Thyssen-Bornemisza muziejus Ispanijoje

Madridas ne veltui laikomas vienu svarbiausių pasaulio centrų. Būtent Ispanijos sostinėje įsikūrusi meno šventovė Luvras, Prado muziejus, Karalienės Sofijos meno muziejus bei Thyssen-Bornemisza muziejus, pritraukiantis kasmet vis daugiau lankytojų. Thyssen-Bornemisza muziejus laikomas svarbiausia pasaulyje privačia meno kolekcija, atskleidžiančia Vakarų meno raidą nuo senųjų Italijos ir flamandų meistrų iki XX amžiaus meno. Muziejaus erdvėse eksponuojama daug įspūdingų garsių meno pasaulio atstovų darbų, čia rengiamos įdomios parodos.

Thyssen-Bornemisza muziejus garsėja įspūdinga privačia meno darbų kolekcija

Ispanijos sostinė Madridas laikomas vienu svarbiausių pasaulio centrų. Tai, žinoma, visų pirma, dėl šio miesto puošmenos – Luvro, bet nė kiek šiai pasaulinio garso meno šventovei nenusileidžia ir kitos meno šventovės, tokios kaip Prado, Karalienės Sofijos bei Thyssen-Bornemisza muziejai. Per 2011 m. net per 30 procentų išaugo susidomėjimas privačiu Thyssen-Bornemisza muziejumi. Manoma, kad tokį lankytojų antplūdį pritraukė net septynios muziejuje surengtos parodos (antai viena jų, skirta ispanų tapytojui ir skulptoriui Antonio Lopezui, tapančiam Madridą ir medžius, pritraukė 320 tūkst. lankytojų). Taip pat lankytojų susidomėjimą skatina ir prailgintas muziejaus darbo laikas bei bendras turistų srauto padidėjimas Ispanijos sostinėje. Thyssen-Bornemisza muziejus laikomas svarbiausia pasaulyje privačia meno kolekcija, atskleidžiančia Vakarų meno raidą nuo senųjų Italijos ir flamandų meistrų iki XX amžiaus meno. Ją surinko baronas Heinrichas Thyssenas-Bornemisza ir jo sūnus Hansas Heinrichas, o 1993 metais šią kolekciją įsigijo Ispanijos valstybė.

Thyssen-Bornemisza muziejus įsikūręs Vilahermosos rūmuose

Vilahermosos rūmai – XIX a. pradžios klasicistinis statinys, kurio perstatymas buvo patikėtas Prado muziejaus architekto mokiniui Antonijui Lopesui Aguadui (Aguado). Prie statinio architektūros prisidėjo ir architektas Rafaelis Monėjas (Moneo), kuris paliko tai, kas buvo padaryta, t. y. nepakeitė pastato fasado bei jo dorėninėmis kolonomis sustiprinto portiko, akmeninių ir degtų plytų sienų, o tik pasirūpino, kad viduje per kelis aukštus būtų įrengtos erdvios ekspozicijų salės. Meno kūriniai čia išdėstyti chronologine tvarka: seniausi meno darbai eksponuojami viršutiniame Thyssen-Bornemisza muziejaus aukšte, o naujausi įsikūrę pirmajame. Vos tik atvėrus Thyssen-Bornemisza muziejaus duris, lankytojus pasitinka dvigubas kolekcijos savininkų sutuoktinių portretas. O besidairant po ekspozicijų menes užburia tiek senųjų, tiek šiuolaikinių menininkų vertingi meno kūriniai, kuriais galėsite pasigėrėti iš arčiau, atvykę į Madridą pigiais skrydžiais.

Thyssen-Bornemisza muziejus, galima sakyti, papildo kitus du žymius Madrido meno muziejus – Prado muziejų (nes čia eksponuojami svarbiausi XX a. meno kūriniai) ir Karalienės Sofijos meno muziejų (nes neapsiriboja vien tik žymiausių ispanų kilmės modernistų darbais).

Muziejaus erdves puošia žymių autorių kūriniai

Vienas seniausių Thyssen-Bornemisza muziejaus ekspozicijoje eksponuojamas meno kūrinys – tai Dučo di Buoninsenjos (Duccio di Buoninsenga) tapytojo paveikslas „Kristus ir samariečiai“, kurį galėsite apžiūrėti atvykę į Madridą pigiais ar tradiciniais skrydžiais. Muziejaus erdvėse galima pasigėrėti ir Jano van Eiko (van Eyck), Hanso Memlingo, Hanso Baldungo ir Luko Kranacho Vyresniojo darbais. Italijos menui atstovauja techniškai atlikti Ticiano ir Karavadžio darbai, amerikiečių – Edvardas Hoperis (Hopper) bei Robertas Raušenbergas (Rauschenberg). Čia eksponuojamas ir Anglijos karaliaus Henriko VIII portretas, kurį nutapė Hansas Holbeinas Jaunesnysis. Atsižvelgiant į tai, kad Tysenų dinastija yra vokiečių kilmės, tai nemaža dalis ekspozicijos skirta vokiečių menui. Thyssen-Bornemisza muziejaus erdvėse išdidžiai kabo ir neįprastas Kasparo Davido Frydricho (Friedrich) paveikslas, Kamilio Pisaro „Vaismedžių sodas Eranji“, Georgo Groso (Grosz) kūrinys „Metropolis“, tapęs vokiečių ekspresionizmo šedevru.

Naudinga informacija

Thyssen-Bornemisza muziejus įsikūręs adresu: Paseo del Prado 8, Madridas. Iki muziejaus patogiausia vykti metro (išlipimo stotelės – Atocha arba Banco de Espana).

Thyssen-Bornemisza muziejus lankytojų laukia anradienį–sekmadienį nuo 10.00 val. iki 19.00 val. Detalią informaciją apie muziejų rasite apsilankę: www.museothyssen.org.

Pigūs skrydžiai į Madridą

Į Madrido Barajas oro uostą (Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas, MAD) pigius skrydžius siūlo EasyJet, Ryanair, Wizzair, Vueling, Aer Lingus, Finnair, LOT Polish Airlines, Cheh Airlines aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Madridą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas nuo Madrido centro nutolęs 12 km, iki miesto centro kursuoja autobusai ir metro. Autobusai dieną kursuoja kas 15, o naktį – kas 35 minutes. Bilieto kaina – apie 2 eurus. Iš terminalų T2 ir T4  miestą galima pasiekti metro, bilieto kaina – apie 3 eurus.