Šv. Patriko gatvė Airijoje

Šv. Patriko gatvė – tai Korko gyventojų kitaip dar vadinama „Pana“, arba pagrindinė prekybos gatvė ir Korko miesto širdis. Po 2004 metais įvykusio pertvarkymo, Šv. Patriko gatvė laimėjo du apdovanojimus ir buvo pripažinta geriausia apsipirkimo gatve Airijoje. Keletas iš prekinių ženklų, kuriuos rasite Šv. Patriko gatvėje, yra Brown Thomas, Dunnes Stores, Debenhams, Marks & Spencer, Penneys ir daugelis kitų. Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais atvykus į Korką, Šv. Patriko gatvė yra viena iš būtinų aplankyti vietų, ypatingai sezoninių išpardavimų metu.

Šv. Patriko gatvė – geriausia pirkinių vieta Korke, Airijoje

Šv. Patriko gatvė (angliškai: St. Patrick‘s Street) – tai Korko gyventojų kitaip dar vadinama „Pana“, arba pagrindinė prekybos gatvė ir Korko miesto širdis. Po 2004 metais įvykusio pertvarkymo, Šv. Patriko gatvė laimėjo du apdovanojimus ir buvo pripažinta geriausia apsipirkimo gatve Airijoje. Keletas iš prekinių ženklų, kuriuos rasite Šv. Patriko gatvėje, yra Brown Thomas, Dunnes Stores, Debenhams, Marks & Spencer, Penneys ir daug kitų prekių ženklų parduotuvių. Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais atvykus į Korką, Šv. Patriko gatvė yra viena iš būtinų aplankyti vietų, ypatingai sezoninių išpardavimų metu.

Šv. Patriko gatvės prekybos centrai ir parduotuvės

Šv. Patriko gatvės turbūt garsiausias pastatas ir prekybos centras yra Cash & Core Department Store, kuris buvo pastatytas 1830 metais ir kažkada žinomas įvairiais pavadinimais. 1920 metais, gruodžio 11 dieną pastatas buvo sunaikintas gaisro, tačiau jo vietoje naujai atstatyta elegantiška parduotuvė. Po plataus masto atnaujinimo ir plėtros darbų, prekybos centras 1998 metų kovo 27 dieną buvo oficialiai pervadintas į Brown Thomas. Kiti prekybos centro svarbūs atnaujinimo darbai buvo atlikti 2002 metais, ir nors Brown Thomas prekybos centras matė daug pokyčių ir turėjo daug savininkų, jis išlaikė savo reputaciją ir šiandien yra viena iš stilingiausių ir labiausiai išskirtinių parduotuvių Korke, kuriomis gali didžiuotis Šv. Patriko gatvė, pritraukianti ir daug pigiais skrydžiais į Airiją atvykstančių turistų.

Šv. Patriko gatvė anksčiau garsėjo ir Egan Jewellers and Silversmiths juvelyrinių ir sidabro gaminių parduotuve, kuri taip pat pasižymėjo garbinga istorija. 1820 metais įkurta parduotuvė 1876 metais persikėlė į Šv. Patriko gatvę ir gyvavo joje 110 metų, kol 1920 metais nebuvo sunaikinta gaisro, tačiau 1925 metais ji vėl buvo atidaryta toje pačioje vietoje. Šioje parduotuvėje buvo parduodami gaminiai, pagaminti iš taip vadinamo respublikonų sidabro, kuris šiandien yra labai vertinamas ir keletą sidabro gaminių pavyzdžių turėsite galimybę pamatyti Korko muziejuje. Šios parduotuvės savininkai buvo tuo pačiu ir gamintojai, jie sidabru dekoravo ir keleto Airijos bažnyčių altorius. Ši parduotuvė vis tik galutinai užsidarė 1986 metais ir šiandien jos patalpose įsikūrusi madingų drabužių parduotuvė Vero Moda bei Jack & Jones, kuri specializuojasi vyriškų drabužių linijoje.

Angliškasis turgus

Viena iš Korko miesto brangenybių, esančių netoli Šv. Patriko gatvės, yra Angliškasis turgus, kurį galėsite tuo pačiu aplankyti, įsigiję pigius lėktuvo bilietus į Korką. Neseniai žurnalas Observer Food Magazine, pripažino šį turgų vienu iš geriausių maisto turgų viena geriausių maisto prekyviečių visoje Europoje. Angliškasis turgus, kaip ir Šv. Patriko gatvė, garsėja ilga istorija, jis datuojamas nuo 1788 metų.  Šiandien Angliškasis turgus vis dar yra išlaikęs Korko miesto unikalų charakterį ir jame parduodami maisto produktai tiek  vietos gamintojų, tiek atvežti iš viso pasaulio.

Kaip pasiekiama Šv. Patriko gatvė?

Šv. Patriko gatvė patogiausia pasiekiama Nr. 5 ir Nr. 8 autobusais.

Pigūs skrydžiai į Korką

Pigius skrydžių pasiūlymus į Korką, Airiją, teikia tokios aviakompanijos kaip Wizz Air, LOT Polish Airlines, Air Baltic, Aer Lingus ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Korką palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Lėktuvai leidžiasi 8 kilometrus nuo miesto centro nutolusiame Korko oro uoste. Nuo oro uosto iki centrinės Parnell Place stoties veža Eireann autobusai. Iki miesto centro galite vykti ir taksi, kuris jums kainuos apie 10- 15 EUR. Jei ketinate vykti automobiliu, iki Korko turėtumėte vykti N27 keliu.