fontano dizainas paremtas trejais architektūriniais elementais: fasadu, pagamintu iš traventino, statulomis pagamintomis iš marmuro ir stebėjimo rifu, taip pat pagamintu iš traventino.

Centrinė fontano figūra priešais didelę nišą yra Neptūnas, jūrų dievas. Jis joja kriauklių formos triumfo vežime, kurį traukia du jūrų arkliukai. Vienas iš arkliukų yra ramus ir paklusnus, o kitas – sunkiai suvaldomas. Jie simbolizuoja kintančią jūros nuotaiką. Jūros arkliukai yra vedami tritonų. Vienas tritonas stiprus ir jaunas – kitas senesnis ir laiko susuktą kriauklę, kurią naudoja pranešdamas apie jų plaukimą. Kairėje Neptūno pusėje stovinti statula rankoje laiko gausybės ragą ir ji atstovauja perteklių. Prie jos kojų numesta vaza yra vandens šaltinis. Statula iš dešinės simbolizuoja sveikatą. Ji karūnuota laurų vainiku ir laiko puodelį, iš kurio geria gyvatė. Virš jos yra palengvėjimą demonstruojanti nekalta mergelė, rodanti kariams vandens šaltinį. Keturios alegorinės statulos, stovinčios pastogėje simbolizuoja teigiamą lietaus ir žemės derlingumo poveikį ir keturis pagrindinius produktus kurie priklauso nuo vandens tėkmės – vaisių gausa, augalų derlingumas, rudens produktai, prerijų ir sodo džiaugsmas. Virš skulptūrų yra bareljefai, vienas iš jų rodo Agripą, generolą, kuris pastatė akveduką, kuriuo vanduo keliauja į fontaną.

Moneta jūroje

Vanduo fontano dugne vaizduoja jūrą. Legenda byloja – grįžimas į Romą garantuotas, jei fontane paliekate monetą. Atvykę pigiais skrydžiais ir aplankę Trevi fontaną neabejokite – atsisukite nugara į fontaną ir meskite monetą per kairį petį.

Nuvykimas iki Trevi fontano

Vykstant iki Trevi fontano rinkitės autobusus numeriais 52, 53, 61, 62, 63, 71, 80, 85, 160, 492 ar 850. Jei ruošiatės važiuoti metro, lipkite Spagna arba Barbarini stotelėse. Taip pat galima nuomotis dviratį arba paprasčiausiai sėsti į taksi.

Pigūs skrydžiai į Romą

Pigius lėktuvo bilietus į Italijos sostinę Romą palankiausia įsigyti iš Ryanair ir Wizzair aviakompanijų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Romą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai įprastai leidžiasi pagrindiniame Fiumicino (Aeroporto Leonardo da Vinci di Fiumicino, FCO) oro uoste. Taip pat galite nusileisti ir Ciampino (Aeroporto di Roma-Ciampino, CIA) oro uoste, kuriuo dažniau naudojasi kiek brangesnius bilietus parduodančios aviakompanijos. Plačiau apie pagrindinius Romos oro uostus ir susisiekimą nuo ir iki jų rasite interneto svetainėje www.rome-airport.net.