Švč. Jėzaus Širdies bazilika

Švč. Jėzaus Širdies bazilika – Monmartro viršūnėje

Monmartras – 130 metrų aukščio kalva Paryžiaus centre, dešiniajame Senos upės centre. Tai – aukščiausia Paryžiaus vietovė, kurios vardas suteiktas ir kalvą supančiam garsiąjam Monmartro rajonui. Jau beveik šimtą metų Monmartro kalvos viršūnę vainikuoja didinga Švč. Jėzaus Širdies bazilika(pranc. Basilique du Sacré-C?ur). Romaninio-bizantinio architektūros stiliaus bažnyčią suprojektavo prancūzų architektas ir restauratorius Polis Abadi (Paul Abadie). Jos statybos, finansuotos iš pamaldžių Paryžiaus katalikų lėšų, pradėtos 1875 m., o užbaigtos 1914 m. Nors pirmosios pamaldos čia įvyko dar 1891 m. Švč. Jėzaus Širdies bazilika pašventinta tik po pirmojo pasaulinio karo, 1919 m. Ji netapo įprasta parapijine bažnyčia. Naujasis statinys tapo nepriklausoma šventove, kurioje garbinama ietimi perverta ir už žmoniją nuolat kraujuojanti Švč. Jėzaus Kristaus Širdis.

Medžiaga – šviesėjantis baltas akmuo

Švč. Jėzaus Širdies Bazilika pastatyta iš balto akmens, kuris kasamas Paryžiaus pietryčiuose esančioje Chateau-Landon vietovėje. Šis akmuo neįprastas tuo, jog lyjant lietui šviesėja. Pagrindinį, į miestą atsuktą bazilikos fasadą puošia trys statulos – po kojomis plytintį Paryžių laiminantis Jėzus Kristus bei raitos karaliaus Liudviko IX bei šalies didvyrės Žanos d‘Ark statulos virš pagrindinio portalo. Įžengus į šventovės vidų, bazilikos lankytojus pribloškia  kupolo erdvėje esanti mozaika „Prancūzija pagerbia Viešpaties Širdį“, kuri yra laikoma viena iš pačių didžiausių pasaulyje. Į bazilikos kupolą galima pakilti bažnyčioje įrengtais laipteliais. Užlipti 237 pakopas tikrai verta – iš kupolo atsiveria puiki Paryžiaus panorama. Bazilikos kupolo aukštis – 55 metrai, plotis – 16 metrų. Tiesiai už bazilikos stūkso kvadratinė, 84 metrų aukščio varpinė. Joje kabo vienas iš sunkiausių pasaulyje – 19 tonų sveriantis varpas, dėl savo kilmės iš Savoyan provincijos pavadintas Savoyarde. Apskritai Švč. Jėzaus Širdies bazilika yra 85 metrų pločio, 35 metrų ilgio bei 83 metrų aukščio. Į bazilikos kompleksą įeina ir meditacijos sodelis su fontanu.

Atvykimas į  Švč. Jėzaus Širdies baziliką

Monmartro viršūnėje didingai iškilusią ir vienu miesto simbolių tapusią baziliką galima pamatyti iš įvairiausių Paryžiaus vietų. Tarp jų – ir garsusis, turistų pamėgtasis Eifelio bokštas. Atvykti prie Monmartro kalvos galima viešuoju Paryžiaus transportu. Jei važiuosite metro, reikia išlipti stotelėse Pigalle, Anvers  arba Abbesses. Į kalvą galima užkopti laipteliais, tačiau jeigu tai daryti tingisi, galima pasinaudoti Monmartro funikulieriumi, veikiančiu nuo 1900-ųjų metų (rekonstruotas 1935, 1991 m.). Į kalvą funikulierus pakelia per maždaug 1,5 min., juo keltis galima su tuo pačiu metro bilietu. Taip pat čia galima atvykti 30, 31, 80 bei 85 maršrutų autobusais. Bazilika kiekvieną dieną veikia 6.00-22.30 val. Į kupolą pakilti galima nuo 9 iki 19 val. Įėjimas į šventovę nėra mokamas. Apie 5 eurus kainuojantį bilietą įsigyti reikia tik norintiems pakilti į kupolą arba nusileisti į bazilikos kriptą. Bazilikos adresas – Pl. du Parvis-du-Sacré-Coeur, 18e, Paris.  Plačiau – oficialiame Švč. Jėzaus Širdies bazilikos interneto tinklalapyje www.sacre-coeur-montmartre.com.

Pigūs skrydžiai į Paryžių

Pigius lėktuvų bilietųs į Prancūzijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių skrydžių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Aer Lingus, EasyJet, Wizzair, Ryanair ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Paryžių palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Paryžiaus oro uostų (Charles de Gaulle, Orly, Beauvais-Tille, Le Bourget), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.