Tekstilės muziejus Ispanijoje

Buvusiuose rūmuose, kurie yra Barselonos miesto centre, yra įdomus Tekstilės muziejus. Kolekcijos eksponatai prasideda nuo svarbiausio ir seniausio – VII a. egiptietiškos tunikos. Be drabužių galima apžiūrėti avalynę, aksesuarus ir žurnalus, kurie yra įvairių laikotarpių. Ekspozicijoje nepamirštama ir šiuolaikinė mada, pristatomi garsiausi dizaineriai ir mados namai.

Tekstilės muziejus rūmuose

Tekstilės muziejus yra įsikūręs Marquos Llio priklausiusiuose rūmuose. Barselonos miesto valdžia įsigijo pastatą tam, kad vėliau būtų galima įkurti kultūros vystymui skirtą vietą. Tekstilės muziejus 1969 metais buvo atidarytas šiuose rūmuose. Jame galima pamatyti ne tik seniausius ar naujausius drabužius, bet ir skirtingų laikotarpių avalynę, aksesuarus. Taip pat kolekcijoje galite susirasti įdomų žurnalą, čia jų yra didelis kiekis, įvairių metų mados leidinių. Nepraleiskite progos įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus apsilankyti Barselonoje esančiame įdomiame muziejuje.

Muziejaus kolekcija

Tekstilės muziejus buvo įkurtas miesto centre. Jo kolekcijos istorija prasidėjo nuo tada, kai buvo padovanota Manuel Rocamora i Vidal kostiumai. Tarp visų eksponatų galima apžiūrėti 3,5 tūkstančių moteriškų ir vyriškų drabužių. Pats svarbiausias eksponatas yra VII a. egiptietiška tunika. Apsilankę muziejuje atkreipkite dėmesį į XVIII amžiaus garsiuosius kastiliškuosius lietpalčius. Jie pasiūti pagal tuometines taisykles. Tai trumpas iš aksomo ir šilko pasiūtas lauko drabužis, kuriame galite pamatyti aukso siūles.

Garsiausi mados namai

XIX amžiaus kolekcijoje didžiausias dėmesys skiriamas moterų drabužiams – suknelėms. Tuo metu moterims skirtos madų tendencijos keitės labai greitai, o vyrų buvo nusistovėjusius. Čia pamatysite prancūzų Directoire, Empire ir Consulate stilius. Atskiras salės plotas yra skiriamas romantizmo stiliui, kuris XIX amžiaus viduryje tapo itin madingas. Įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus ir atvykę į Barseloną galėsite apsilankyti Tekstilės muziejuje, kuriame pamatysite du išskirtinius XIX amžiaus 6 ir 7 dešimtmečio drabužius. Tai dvi suknelės, kurios išgarsėjo dėl to, kad buvo sukurtos aukštos mados kūrėjo – Charles Frederick Worth.

Didelio lankytojų dėmesio sulaukia šiuolaikinė mada. Tekstilės muziejus savo salėse eksponuoja pačių geriausių ir garsiausių Italijos dizainerių darbus: Josep Ferrer, Cristobal Balenciaga, Andres Andreu, Antonio Miro, Elio Berhanyer, El Dique Flotante, Pedro Rodriguez. Taip pat šalia garsiausių kūrėjų yra ir mados namų pavyzdžiai: Pierre Balmain, Emilio Pucci, Azzedine Alaia, Pierre Cardin, Carven, Chanel.

Naudinga informacija lankytojams

Tekstilės muziejus yra adresu: Carrer de Montcada 12–14. Patogiausias susisiekimas yra metro, reikia važiuoti L 4 geltona metro linija iki „Jaume I“ sustojimo. Taip pat galima važiuoti 14, 17, 19, 39, 40, 45, 51 arba 120 numerio autobusu. Barselonos mieste galima vykti ir turistiniais autobusais. Jeigu nenorite vykti visuomeniniu Barselonos miesto transportu, tai galite išsinuomoti automobilį arba vykti taksi. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną Tekstilės muziejuje galėsite apsilankyti bet kuriuo metų laiku nuo antradienio iki šeštadienio – nuo 10 val. iki 18 val., o sekmadieniais nuo 10 val. iki 15 val. Pirmadieniais, gruodžio mėnesio 25–26 dienomis, sausio mėnesio 1 dieną, gegužės mėnesio 1 dieną ir birželio 24 dieną lankytojai neįleidžiami. Bilieto kaina – 5 eurai, studentams, vaikams nuo 14 metų ir senjorams – 3 eurai. Iki 14 metų vaikai lankosi nemokamai.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Apsilankę Barselonoje galėsite ateiti į Tekstilės muziejų, kuriame pamatysite įvarių laikotarpių drabužius, batus, žurnalus ir sužinosite jų istoriją. Tai galėsite padaryti atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną. Pigius lėktuvo bilietus siūlo aviakompanijos Lufthansa, Aerosvit Airlines, Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Barseloną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Barselonos El Prat oro uoste (Aeropuerto de Barcelona, BCN), kuris yra maždaug už 13 kilometrų nuo Barselonos miesto centro, į kurį galima nuvykti kas 15 minučių kursuojančiais autobusais (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 EUR) arba kas pusvalandį važiuojančiu traukiniu (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 3 EUR).