Šv. Martyno kanalas Prancūzijoje

Šv. Martyno kanalas yra 4,5 kilometrų ilgio. Kanalas yra apsuptas medžių, čia tvyro rami aplinka. Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, Jūs taip pat galėsite pasirinkti labai populiarią kelionę valtimi Senos upe – kruizą Šv. Martyno kanalu ir de l’Ourcq kanalu.

Šv. Martyno kanalas yra 4,5 kilometrų ilgio. Jis buvo dalis trijų kanalų, pastatytų XIX amžiaus pradžioje, kad suteiktų Paryžiui geriamąjį vandenį. Šiandien maršrutas Šv. Martyno kanalu yra labai populiarus tarp žmonių, ieškančių romantikos.

Istorija

1802 metais Napoleonas liepė pradėti kanalų statybą, kad suteiktų  augančiam skaičiui Paryžiaus gyventojų švarų geriamąjį vandenį. Trys 130 kilometrų ilgio kanalai buvo iškasti per kelis dešimtmečius: kanalas Saint Martin, kanalas Saint Denis ir kanalas de l’Ourcq. Kanalai pradėjo tarnauti tarp 1821 ir 1825 metų. Jie taip pat buvo naudojami kaip transportavimo kelias. Be to, palei krantines buvo pastatytos gamyklos ir sandėliai. XX amžiaus viduryje keliavimas valtimi pradėjo mažėti ir netekti reikšmės, todėl 1960 metais buvo net pasiūlymų panaikinti kanalą ir pakeisti jį plentu.

Kanalo vieta

Šv. Martyno kanalas prasideda de l’Arsenal baseine, kuris jungia kanalą su Senos upe. Šv. Martyno kanalas tęsiasi po žeme iki Bastilijos aikštės ir iš naujo pasirodo dešimtajame Paryžiaus administraciniame rajone, netoli de la République. Nuo ten Šv. Martyno kanalas teka į šiaurę link de la Villette baseino Stalingrado aikštėje. Baseinas jungia Šv. Martyno kanalą su de l’Ourcq kanalu, kuris teka pro šiuolaikinį de la Villette parką ir priveda prie Ourcq upės.

Šv. Martyno kanalas yra apsuptas medžių, čia tvyro rami aplinka ir dažnai galima pamatyti bėgikus ar tiesiog išėjusius pasivaikščioti žmones, ypač vasaros vakarais. Gražūs geležiniai tiltai kerta kanalą ir žmonės dažnai mėgsta stebėti baržas, plaukiančias Šv. Martyno kanalu.

Baseinai

Baseinai į pietus ir šiaurę nuo Šv. Martyno kanalo buvo naudojami kaip uostai, kur kanalo valtys iškraudavo savo gaminius ar prekes. De l’Arsenal uostas į pietus nuo Šv. Martyno kanalo dabar yra laisvalaikio uostas, kur jachtos ir pramoginės valtys stovi šalia istorinių upės valčių, kurios buvo paverstos į gyventi pritaikytas valtis.

Šiauriniame Šv. Martyno kanalo gale yra de l’Villette – didžiausias 800 metrų ilgio ir 70 metrų pločio Paryžiaus baseinas. Šis baseinas dabar yra pagrindinė laisvalaikio praleidimo ir pramogų vieta. Didelės kanalo valtys, esančios baseine, yra naudojamos kultūriniams renginiams ir įvykiams rengti. O vasaros laiku žvejai leidžia savo popietes krantinėse.

Rotonde de la Villette

De l’Villatte baseino pietų krantinėje yra neoklasicistinio stiliaus Rotonde de la Villatte, apvalus statinys, kuris suprojektuotas Prancūzijos architekto Claude Nicolas Ledoux ir pastatytas XVIII amžiaus pabaigoje. Rotonde buvo dalis mur des Fermiers generaux – sienos, pastatytos aplink Paryžių, kuri neleistų žmonėms importuoti į miestą prekių, nesusimokėjus mokesčių. Pastatas buvo naudojamas mokesčių valdytojų ir sargybos apgyvendinimui.

Kruizai upe

Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, Jūs galėsite pasirinkti labai populiarią kelionę valtimi Senos upe – kruizą Šv. Martyno kanalu ir de l’Ourcq kanalu. Kruizai prasideda de l’Arsenal uoste ir de la Villette baseine.

Naudinga informacija

Šv. Martyno kanalas yra dešimtajame Paryžiaus administraciniame rajone. Kanalą galite pasiekti vykdami metro: M2, M5, M7b, M3, M8, M9,  M11. Netoliese Šv. Martyno kanalo taip pat yra  Buttes-Chaumont parkas, d’Hiver parkas ir kitos lankytinos vietos.

Pigūs skrydžiai į Paryžių

Pigius lėktuvų bilietus į Prancūzijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių skrydžių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Aer Lingus, EasyJet, Wizzair, Ryanair ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Paryžių palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Paryžiaus oro uostų (Charles de Gaulle, Orly, Beauvais-Tille, Le Bourget), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.