Tarptautinis vaikų meno muziejus Norvegijoje

Tarptautinis vaikų meno muziejus yra išskirtinis tuo, kad jis skirtas ne vaikams, bet remiasi būtent vaikų kūryba – piešiniais, molio, tekstilės ir kitokiais darbeliais. Šis, Osle įsikūręs muziejus, yra vienas pirmųjų tokio tipo muziejų pasaulyje, kurio kolekcijoje yra eksponatų iš 180 pasaulio šalių.

Tarptautinis vaikų meno muziejus Osle – vienas iš pirmųjų vaikų meno muziejų pasaulyje

Tarptautinis vaikų meno muziejus vienas iš pirmųjų tokios paskirties muziejų visame pasaulyje. Muziejus buvo įkurtas 1986 m. Visame pasaulyje įprasta lankyti meno muziejus, stebėti garsių menininkų darbus, o Tarptautinis vaikų meno muziejus siūlo išskirtinę galimybę pažvelgti į darbus tų, kurie dažniausiai lieka nepastebėti ir užgožti suaugusiųjų pasaulio. Svarbiausios muziejaus misijos – kolekcionuoti, išsaugoti vaikų meną bei skatinti ir ugdyti vaikų kūrybingumą visame pasaulyje. Rafaelis Goldinas, muziejaus įkūrėjas, kartu su žmona parašytoje knygoje „Plačiai atmerktos akys“ apie muziejaus prasmę kalba taip: „Sakoma, kad vaikai yra žmonės. Bet žmonės negali egzistuoti be kultūros. Vaikai yra žmonės, kurie priklauso ateičiai. Todėl šie žmonės turi teisę turėti savo kalbą, meną ir istoriją.“

Dabartinėje muziejaus kolekcijoje yra vaikų sukurtų dirbinių iš tekstilės, molio, kitokių medžiagų bei piešinių iš 180-ies pasaulio šalių. Muziejaus puslapyje galima pamatyti po keletą piešinių iš įvairių pasaulio kraštų.

Turistai į Oslą atvykę tradiciniais ar pasinaudoję pigių skrydžių pasiūlymais, neretai pabrėžia, jog iš muziejaus tikėjosi kur kas mažiau. Daugelis jų manė, kad jame išvys vaikų piešinius, kuriuos paprastai tėvai pasikabina ant šaldytuvo, jie būdavo priblokšti, kai įėję į muziejų suprasdavo, kokie talentingi ir kūrybingi gali būti vaikai.

Renginiai

Muziejuje nuolatos vyksta įvairūs renginiai, laikinos parodos, pasirodymai, meno dirbtuvės vaikams. Laikinosiose parodose vaizduojami vaikų kūriniai kokia nors specialia tema, pavyzdžiui, kaip vaikai mato pasaulį, kaip suvokia jo reikšmę, arba tokiomis temomis, kaip vaikai ir gamta, vaikai ir pasaulio nelaimės ir panašiai. Neretai po vaikų piešiniais galima rasti ir keletą jų pačių parašytų sakinių apie savo meno kūrinį, ką jame norėjo pavaizduoti, ką juo siekė perteikti. Kiekvieną sekmadienį renginių metu vyksta meno dirbtuvės, į muziejų susirinkę vaikai piešia, lipdo ir kitaip išlaisvina savo vaizduotę bei yra mokomi įvairių naujų darbelių technikų. Taip pat rengiamos afrikietiškų būgnų sesijos, kurių metu visi lankytojai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, gali pabandyti jais groti, neretai muziejuje vyksta ir koncertai, atspindintys įvairių šalių kultūrą.

Naudinga informacija

Atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad dauguma muziejų Norvegijoje pirmadieniais lankytojų nepriima. Tarptautinis vaikų meno muziejus nedirba ne tik pirmadieniais, bet ir penktadieniais bei šeštadieniais. Kitomis darbo dienomis muziejus dirba nuo 9.30 iki 14 val., o sekmadienį– nuo 11 iki 16 val.

Suaugusiajam bilietas į muziejų kainuoja 60 kronų, vaikams, pensininkams bei studentams – 40. Turintiems „Oslo pasą“ įėjimas nemokamas.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigiais lėktuvo bilietais į Oslą prekiauja bendrovės SAS, Ryanair, Wizzair ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Oslą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Rygge oro uostas yra įsikūręs Norvegijos pietrytinėje dalyje, maždaug 70 km atstumu nuo šalies sostinės Oslo. Šiuo oro uostu daugiausiai naudojasi pigių skrydžių oro linijos. Skrisdami į Oslą greičiausiai atsidursite šiame oro uoste, todėl pravers informacija, kaip iš Rygge nuvykti iki sostinės.Iš Oslo į Rygge oro uostą važiuoja prie skrydžių pritaikyti Rygge-Ekspress autobusai. Kelionės trukmė – apie 60 min. Iš Oslo autobusų terminalo ekspresas išvažiuoja 2 val. 50 min. prieš kiekvieną skrydį. Tuo tarpu, iš oro uosto autobusas išvažiuoja 40 min. vėliau negu nusileidžia lėktuvas. Jeigu lėktuvas vėluoja, autobusas jo laukia. Vieta autobuse garantuota, jokios rezervacijos nereikalingos. Bilietus parduoda vairuotojas. Už juos sumokėti galite tik Norvegijos kronomis (NOK) arba kreditinėmis kortelėmis (Visa, MasterCard, Diners, AmEx). Bilieto kaina suaugusiam ir keliaujančiam į vieną pusę – 140 kronų, perkančiam bilietus iš karto į abi puses – 250 kronų. Vaikams, studentams ir senjorams bilietų kainos mažesnės. Prieš išvykstant iš Lietuvos, autobuso tvarkaraštį ir kainas rekomenduojama pasitikrinti kompanijos tinklalapyje – www.ryggeekspressen.no.