Šv. Petro bažnyčia Vokietijoje

Randama priešais Miuncheno rotušę, Šv. Petro bažnyčia yra intensyvios gotikos rūmai su baroko stiliaus interjeru, puikiu altoriumi ir keturių bažnyčios tėvų statulomis, kurias projektavo architektas Egid Asam. Šv. Petro bažnyčia atvykusius pigiais skrydžiais nustebins Šv. Mundita skeletu, kuris puošia antrąją bažnyčios koplyčią.

Šv. Petro bažnyčia – seniausia bažnyčia Miunchene

Įsikūrusi priešais Miuncheno rotušę, Šv. Petro bažnyčia yra intensyvios gotikos rūmai su baroko stiliaus interjeru, puikiu altoriumi ir keturių bažnyčios tėvų statulomis, kurias projektavo architektas Egid Asam. Seniausia Miuncheno bažnyčia buvo pastatyta 1180 metais ir jos baltai pilkas interjeras buvo puoštas baroko stiliaus akcentais bei medalionais. Šv. Petro bažnyčia atvykusius pigiais skrydžiais nustebins Šv. Mundita skeletu, kuris puošia antrąją bažnyčios koplyčią.

Renovuota, perstatyta ir įvairių stilių bažnyčia

Pastatyta toje pačioje vietoje, kur VIII amžiuje vienuoliai įkūrė vienuolyną, Šv. Petro bažnyčia buvo suprojektuota romaniniu stiliumi. Vienuoliai šią teritoriją vadino Peterbergl – Petro kalva, taigi panašus vardas buvo suteiktas ir bažnyčiai. Tie patys vienuoliai taip pat suteikė miestui vardą – Miunchenas kilęs nuo žodžio Mönch, vokiškai reiškiančio „vienuolis“. Daugiausiai medinė, Šv. Petro bažnyčia stovėjo tik 150 metų, iki kol gaisras visiškai sunaikino struktūrą. Per kitus 40 metų, bažnyčia buvo atstatyta su pridėtais gotikiniais motyvais. Šv. Petro bažnyčia atspindėjo romaninę – gotikinę epochą tris metus, o XVII amžiuje buvo pridėta dar ir renesanso stiliaus varpinė. Netrukus po to, į bažnyčią buvo įtrauktas baroko choras. Po amžiaus ar šiek tiek vėliau, bažnyčia buvo pilnai renovuota – šį kartą įmantriu rokoko stiliumi. Netoli antrojo pasaulinio karo pabaigos, Šv. Petro bažnyčia buvo beveik visiškai sunaikinta. Jos rekonstrukcijos prasidėjo netrukus po karo ir galiausiai užbaigtos 2000 metais. Bėgant metams, bažnyčia sukaupė gausią meno darbų kolekciją ir daugelis iš jų buvo išsaugoti. Atvykę pigiais skrydžiais, bažnyčioje rasite XV–ojo amžiaus menininko Erasmus Grasser skulptūrų ir Johann Baptist Zimmerman piešinių.

Skeletas supuvusiais dantimis

Kelionė į Šv. Petro bažnyčią yra privaloma kiekvienam Miuncheno lankytojui, o ypač tam, kuris atvyko pigiais skrydžiais. Daugelis lankytojų iš karto renkasi antrojoje koplyčioje, esančioje po kaire, kur randamas klaikus Šv. Mundita skeleto likutis. Pats skeletas yra paauksuotas ir padengtas brangakmeniais. Brangakmeniai puošia skeleto supuvusius dantis ir dvi dirbtines akis, spoksančias į atvykusiuosius pigiais skrydžiais. Labai baisu, tačiau tai gera atrakcija.

Spalvoti apskritimai ir stebėjimo platforma

Šv. Petro bažnyčia pasižymi didingai aukštu bokšto smaigaliu, kuriuo atvykę pigiais skrydžiais galėsite kopti, norėdami pasiekti stebėjimo platformą. Tai puiki vieta tiems, kurie norės pafotografuoti Miuncheną giedrą dieną. Jei atvykę pigiais skrydžiais nusprendėte kopti, ieškokite spalvotų apskritimų apatinėje platformoje. Šie leis Jums sužinoti, ar verta lipti 306 laiptus į 56 metrų aukščio platformą. Pavyzdžiui, baltas apskritimas reiškia, kad matomumas yra geriausias ir Jūs galite matyti visą kelią į Alpes.

Nuvykimas iki Šv. Petro bažnyčios

Šv. Petro bažnyčia pasiekiama metro. Rinkitės U metro 3 ar 6 liniją, arba S metro 1 ar 8 linijas. Lipti Marienplatz stotelėje.

Pigūs skrydžiai į Miuncheną

Pigius skrydžius į Vokietijos miestą Miuncheną siūlo aviakompanijos Airbaltic, LOT Polish Airlines, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Miuncheną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.  Lėktuvai leidžiasi Miuncheno oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs 28 km. Tai antras pagal keleivių gabenimo srautus oro uostas Vokietijoje ir septintas visoje Europoje, per metus aptarnaujantis 34721605 keleivių (2010 metų duomenimis). 2011m. oro transporto tyrimų kompanijos duomenimis Miuncheno oro uostas pripažintas geriausiu Europoje, ir ketvirtu geriausiu pasaulyje. Į oro uostą iš miesto važiuoja traukinių Miuncheno S-Bahn S1 ir S8 linijos. Kelionė trunka apie 45 minutes. Su autobuso linija MVV 635 galite pasiekti Freisingo stotį, iš kurios kursuoja autobusai ir traukiniai į Miuncheną, Niurnbergą, Regensburgą ir Prahą. Miuncheno oro uosto autobusų stotis randasi tunelyje po centrine zona. Jeigu vykstate automobiliu, į oro uostą veda A92 greitkelis, kuris sujungia du kitus Miuncheno greitkelius – A9 ir A99.