Talino zoologijos sodas Estijoje

Viena iš populiariausių Taline lankomų vietų – zoologijos sodas. Sodą gausiai lanko ne tik turistai, bet ir patys estai, kurie savaitgalį su šeimomis atvyksta maloniai praleisti laiką gyvosios gamtos apsuptyje. Pirmoji sodo gyventoja buvo lūšis, kuri vėliau tapo ir viso zoologijos sodo simboliu bei yra matoma emblemoje. Dabar zoologijos sode gyvena per 7500 gyvūnų.

Talino zoologijos sodas – vienas didžiausių Šiaurės ir Rytų Europoje

Viena iš populiariausių Taline lankomų vietų – Talino zoologijos sodas, kuriame gyvena apie 600 skirtingų rūšių, o iš viso per 7500 gyvūnų. Sodą gausiai lanko ne tik turistai, bet ir patys estai, kurie savaitgalį su šeimomis atvyksta maloniai praleisti laiką gyvosios gamtos apsuptyje.

Talino zoologijos sodas buvo įkurtas 1939 m. Zoologijos sodo atsiradimą labiausiai iniciavo Turizmo ir Gamtos apsaugos departamentai bei visuomeninė organizacija, pasisakiusi prieš žiaurų elgesį su gyvūnais. Pirmoji sodo gyventoja buvo lūšis, kuri vėliau tapo ir viso zoologijos sodo simboliu bei yra matoma emblemoje.

Talino zoologijos sodo kolekcijos

Atvykę į Taliną tradiciniais ar pigiais skrydžiais, nepraleiskite progos aplankyti itin populiarų Talino zoologijos sodą. Sodas turi beveik 100 žinduolių, 120 paukščių, 130 amfibijų, 45 roplių, 130 žuvų, 200 bestuburių rūšių. Visame pasaulyje zoologijos sodai neturi galimybių susitvarkyti su pernelyg didelėmis kolekcijomis, todėl paprastai kelioms rūšims ir jų veisimui suteikia išskirtines sąlygas. Talino zoologijos sodas turi didžiausią pasaulyje kalnų avių ir ožkų kolekciją. Sodas taip pat turi nemažą įvairių erelių, grifų, pelėdų bei kranų  rūšių kolekciją.

Talino zoologijos misija

Vienas iš zoologijos sodo tikslų edukacija – biologinis švietimas, supažindinimas su esamomis bei sparčiai nykstančiomis rūšimis, kalbėjimas apie laukinį gyvenimą bei apie žmogaus keliamą pavojų gyvūnų karalystei. Antras ir nemažiau svarbus tikslas – gyvūnų išsaugojimas bei veisimas, sodas stengiasi gausinti nykstančias rūšis. Pastaraisiais metais sodas nemažai nuveikė veisdamas amūrinius leopardus. Taigi atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Taliną bei užsukę į zoologijos sodą, turite galimybę išvysti nemažai retų rūšių jauniklių. Be abejo, zoologijos sodas neatsiejamas ir nuo pramoginių tikslų. Jame galima ne tik susipažinti su daugybe gyvūnų rūšių, bet ir pasimėgauti gamtos ir gyvybės apsuptimi.

Naudinga informacija

Atvykę į Taliną tradiciniais ar pigiais skrydžiais, turėtumėte žinoti, kad nemažą plotą užimantis Talino zoologijos sodas turi du adresus. Pagrindinis adresas yra Paldiski mnt. 145, o antrasis – Ehitajate tee 150, abu žymi du įėjimus su automobilių stovėjimo aikštelėmis.

Talino zoologijos sodas dirba ištisus metus be pertraukų netgi švenčių dienomis (deja, vidinės parodos pirmadieniais lankytojams nėra prieinamos): nuo lapkričio iki vasario dirba nuo 9 iki 15 val., nuo kovo iki balandžio – nuo 9 iki 17 val., nuo gegužės iki rugpjūčio – nuo 9 iki 19 val., nuo rugsėjo iki spalio – nuo 9 iki 17 val.

Įėjimas į zoologijos sodą suaugusiajam kainuoja beveik €6, studentams bei moksleiviams beveik €3, o bilietas vaikams nesiekia €1. Su „Talino kortele“ įėjimas nemokamas. Pageidaujantiems organizuojamos ekskursijos po zoologijos sodą, jų kainos prasideda nuo €65.

Pigūs skrydžiai į Taliną

Pigius skrydžius į Estijos sotinę Taliną siūlo Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Aerosvit, Ryanair, Lufthansa, Aeroflot, Lot Polish Airlines, Czech Airlines, Easy Jet, Norwegian Airlines aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Taliną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Lenarto Meri Talino oro uoste (TLL), nuo miesto centro nutolusiame vos 4 kilometrais. Į miesto centrą iš Talino oro uosto nuvyksite autobusu Nr. 90K. Bilieto kaina – 2 eurai asmeniui, o bilietus įsigysite pas vairuotoją. Autobusas kursuoja kas 30 minučių. Taip pat į miesto centrą nuvykti galite ir taksi ar nuomotu automobiliu. Oro uoste rasite visų pagrindinių automobilių nuomos agentų ofisus.