Tibidabo kalnas Ispanijoje

Tibidabo kalnas – tai į 512 metrų aukštį iškilęs aukščiausias “Serra de Collserola” kalnų masyvo kalnas, atveriantis nuostabų vaizdą į Barseloną. Tai ne tik puiki apžvalgos aikštelė, čia rasite ir Tibidabo pramogų parką, veikiantį kovo-rugsėjo mėnesiais, telekomunikacijų bokštą, pavadinimu “Torre de Collserola” ir katalikų bažnyčią-šventyklą, žinomą “Sagrat Cor” vardu.

Tibidabo kalnas – mėgavimuisi panoraminiais vaizdais ir ne tik 

Tibidabas – tai kalnas, atveriantis nuostabų vaizdą į Barseloną, Kataloniją, Ispaniją. Į 512 metrų aukštį iškilęs Tibidabo kalnas yra aukščiausias kalnas Serra de Collserola kalnų masyve. Sparčiai kylantis į šiaurės vakarus, Tibidabo kalnas tiekia įspūdingus vaizdus ne tik į miestą, bet ir į aplinkines pakrantes.

Tibidabo kalnas – tai ne tik puiki apžvalgos aikštelė, čia rasite ir Tibidabo pramogų parką, veikiantį kovo-rugsėjo mėnesiais, telekomunikacijų bokštą, pavadinimu Torre de Collserola ir katalikų bažnyčią-šventyklą, žinomą Sagrat Cor vardu. Enriko Sagnier suprojektuota bažnyčia buvo statoma 60 metų, o dar vėliau jos viršus papildytas Jėzaus skulptūra, sukurta Miret Llopart. Tibidabo kalnas lengvai pasiekiamas įvairiomis transporto priemonėmis, įskaitant mėlynąjį tramvajų ir kalnų traukinį, pastatyta 1901 metais, kuris buvo pirmasis tokio pobūdžio traukinys Ispanijoje. Platesnę informaciją apie susisiekimą rasite interneto svetainėje www.barcelonayellow.com.

Tibidabo pramogų parkas

Tibidabo kalnas yra turistų, ypatingai su vaikais, mėgiama lankytina vieta ir dėl čia įsikūrusio Tibidabo pramogų parko, laikomo seniausiu Barselonoje. Šiame parke yra daug originalių atrakcionų, išlikusių nuo jo įkūrimo, kai kurie atrakcionai datuojami 20-ojo amžiaus pradžioje. Šis parkas garsus dar ir tuo, kad jame nufilmuotas oskarą pelnęs Vudžio Aleno (angliškai “Woody Allen”) kino filmas “Viki, Kristina, Barselona”, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko gundytoja Scarlett Johansson, pragmatiškoji britė Rebecca Hall, elegantiškasis ispanas Javieras Bardemas ir nevaržomą chaosą provokuojanti Penelope Cruz.

Naujausias Tibidabo pramogų parko atrakcionas-kalneliai yra vadinamas La Montaña Rusa (lietuviškai “Rusijos kalnas”). Jis yra 718 metrų ilgio, iškyla iki 522 metrų aukščio ir pasiekia 80 kilometrų per valandą greitį. Jei išdrįsite atmerkti akis ir sugebėti spėti ką nors pamatyti, lėkdami tokiu greičiu, tiek Barselonos, tiek Tibidabo slėnių vaizdai jums paliks stulbinantį įspūdį. Paminėtinas ir Tibidabo dangaus kelias (angliškai “Tibidabo Sky Walk”) – tai į 500 metrų aukštį iškylanti vieta, atverianti geriausius vaizdus į Barseloną. Čia rasite geriausius žinomus ir mėgstamus atrakcionus, skirtus visai šeimai.

Informacija lankytojams

Tibidabo pramogų pramogų parkas atidaromas kasmet, kovo pradžioje ir tradiciniais ar pigiais skrydžiais atvykusių lankytojų laukia iki apytiksliai kovo mėnesio pabaigos. 2012 metais turistams siūloma įsigyti Tibidabo Classic bilietą, kuris apima transportavimą Tibidabo mėlynuoju tramvajumi, kalnų traukiniu ir įėjimą į Tibidabo pramogų parką.

Įėjimo į parką kainos priklauso nuo lankytojų ūgio. Suaugusiems pramogos kainuoja apie 25 Eur, aukštesniems nei 1,2 metro ūgio vaikams – apie 9 Eur, žemesniems nei 60 centimetrų ūgio – įėjimas ir atrakcionai nemokami, o neįgaliesiems taikomas 5 Eur mokestis. Pramogų parkas vasaros sezono metu paprastai veikia nuo 12 val. dienos iki 22 val. vakaro, tačiau darbo laikas priklausomai nuo jūsų vizito laiko gali skirtis, tad geriausia darbo valandas prieš vykstant pasitikrinti interneto svetainėje www.tibidabo.cat.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Į Barselonos El Prat oro uostą (Aeropuerto de Barcelona, BCN) pigius skrydžius siūlo Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Barseloną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Iš 13 km nuo Barselonos centro nutolusio oro uosto kas 15 minučių kursuoja autobusai (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 eurus), o kas pusvalandį kursuojančiu traukiniu miesto širdį galima pasiekti už 3 eurus.

Į Barseloną atvykti galima ir iš Cheronos oro uosto (Aeropuerto de Girona). Pigius skrydžius į šį už 103 km nuo Barselonos esantį oro uostą siūlo Ryanair ir Wizz Air aviakompanijos. Kelionė iš Cheronos į Baresloną autobusu kainuoja apie 14 eurų į vieną pusę ir apie 23 eurus į abi puses.