Šv. Terezos mokykla Ispanijoje

Barselonoje yra visame pasaulyje žinomas architektūros stebuklas – Šv. Terezos mokykla. Ji yra įtraukta į ekskursijų organizatorių lankomų objektų sąrašą. Išskirtinis gotikos stiliaus pastato projektas yra puikaus architekto Antonio Gaudi darbas. Pastatą galima pamatyti tik savaitgaliais, nes ji yra pradinį ir vidurinį išsilavinimą teikianti mokymo įstaiga ir vykstančių pamokų metu joje lankytis draudžiama.

Šv. Terezos mokykla Barselonoje

Šv. Terezos mokykla, vadinama Colegio de las Teresianas, yra visame pasaulyje žinomas architektūrinis gotikos stiliaus pastatas, kuris puošia Barselonos miestą. Dauguma ekskursijų organizatorių įtraukė ją į lankomų objektų sąrašą. Neįprastos mokyklos projektas sukurtas garsiojo ir talentingo architekto Antonio Gaudi. Nepraleiskite progos įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus apsilankyti Barselonoje ir pamatyti nuostabų kūrinį. Šv. Terezos mokykla kaip ir tuomet, taip ir dabar atlieka beveik tą pačią funkciją – teikia pradinį ir vidurinį išsilavinimą.

Vienuolių herbas

1888–1889 metais žymus architektas dirbo kuriant didingą architektūros pastatą. Visi jo darbai, kurie buvo prieš pastatant Šv. Terezos mokyklą ir po to, labai skiriasi nuo šio darbo. Pastatas buvo pradėtas statyti, o architektas Antonio Gaudi turėjo sukurti nepakartojamą fasadą, kuriame atsispindėtų gotikos stilius. Šv. Terezos mokykla išsiskiria iš visų Barselonos mokyklų. Architektas, atsižvelgdamas į tai, jog Barselonoje daugiausia yra saulėtų dienų, sukūrė vienuolių herbą, kuris nuo spindulių labai ryškiai matosi ir sukuria prabangos iliuziją.

Arkos

Architektas A. Gaudi šalia Šv. Terezos mokyklos sukūrė du labai jaukius ir šviesius sodus. Saulės spinduliai prasiskverbia per žaliuojančias arkas ir puikiai atrodo kartu su tamsiu grindiniu. Pastato fasadas turi Jėzaus Kristaus inicialus, kurie kartojasi net 127 kartus. Šv. Terezos mokykla yra 4 aukštų pastatas. Jos viduje galima pamatyti didelius langus ir nuostabias arkas, o pažvelgus į viršų pamatysite gražias lubas, kurias laiko kolonos. Raudonos ir žalios spalvos plytos puikiai tiko mokyklai, nes kartu su šalia supančia nuostabia gamta, sukuria vientisumą. Įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus galėsite apsilankyti Barselonoje esančioje Šv. Terezos mokykloje ir pamatyti, kaip puikiai pavyko architektui suderinti bažnyčios simboliką su mokymo įstaiga.

Naudinga informacija lankytojams

Gotikos stiliaus Šv. Terezos mokykla yra adresu: Carrer de Ganduxer 85 – 105. Patogiausias susisiekimas yra metro, reikia važiuoti L 3 žalia metro linija iki „Lesseps“ sustojimo, o tuomet persėsti į 74 numerio autobusą ir važiuoti iki „Ronda General Mitre – Ganduxer“ sustojimo arba L 3 žalia metro linija iki „Maria Cristina“ sustojimo, tuomet persėsti į 16 numerio autobusą ir važiuoti iki „Ronda General Mitre – Ganduxer“ sustojimo. Galima važiuoti 14, 16, 30, 70, 72 arba 74 numerio autobusu iki „Ronda General Mitre – Ganduxer“ sustojimo. Barselonos mieste galima vykti ir turistiniais autobusais. Jeigu nenorite vykti visuomeniniu Barselonos miesto transportu, tai galite išsinuomoti automobilį arba vykti taksi. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną Pabellones Šv. Terezos mokyklą galėsite pamatyti bet kuriuo metų laiku, o ekskursijos pastato viduje organizuojamos tik savaitgaliais – nuo 15 val. iki 20 val.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Apsilankę Barselonoje galėsite apžiūrėti nuostabią Šv. Terezos mokyklą, pasivaikščioti čia esančiuose soduose, o viduje eiti iš arkų sukurtais koridoriais. Tai galėsite padaryti atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Barseloną. Pigius lėktuvo bilietus siūlo aviakompanijos Lufthansa, Aerosvit Airlines, Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Barseloną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Barselonos El Prat oro uoste (Aeropuerto de Barcelona, BCN), kuris yra maždaug už 13 kilometrų nuo Barselonos miesto centro, į kurį galima nuvykti kas 15 minučių kursuojančiais autobusais (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 EUR) arba kas pusvalandį važiuojančiu traukiniu (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 3 EUR).