Thorpe parkas Anglijoje

Netoli Londono, greta Heathrow oro uosto įsikūręs Thorpe parkas siūlo įvairias pramogas ir atrakcionus tiek paaugliams, tiek suaugusiems ir vaikams. Kasdien čia suvažiuoja šimtai tūkstančių lankytojų. Thorpe parkas laikomas antru, labiausiai lankomu parku Anglijoje.

Thorpe parkas Anglijoje

Thorpe parkas – teminis, atrakcionų parkas, įsikūręs Chertsey, Surrey, Anglijoje.  Jis buvo pastatytas 1979 metais šalia žvyro karjero, kuris iš dalies užtvindytas. Šio  užtvindyto vandens pagrindu buvo sukurta parko tema. Pirmasis parko atrakcionas Colossus, jis įrengtas 2002 metais. 2009 metais parkas turėjo 1.87 milijono lankytojų, todėl laikomas antru, labiausiai lankomu parku Jungtinėje Karalystėje, po Alton Towers, turinčio 2,7 milijono lankytojų. Thorpe parkas užima 11 vietą labiausiai lankomų anglų ir turistų, įsigijusių pigius lėktuvų bilietus į Angliją, Europos vietų sąraše. Vykstant į atrakcionų parką, patariama neturėti raktų, piniginių, smulkių daiktų, telefonų, nes viską galima išbarstyti. Asmeninių daiktų saugojimui Thorpe parkas yra įrengęs mini saugojamos kameras. Daugelis iš jų, esančių lauke – nemokamos, tereikia įmesti vieno svaro monetą, pasiimti raktą su specialia apyranke ir prisisegti prie rankos riešo. Atsiimant daiktus iš saugojimo kameros, tereikia įkišti raktą atgal į spynelę ir pasiimti prieš tai įmestą monetą. Taip pat kai kuriuose atrakcionuose lankytojai turi nusiauti atvirą avalynę ir sukrauti į krūvą, nes antraip tektų pavargti ją surandant. Atrakcionų parke kai kurie ekstremalūs atrakcionai leidžiami lankytojams, tik aukštesniems nei 1,4 metro ūgio, tačiau prie kiekvieno atrakciono yra iškabos su informacija ir apribojimais.

Atrakcionai

Thorpe parko siaubą keliantis atrakcionas SAW-RIDE – nežinai, kas tavęs laukia už kiekvieno, pjūklo siaubo filmo tematika įrengto atrakciono staigaus posūkio, kaitinančio kraują. Kelionė atrakcionu traukinuku prasideda uždaroje patalpoje, kur lankytojai pravažiuoja Pjūklo įrangą ir filmo herojų Billy su triračiu, bauginančiai besijuokiančiu iš traukinuko keleivių. Tada priartėjama prie dviejų skriejančių ašmenų, į kuriuos atrodo tuoj tuoj atsitenksi. Pakeliui sutinkamas nemažiau bauginantis pjūklas su kraujo klanu ir netikras kraujas, purškiamas ant pramogautojų. Po to traukinukas staiga paneria žemyn 100 ° kampu, 89 kilometrų per valandą greičiu. Toliau seka mirties kilpa, kurioje patiriama 3 sekundžių nesvarumo būsena. Atrakciono pabaigoje jaučiamas nemažas adrenalino pliūpsnis.

Atrakcionas STEALTH (vagystė), COLOSSOS ir RUSH nuo SAW RIDE tikrai neatsilieka. STEALTH atrakcione pakylama net iki 205 pėdų aukščio, kvapą užgniaužia daug kilpų ir skriejimas dideliu greičiu. Šis atrakcionas įrašytas į smagiausių ir geriausių pasaulio atrakcionų dešimtuką. COLOSSOS – pirmasis Thorpe parko atrakcionas – kalneliai, įsikūrę pietrytinėje parko dalyje . Atrakciono trasa sudaryta iš vertikalios linijos, kobros volelio, dviejų  spiralių ir penkių širdies linijos posūkių. „RUSH“ atrakcionas iš išorės primena milžiniškas sūpuokles, todėl iš pradžių neatrodo, kad čia gali būti baisu – jokių staigių vartymų ar kabojimo žemyn galva. Tačiau pirmas įspūdis klaidingas. Nors šis atrakcionas trunka nepilną minutę – vos 10 išsiūbavim aukštyn/žemyn – jau po antro pakilimo į orą pradedi suvokti, kad tai ne juokas. Sūpynėms leidžiantis iš milžiniško aukščio žemyn, kiekvienas, sėdintis atrakcione pasijunta lyg pakibęs ore – apsauginio žiedo nebejauti, o į veidą pradeda sparčiai plūsti kraujas ir artėti žemė.

Thorpe parkas siūlo pramogas ir 4D filmų mėgėjams (įrengtas kino teatras) bei  Roller-coasters mėgėjams (amerikietiški kalneliai) – karštą vasaros dieną nebijantiems sušlapti. Čia galima plaukti upe iš medžio išskobtais laiveliais, guminėmis valtimis leistis nuo kaskadų, apsilankyti skęstančiame mieste, kurį vis užlieja didžiulė vandens banga.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Thorpe parkas traukia daug turistų – svaigių  pojūčių ir adrenalino mėgėjų. Planuojant kelionę į šį parką, pigių lėktuvų bilietų pasiūlymus teikia tokios aviakompanijos kaip Lufthansa, Air Baltic, SN Brussels Airlines, LOT Polish Airlines. Lėktuvai leidžiasi Heathrow Londono oro uoste, plačiau apie oro uostą www.heathrowairport.com. Iš oro uosto kas penkiolika minučių įvairiomis kryptimis kursuoja ekspres traukiniai. Traukiniai oro uoste stoja Heathrow Central 1 ir 3 terminaluose bei Heathrow 5 terminale. Thorpe parkas lengvai pasiekiamas iš Londono Waterloo, traukiniu vykstant Staines kryptimi. Nuo Staines iki Thorpe parko dažnai kursuoja tiesioginiai autobusai.